Kezdőoldal » Utazás » Európa » Férfiként belevágnátok külföld...

Férfiként belevágnátok külföldön a takarítói mmunkába?

Figyelt kérdés

Persze nem örökre csinálnám,csupán néhány hónapig,míg anyagilag nem rendezem magam..

Mennyire népszerű ez férfiak körében ? Láttatok már olyan férfit aki takarítói melóval inditotta be a külföldi karrierjét? :D


2015. márc. 17. 01:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

En nem, mert van szakmam es beszelek nyelveket.

Viszont ha annyira kilatastalan lenne a helyzetem akkor is megprobalnek valami mas melo utan nezni. Takaritos melok kozben kb semmi nyelvtudas nem ragad rad, anyagilag pedig egy ilyen melobol nagyon szar korulmenyek kozt tudnek csak elni.

2015. márc. 17. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Németül,és franciául beszélek.
2015. márc. 17. 01:38
 3/14 A kérdező kommentje:
Szóval nyelv engem nem igazán érdekel már több. Ezekkel el tudok már boldogulni.
2015. márc. 17. 01:39
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Takarításból azért nem nagyon lehet anyagilag rendeződni egyik országban sem. Ha jól beszéled a nyelvet, akkor érdemesebb lenne mondjuk a vendéglátásban nézelődni, ott több a fejlődési lehetőség. Pláne, hogy takarításra nőket szívesebben alkalmaznak, bár pont Németországban ez a nemi sztereotipizálás nem annyira jellemző.
2015. márc. 17. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Vannak férfiak/fiúk akik takarítanak, de ők jobbára tizenéves diákok és nyárimunkaként végzik. Állandó jelleggel biztos nem mennék ki ezért külföldre, hogy takarítsak. Most mondom, hogy egy büdös fillért nem tudnál félre rakni, kivéve ha van ismerősöd, akinél ingyen lakhatsz. Kint sincs kolbászból a kerítés, normális végzettség nélkül ott sem lehet normálisan megélni.
2015. márc. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nálunk a szállodában a legtöbb "takarító" (night cleaner, kitchen porter, loading bay guy, breakfast runner, banketing waiter, night waiter, room service waiter) férfi volt. Illetve egyetlen egy nő sem volt (a pincérek között néhány). Mivel ezek nagyon kemény fizikai munkák. Szobatakarításra pedig nem fognak felvenni, mert oda csak nők mennek.


Én kitchen porter voltam. Igaz, szerencsém volt, mert kaptam munkát, egyből sikerült bedolgoznom magam, mivel beszéltem angolul. És olyan havi 200ezer forintot tudtam félretenni.


Egy szar szoba 400 font, tömegköz 80 a busz. Kajára nem kellett költenem, mert bármennyit tudtam volna akár haza is vinni (két kézzel dobáltam kifele a bélszín steakeket). Alkoholt szintúgy, szóval a szórakozás is adott volt (általában bort, sört, de volt benne kentucky bourbon, Absolut, Moet, stb.). Kb 1000 font körül kerestem. De én nem vállaltam el minden munkát. De volt olyan munkatársam aki 1500-at is megkeresett.


Szóval jó volt, egy 8 hónapot melóztam, és megkerestem a harmadik diplomám tandíját.

2015. márc. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ja és azt kifelejtettem, hogy ügynökségen keresztül a minimálbért kaptuk. Ha nem ügynökségen keresztül helyezkedsz el, akkor akár több, mint 1 fonttal is többet kereshetsz óránként.
2015. márc. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Azért azt lássuk be, hogy normálisan nem lehetne ebből megélni. Elhiszem, hogyha nyomorogsz 8 hónapig egy szobában és kidolgozod a beledet, akkor lehet félrerakni... de itthon is lehetne ilyen életvitellel. Mondjuk tény, hogy nem ennyit.
2015. márc. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Utolso, hogy ez mennyire igy van arra en vagyok az elo pelda. Kiszamoltam, en a 3 ev alatt ugyanolyan korulmenyek kozott elve mint UK-ban itthon tobbet tudtam volna felretenni. Es ez nem vicc.
2015. márc. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát igen. Itthon a fővárost leszámítva bármelyik város az angolhoz átlaghoz képest minden szempontból pofátlanul olcsó pl a szállás. Más árában olyan nagy különbség nincs. (Talán még a szórakoztatás olcsóbb fényévekkel.)
2015. márc. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!