Kezdőoldal » Utazás » Európa » Anglia két gyerekkel, egyedülá...

AmunRa kérdése:

Anglia két gyerekkel, egyedülállóként. Mik a tapasztalatok? Ti belevágnátok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Fiatalon,28 évesen elvált nőként egyedül maradtam 2 kisgyerekkel. Itt az esélyem a nullával egyenlő, még albérletet se tudok fizetni. Kint vannak ismerősök, barátok akikhez kimennék. Sokat olvasgattam és pro-contra érvek-ellenérvek. Ti mit tanácsoltok és hogyan kezdjek neki!?
2011. júl. 27. 20:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha a nyeltudásod nem perfekt, akkor idekint még a nullánál is kevesebb az esélyed. Nem láttad még, h hány családos embert próbálnak meg lebeszélni. Esetleg, ha otthonhagyod a gyerekeket, kijössz, dolgozol min egy évet és úgy hozod ki őket, akkor van esélyed. Azt meg tapasztalatból tudom, h az ismerősök, barátok az első pár hét után el fognak fordulni tőled és keveset fognak segíteni, mert nekik is megvan a maguk baja. Itt farkastörvények vannak, vagy megcsinálod magad v mehetsz haza.
2011. júl. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyedülállóként két pici gyerekkel nem vágnék neki.Mondom én aki 1 nagyobb gyerekkel jöttem ki Angliába ,de nem egyedülállóként.

Ismered a mondást te is.A legjobb vendég csak 3 napig vendég...A barátok,ismerősök,sőt még a rokonok is egy idő után fárasztó lesz nekik a 2 gyerek,és az hogy általad teljesen megváltozott a megszokott életük.Pár napot még én is szívesen befogadok bárkit( szoktam is 1-2 hétre fogadni azokat akik kijönnek,és kell egy kis idő nekik) de hónapokig egy fedél alatt élni barátokkal,ismerősökkel nem jó megoldás.

és utána hogyan tovább??

Az óvoda nem ingyenes,sőt elég drága,és nincs egész napos óvoda.Vagy délelőtt viszed őket délig(ebédet nem adnak) vagy délután viszed..Ha dolgozol au-pair-re lesz szükséged,de győzd fizetni a munkáját.Az ismerősök nem hiszem hogy vállalnák hogy vigyázzanak a gyermekeidre míg te dolgozol.

Ha dolgozol akkor sem biztos hogy elég lesz a pénzed,hogy egy kis lakást bérelj hármótoknak.De ha ismerősöknél laknál akkor is illik fizetni a szállásért nekik,hiszen ők sem ingyen élnek ott.Hónapokig,évekig más nyakán élni sem a legjobb állapot..

Ha nincs megfelelő nyelvtudásod akkor munkát sem kapsz..Akkor miből tartod el a gyerekeidet??? Segélyeket csak akkor kapsz ha dolgozol..A semmiért nem adnak kint sem. Arról nem is beszélve,hogy bár uniós ország,és bárki mehet oda,de nem árt tudni,hogy ha nem tudod sem magadat,sem a gyermekeidet ellátni,akkor ki is toloncolhatnak az országból..

Én nagyon meggondolnám hogy ilyen feltételekkel kimenjek..hiszen sokszor egyedül,gyerek nélkül is nehéz.

De ha bármi segítségre van szükséged,én ettől függetlenül szívesen segítek,ha tudok.

39/N

2011. júl. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!