Kezdőoldal » Utazás » Európa » Paralia milyen hely? Bővebben...

Paralia milyen hely? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Nyáron Paraliara utazunk. Elsősorban az érdekelne, hogy milyen ott a tengerpart. Tudok-e kagylót gyűjteni, szép-e a partmenti vízi világ, ilyesmi. Hol érdemes ételt, souvenirt vásárolni, milyen a környék? Köszönöm a válaszokat. :-)

2015. márc. 20. 17:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia! En igaz nem mostanaban, korulbelul 5 eve voltam. Nekem tetszett, de nincs igazan elovilaga a tengernek, vagyis nem latszik. Kicsit durvabb homokos part, lassan melyul. Szep ido ellenere leg nagy hullamok voltak, tobbszor le is zartak a fejunkon atcsapo hullamok miatt, de persze attol meg mindenki bement :)

Ha bulizni akartok, akkor mindenkepp jo valasztas, eleg nyuzsgos, es ami nekem nagyon tetszett, hogy hatalmas setanya van, ami osszekotik Olympic Beachel, ami szinten egy kis udulovaros, nyugis es gyalog megteheto a tav.

Mi szuvenirokat a part melletti szuvenirosoknal vettunk, egymast erik a kulonbozo szuvenirboltok.

2015. márc. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mi is oda megyunk (oda is...). Kepeket lattam es videokat rola illetve beszamolokat.Sokan szeressek,tetszik nekik,nekunk is mar most azt meglatjuk. Cocus disco fele kell menni strandolni ott nem lesz tudtomal akkora nyuzsi,bar nem tudom melyik idoszakba mentek ti. Vizivilag ott is van,beljebb :) Kagylot gyujteni is lehet.Ajanlom a koran kelest es akkor foleg tudtok gyujteni mielott a nep megteszi:)

Fakultativokra menjetek el ha lehetseges...Pl: Skihatos szigetere,Edesse-pozar,Thessaloniki...Ha erdekel titeket akkor Meteorak.

Neten nez korul milyenek vannak ha nem tudnal rola :) Mi Grandtoursal megyunk oda.

2015. márc. 22. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 greekfan ***** válasza:

Hát tulajdonképpen jó hely. A tengerpart homokos, lassan mélyül és kis sávok is vannak benne, szóval pár méterrel bejjebb is le lehet ülni stb. Viszont sajna a túristák suttyók, szemetelnek, csikkes a part. Van, hogy takarítják, van, hogy nem, de tökéletesre úgyse tudják megcsinálni. Hacsak nem a mediterran village részre mentek, de gondolom nem :). Tudsz gyűjteni, de csal ilyen snassz kagylókat nem a nagyon szépeket. Vannak kis halak, az egyik a lábam meg is kóstolta, meg csigák, kagylók, rákok a sziklákon. Meg néha medúza. Ha elmentek kalózhajós kirándulásra, akkor ott aztán lehet gyűjteni mindenféle cuccot amit kimos a tenger. Szuvenír és kajálda rogyásig van, még magyar étterem is. Ha már ajánlanom kell, akkor a Pacmam gyrost mindenképp látogassátok meg. A főtértől a cocus disco fele a második út balra, és ott a bal oldalon van. Szemben az art of taste-el. Hatalmas adagokat adnak, amik ha visszajártok picivel egyre nagyobbak is lesznek, nagyon jó arcok a két tulaj, meg a melósuk. Én elsősorban azért választottam őket, mert nem tudtak magyarul, bár már tanítottam őket kulcsszavakra és számokra:). Van egy ilyen emléktáblájuk, akik sokat járnak oda, azokat megkérik, hogy írjanak rá. Ott vagyunk mi is:).

Ha van még kérdésed, szólj.

2015. márc. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Kedvesek vagytok :-) bár kicsit bánt, hogy nem tudok úszó szemüveggel nézelődni a víz alatt, de ez van.
2015. ápr. 6. 17:47
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi tudtunk...Akkor zavarosabb a viz ha rohadt sokan vannak bent.De mi mindig odebb mentunk,cocus illetve medizaren village apartmanok fele ott jobb volt sokal :) Szoval ne a templomnal es kornyeken tanyazatok.
2015. ápr. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 greekfan ***** válasza:

hogyne tudnál! ezt senki sem mondta, h nem. sok kishal, meg a köveknél rengeteg kagyló sziget és rákok vannak.

amúgy az mediterran village:)

2015. ápr. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De jó :-) most már tényleg nagyon örülök :-)
2015. ápr. 15. 14:06
 8/11 anonim válasza:
Szia! Mi is ott voltunk tavaly nyáron. Szerintem szép a part. Nagyon sok kagylót lehet gyűjteni. Mi az egyik nap olyan este 7 körűl fürödtünk a tengerbe, és egyszer csak oda jön egy ember és azt mondja, hogy vigyázzunk mert tele van a víz rájákkal. Egyből ki is mentünk a vízből. Na, de hogy a lényegre térjek. Az utcák tele vannak boltokkal és éttermekkel. Mi a legtöbbször ott ettünk. A templom mellet van a sarkon egy souvenir bolt, ott is jó dolgokat lehet kapni.
2015. ápr. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

5 éve voltam utoljára, azóta sem kívánkozom nagyon.

Egyébként nem rossz hely egyáltalán, de őszintén, egész Görögországban itt a legcsúnyább a tengerpart (bár legalább kellemesen meleg). Mi azóta megjártuk Parga-t és Thassost, hát össze sem hasonlítható Paraliával vagy Olympic Beach-csel.

De ha most mentek először Görögországba, akkor biztos, hogy nagyon tetszeni fog. De azért legközelebbre inkább mást ajánlok :D

A Popaj nevű gyros-os nagyon tetszett nekünk, nem tudom, azóta dolgozik-e még. Olympic Beachen pedig a White Rose (emlékeim szerint) nevű étterem. Ja, én mondjuk még a parton kapható fánkokat is nagyon kedveltem, főleg a kis mézeseket, na azok azóta is hiányoznak. Viszont erről szerintem mások majd megpróbálnak lebeszélni. :D

2015. júl. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Paraliának van szép partja is,de nem a központba ahol nyüzsögnek az emberek.Mi se ott voltunk,jócskán odébb ahol átlátszó,tiszta volt a víz is,szép volt...

Még Augusztusba megyünk Görögbe,más fele,de már most gondolkodunk,hogy jövőre vissza térünk Paraliára,annyira bejött :)

Parton amikor láttuk menet közbe a fánkosokat mi nem vettünk fánkot,se semmi mézes akármi cuccost azok után,hogy láttuk mennyire össze tapogatták azok az árusok,egy huzamba tologatták,rakosgatták a tálcán.Hát nem sok embernek van ahhoz gusztusa :)

2015. júl. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!