Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátország tengerpartjának...

Horvátország tengerpartjának melyik részére érdemes menni? Melyek azok a helyek, ahol nem olyan nagy a tömegturizmus? Többi lent.

Figyelt kérdés

Nyáron szeretnénk utazni Horvátországba, de még nem jártunk ott, ezért lenne pár kérdésem. Elöljáróban csak annyi, hogy Trogir volt a "leglentebbi" hely amit kinéztünk. Azt már fent említettem, hogy minél jobb lenne elkerülni azokat a helyeket, ahol a parton egymás hegyén-hátán fekszenek az emberek. Sok helyen olvastam, illetve láttam képen, hogy betonozott strandok vannak. Ezek mennyire gyakoriak? Homokos parttal mennyire sűrűn lehet találkozni? Fontos szempont lenne az is, hogy tiszta legyen a tenger, mert vinnénk felszíni búvárkodáshoz szükséges cuccokat is, illetve lehetőleg ne mélyüljön túl gyorsan!

Egyenlőre ennyi jutott eszembe!

Előre is köszönöm a válaszaitokat! :)



2015. ápr. 23. 16:03
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve még az is fontos, hogy néhány látnivaló azért legyen a közelben! :)
2015. ápr. 23. 16:04
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Legyen látnivaló,ne mélyüljön gyorsan a tenger,alig legyenek emberek,homokos part..........lehet meglepetésként fog érni de horvátország nem erről híres!
2015. ápr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

Trogirtól kb. 25 km távolaságra van Split.

Split óvárosa -ahogyan Trogir óvárosa is - nagyon szép. Splitben a Bacvice strand homokos és lassan mélyül, továbbá a Bene és Kastelet strandokon lehet búvárkodni, a víz kristálytiszta.

Horvátországra konkrétan nem arról híres, hogy homokos strandok lennének, viszont szerencsére bőven akad. Elsősorban a kavicsos és sziklás szakaszok jellemzőek.


Jó utat, ne habozz, vágj neki az útnak és nem fogsz csalódni.

Trogir és környékén már az igazi mediterrán éghajlat az uralkodó - ellentétben az Istriával és a Kvarner öböllel.

2015. ápr. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

trogirt splitet felejtsd el, tömegnyomor, sok orosz gyökér


menj pulára, ott van homokos part is, nyugi is és nincs messz

2015. ápr. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
En szerintem meg inkabb mas fele menj.... Horvat draga tobbit le sem irom.
2015. ápr. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Trogir és Split egy picit zsúfolt, viszont a strandokon nem emlékszem arra, hogy tömegnyomor lenne (kinek mi a tömi-nyomi).

Ha közelebb helyre szeretnél menni Magyarországtól, javaslom a szlovén Portorozst. Van homokos part- viszont drágább, mint Horvátország. A szlovén partszakasz is gyönyörű és tényleg nincs tömegnyomor ezen a részen. A horvát partszakasz kb. 15 km-re kezdődik. Viszont Trogir és környéke valamiért jobban megfogott.

2015. ápr. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Na én szlovéniát nagy ívben elkerülném!az az ország nem a tengerpartban nagy,átvitt meg valódi értelemben sem!jutott neki kb 40km szakasz belőle.Ráadásul valami horror drága,kifejezetten szépnek sem nevezném,mégis fengetegen vannak!A víz sem különösebben tiszta,meg nagyrészt kiépített/mesterséges partszakaszok vannak.Főleg portorozsban!
2015. ápr. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

Splitet, Trogirt naagy ívben kerüljétek a kritériumok miatt, amiket írtál. Az egyik legzsúfoltabb nyaralóhelyek, ill. Split egy 200e fős város, nem igazán nyaralóövezet a sok lakótelepével. Az 1 napos kirándulásra való!

Én azt javasolnám, hogy kerüljétek a júl.20-aug.20 közötti fő-főszezont, menjtek foglalás nélkül és kis falukban mindig találtok szabad helyet, akár 3-4 nap 1 helyen, 3-4 egy másikon.

A tenger sok helyen változik, a falu egyik végén sziklás, a közepén kavicson, a végén lassan mélyül. Kiszálltok a kocsiból szétnéztek, úsztok egyet és meglátjátok. Ha nem tetszik mentek 10-20 km-t és megint szétnéztek.

A tenger egyébként mindenhol tiszta.

Homokos part is van több, de ott hogy búvárkodnátok?

2015. máj. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!