Kezdőoldal » Utazás » Európa » Egyik nagy vágyam, hogy...

Egyik nagy vágyam, hogy Moszkvába eljussak. Aki már volt ott (min 6-7 napot) válaszolna?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy kb. mennyibe kerülne egy 6-7 nap Moszkvába:

- repülőjegy (nem kell luxusgéppel menni, jó az olcsó is)

- szállás (szintén nem kell drága hotel, pl. több ágyas hostelszobák tökéletesek, úgyis többen mennénk)

- költőpénz (kaja, ital, stb.)

- belépők, attól függően hogy hová mennénk (múzeum, stb.)

- vízum (én elszörnyülködtem mikor láttam hogy 10-15000ért állítanak ki vízumot + még 8000 vmi díj... )


kb. mennyibe kerülne egy ilyen út? 200-250.000 ft vagy többet spóroljak rá?

Kb. 1 éven belül szeretnék mindenféleképp kijutni!



2015. ápr. 24. 16:07
 1/3 anonim válasza:
ha elmész a havanna lakótelepre, akkor ugyan a vörös teret nem láttad, de ezen kívül mindent láttál, ami moszkvában van.
2015. ápr. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

meglepően olcsó a repjegy, csak egy véletlenszerű dátumot írtam be az első oldalra amit kidobott a google

2015. ápr. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
41%

Mi voltunk kint Moszkvában majdnem 3 hetet. Hogy válaszoljak a kérdésedre.

Repülőjegyről nem tudok írni, azt neked kell megnézned, mert az ára függ az időpontól is. Már nem emlékszem mennyiért vettünk jegyet, de nem tartottuk annyira vészesnek. (Thaiföldre drágább volt a jegy)

Szállás: 1 csillagos hotelben 1 éjszaka a legolcsóbb ár 13 font volt. a legdrágább 5 csillagos hotelnál 43 font 1 éjszaka . Ez forintba átszámolva: 1 csillagos 5600 forint az 5 csillagos: 18 ezer forintnak felel meg.

Nos, igen. Moszkva a világ egyik legdrágább városa, és ezt szó szerint kell érteni.

Így adva van a következő válaszom a költőpénzre:

Mennyi költőpénzt vigyetek? Nagyon sokat, sőt még annál is többet.

Az egyik legfontosabb dolog, hogy Moszkvában a turistáknak minden drága. Úgy értem, ha turista vagy akkor drágábbak a belépőjegyek, és annyira rafináltak az oroszok, hogy ha nem figyelsz akkor dupla áron adja a terméket aminek az ára ki is van írva. Mi akartunk venni egy szuvenírt aminek ki volt írva az ára hogy 60 rubel. De a nő 100 rubelt kér. Ennyi az ára és kész.. A taxi is drága: Egy normál tarifás taxi 358/km rubelért visz el (1950 forint/km)

Egyirányú jegy ára:44 rubel (238 Ft)

A legolcsóbb étterem: 680 rubel( 3700 Ft)

Egy középkategóriás étteremben 3 fogásos vacsora olyan 2700 rubel (15 ezer Ft)

Mekiben egy Big Max menü 360 rubel (1900 Ft)

Fél literes helyi sör 128 rubel (700 Ft)

Import sör (ami csak 0.33 l) 188 rubel (1000Ft)

Én mindig colát ittam a 0.33 literes cola 66 rubel (360Ft)

Múzeumokról:

Lenin mauzóleumot érdemes megnézni, bár lehet semmit nem fogsz látni belőle. Elég szigorúan veszik a látogatok viselkedését. Kezdve azzal, hogy mielőtt belépsz mindent le kell adnod a ruhatárnál. Kabát, táska, mobil, fényképezőgép. mindent. Jó hír, hogy tényleg vissza is kapod, semmit nem lopnak el. Csak csoportosan lehet menni, és szinte végig rohanod a kört katonák mellett elrohanva, akik között belesve megnézheted Lenint. Már ha látod..:) Elég sötét van bent. Nekem olyan érzésem volt mint amikor az ember a budapesti állatkertben az éjszakai állatokat nézi. Sötét van, sokat nem látsz de tudod, hogy denevérek vannak ott..

Érdemes elmenni a Moszkvai történeti múzeumba. Nagyon szép, 4-5 órát simán elmászkál az ember. 300 rubel a belépő

Nagyjából leírtam az árakat (tavalyi ár)

2015. ápr. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!