Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában, hogy megy az...

Angliában, hogy megy az ilyesmi? Mennyi idő alatt sajátítom el a nyelvet?

Figyelt kérdés
szeretnék kimenni angliába, és érdeklődnék, hogy, ha ott is suliba szeretnék járni (16vagyok), akkor mire számítsak? Befogadnak? Igaz az, hogy ott kicsit lazább a suli? Mennyi idő kb, amíg elsajátítom a nyelvet, mennyi időre a legjobb kimenni?? Pár hónap elég, vagy 1 év kell?? köszi :)
2010. febr. 22. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"Mennyi idő alatt sajátítom el a nyelvet?"


- Ha nem beszéled a nyelvet, akkor hogyan gondoltad a kimenetelt egy ottani iskolába?

2010. febr. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
bocsi, ha rosszul fejeztem ki magam.. :) Úgy értem magas fokon elsajátítani... hogy tudjak jól beszélni :) Tanulok angolt, alapfokon beszélek is, de szeretném továbbfejleszteni :)
2010. febr. 22. 20:38
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első író nagy hülyeséget írt!!!

Az én fiam 14 éves volt (általános iskolából elballagott),és utána jöttünk ki Angliába.Mivel német nyelvet tanulta sz iskolában így ő semmi angol nyelvtudással jött ki..Itt kint 16 éves korig tanköteles a diák.Minden Angol városban van College ahová a különböző nemzetiségű diákok járnak.(Mivel már 16 éves vagy nem fognak egy általános iskola 3-os osztályába betenni...) Az első nap íratni fognak egy felmérő tesztet,hogy megtudják mennyit tudsz,és ez alapján raknak abba a csoportba ahol a többiekkel egy szintben vagy..PL:nem fognak olyan csoportba tenni akik a level 2 szintet tanulják,ha te csak entry 1-es szinten állsz....

Innentől kezdve annyi a dolgod,hogy tanulj,és készülj a vizsgáidra..Hogy mennyire tanulod meg a nyelvet ez tőled függ..(hogy mennyire vagy szorgalmas)

Hogy laza-e a suli? A magyar oktatáshoz képest igen.Itt kint van 3 kötelező amiből érettségizni kell.Angol,Matek, Számítástechnika..Ha több tantárgyból akarsz érettségizni,akkor természetesen fel kell venned az órákat,és fel kell készülni rá..Egy kicsit olyan mint otthon az egyetem...A fiam mint írtam 14 évesen 0 nyelvtudással jött ki.Most 17 éves.Idén tavasszal készül GSCE matek érettségire,és nyáron az emelt szintű angolra...(azért itt kint az emelt szintű angol olyan min az anyanyelvi szint...Nem keverendő össze az otthonival)

Itt Angol tanárok segítségével,Angol területen sokkal többet tudsz megtanulni mint otthon...

2010. febr. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
de nem értem, te egyedül akarsz kimenni Angliába? mert ha nem vagy jó angolos nem hiszem ,hogy kijutsz.(mivel az ilyen ösztöndíjakra általában a legjobb angolosokat választják) ha a szüleiddel mész az más tészta mert akkor iskolába úgyis kell járnod.
2010. febr. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a válaszokat! :) Nem, nem egyedül mennék, vannak ismerősök, rokonok kint... szerintetek hova éri meg jobban kimenni: Angliába vagy Ausztráliába, mert mindkét helyen vannak rokonok, és hívnak, de nem tudom eldönteni, hogy majd hova menjek, de lehet, hogy először angliába kéne
2010. febr. 23. 13:22
 6/11 anonim ***** válasza:

ttp://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__europa__679806-angliai-felhasznalok-vagy-akik-benne-vannak-a-temaban-hallottatok-valamit-erro

Ugye ezt is te írtad??

nem akarlak elkeseríteni,de azért mert vannak rokonaid külföldön az még nem elég..Az iskolai rendszer elég komoly Angliában és Ausztráliában is.Az iskolai beiratkozás ugyanúgy zajlik mint otthon vagyis a gyám (szülő) jelenléte kell...Amikor beíratnak egy suliba a szülőknek kell kérni,és az ő aláírásukkal,dokumentumokkal kell igazolni,hogy ők a gyámod..Persze abban az esetben ha csak pár hónapról van szó akkor elég a rokon is...De ezt meg otthon nem tudod megtenni,hisz 18 éves korodig tanköteles vagy,és 4 hónapot nem maradhatsz csak úgy ki a suliból..Halasztást ha kimennél 1-2 évre akkor is kell kérned!A tanfolyam merőben más mint az iskola..Általában az intenzív angol tanfolyam 4 hónapos.Minden nap hétfőtől-péntekig 3 órát kell az órákon részt venned..! hónap után persze tovább lehet menni a következő 4 hónapra.A tudásodnak megfelelően kezdheted akár alapoktól vagy közép haladó szinttől,és így emelkedik...De ez fizetős!

Írtad,hogy vannak rokonaid..Akkor miért nem tőlük kérdezed meg,hogy miként zajlik ez? Főleg ha már hívnak is ki??Akkor nekik is tudniuk kéne,hogy ha 16 éves gyereket ki akarnak csalni ,bizony tisztábban kell látni,hogy milyen iskolák vannak,és mik a törvények...

2010. febr. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

13.53-as vagyok

nem jó linket adtam be az előbb...

http://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__europa__679806-angliai..

Remélem ez nyílik..Szóval ezt is te írtad ugye??

2010. febr. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi, hogy írtál! igen én írtam, csak arra nem nagyon érkeztek válaszok.... Tudom, hogy nem elég a rokonság.... A szíven inkább ausztrália felé húz, beíratni nem lenne gond, hiszen anyuék is kijönnének egy rövid időre, de ők visszajönnének. Az ausztráliai rokon(ok) havonta felhívnak minket, de mivel ők már idősebbek, nem nagyon használnak internetet (megjegyzem magyarul csak a bácsi beszél) most szeretném felvenni a kapcsolatot az unokájával, igaz, ő csak angolul tud, de szerintem kezdetnek az is jó, ha interneten dumálunk :) Nyári hónapokban mennék és azért kérdezem a sulit, mert ugye akkor ott tél van... gondolom akkor ott még megy az iskola... vagy nem tudom pontosan :S Akkor még halasztás sem kéne... és először 1-2-3 hónap szerintem elég, vagy nem??
2010. febr. 23. 17:27
 9/11 A kérdező kommentje:

Még annyi,hogy Angliára azért gondoltam, mert, hát közelebb is van, meg van egy program, aminek keretein belül ki lehet jutni Angliába, csak ott el kell múlni 18-nak.. :/

Azt szeretném kérdezni, hogy nagyon sok az ausztrál és az angliai angol között a különbség? Tehát hátráltatni fog, ha először az ausztrál angolt tanulom meg? :) köszi!

2010. febr. 23. 17:32
 10/11 anonim ***** válasza:

13.53-as vagyok

Teljesen másképp beszélnek az Ausztrálok,az amerikaiak és az angolok is.

Én Angliában élek,volt 1-2 eset amin én is meglepődtem.Az egyik barátunk aki született angol egyszerűen nem értette,hogy a kollégája aki ausztrál volt mit magyaráz.Pedig ő is angolul dumált.Bizony kellett pár hét míg rájöttünk,hogy bizonyos szavak mit jelentenek..Ha először ausztrál angolt fogsz tanulni,később egy kis ideig gondot fog okozni Angliában a nyelv,de át lehet állni...

és még valamit.nem akarlak elkeseríteni,de 1-2-3 hónap nagyon kevés lesz..Másfél hónapig megszólalni sem fogsz tudni,nem hogy beszélni...

De te tudod..Mindenesetre én sok szerencsét kívánok neked!

2010. febr. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!