Kezdőoldal » Utazás » Európa » Készpénzt vagy bankkártyát...

Készpénzt vagy bankkártyát érdemes görögországi nyaralásra vinni? Aki mostanában járt ott, annak mi a tapasztalata a bankkártyás fizetésről?

Figyelt kérdés
Görögországba készülünk, és több helyen olvastam, hallottam, hogy praktikusabb készpénzt vinni, mint bankkártyát, de nem szívesen viszem a teljes nyaralás árát készpénzben.

2015. jún. 17. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy mennyire tiszteled meg magad. Arra gondolok, hogy utcai büfében eszel-e, ahol csak KP-t fogadnak el, vagy étteremben, ahol bankkártyát is. Vagy viszed itthonról májkrémet. Tehát csak te tudod, hogy mi a szándékod.
2015. jún. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"több helyen olvastam, hallottam, hogy praktikusabb készpénzt vinni"


Ha valaki itt azt írja neked, hogy "dehoooogy, vigyél csak kártyát", akkor nyugodt leszel?

Ha több helyen olvasod/hallod, hogy készpénzt érdemes vinni, miért gondolod megbízhatóbb forrásnak a gyakorit? Csak érdekel...

2015. jún. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én kártyát vinnék de mindig lenne nálam annyi pénz hogy 2-3 napig elég legyen.
2015. jún. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Azért javasolják a készpénzt, mert a görögök egy hajszálnyira vannak a csődtől és ha ez bekövetkezik, akkor sütheted a kártyádat, mert be fognak zárni a bankok, és ATM-ből sem fogsz tudni pénzt kivenni.

De itt egy mai cikk:

[link]

2015. jún. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bár sajnos nem akadt még olyan, aki saját tapasztalatot osztott volna meg. :(

A hírekben szeretik kiszínezni a valóságot, ezért érdekelt volna, hogy valójában mi a helyzet.

Jellemzően önellátásra készülünk, nem étterembe, erre akarok is vinni készpénzt.

Viszont a mi szállásunkat még nem fizette ki senki (nem utazási irodával megyünk), és úgy terveztem, hogy nagyobb összeget nem vinnék, hanem ott venném fel bankautomatából.

2015. jún. 18. 10:02
 6/9 anonim ***** válasza:

Nyilván aki mostanában volt, tudott bankkártyával fizetni, mivel még nem csődöltek be a görögök. Viszont nem tudhatod, hogy esetleg a kint tartózkodásotok alatt ez nem fog bekövetkezni. Ezért necces a kártya...

(Bár tegnap valami olyasmi volt a híradóban, hogy egyelőre fellélegezhetnek...)

2015. jún. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gondolom júliusban mentek. Érdemes fórumokat olvasni, ahol friss élménybeszámolók vannak, 30-a után biztos lesznek naprakész infók, hogy kinek hogy ment a fizetés.
2015. jún. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jelen helyzetben mindenképpen érdemes készpénzt vinni.


Ugyanis bármikor bekövetkezhet az államcsőd, ami tőkekorlátozásokkal, a bankok ideiglenes bezárásával járhat együtt. Vagy csak szimplán elfogy a pénz az automatából.


Azért nem lenne vicces, ha ott álltok valami szigeten minden pénz nélkül.

2015. jún. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kézpénzt vigyél, mert ma már zárva is vannak a bankok, ráadásul a helyiek is mentik a pénzüket. Ki tudja mi lesz mire mentek, de sok helyen nem fogják elfogadni a bankkártyát és pénzt se tudsz nagyon kivenni.
2015. jún. 29. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!