Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik a jobb, szebb nyaralóhe...

Melyik a jobb, szebb nyaralóhely: Horvátország vagy Görögország?

Figyelt kérdés
2015. júl. 5. 08:33
1 2
 1/13 anonim válasza:
35%
Horvátország
2015. júl. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem ez nem olyan egyertelmu. Ez nem egy olyan kerdes, amire egyertelmuen azt mondod, hogy ez vagy az. Mivel kicsit kulonbozo a ket orszag, van akinek ez tetszik s van akinek az. Mint emberek, nekem a horvatok szimpatikusabbnak tunnek, baratsagosabbak, komolyabbak.
2015. júl. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha ma kérded, a görögökhöz ne menj.
2015. júl. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%

görög szebb is jobb is, de messzebb van

horvátó.-nak se normális tengerpartja nincs, se normális növényzete, kopár, sziklás szar, kavicsos, dzsuvás tengerparttal, aminek nagy része egy szemközti szigetre néz, proli hely

2015. júl. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
90%
Görög o. szebb hely és jobb hely, és nemcsak azért drágább, mert messzebb van. Viszont most nem ajánlom semmiképp h oda menj, majd talán nyár végén. Horvátorszàg csak azért jó mert kocsival meg lehet tenni a távot + a legközelebbi tengerpart + a szállás nem drága. Az éttermek viszont annál inkább, meg egyéb szolgáltatások is, hiszen ebből élnek.
2015. júl. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én egyértelműen Görögország mellett teszem le a voksomat. :)

Gyönyörűek a tengerpartjai, tele van ókori történelmi helyekkel, finomak a helyi ételek, és a görög emberek is nagyon-nagyon kedvesek. Igaz, hátránya, hogy messzebb van, viszont másban olcsóbb Horvátországnál. Voltam már mindkét helyen nem egyszer, de valamiért Görögországnak sajátos légköre, hangulata van.

Mi nem ijedünk meg a válságtól sem, jövő héten indulunk, a kint élő ismerős szerint a turistaövezetekben semmi nem érződik a válságból, sőt azon vannak, hogy ne is érződjön, hiszen ott jószerint a nyaralókból élnek. :)

2015. júl. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%

Ízlés kérdése. Ki kell próbálni mindkettőt. :-)

Horvátország nagy előnye, hogy a szomszédban van és nem kell egy napot zötykölődni ha az ember a tengerben akar fürödni. Hátránya, hogy az északi rész nagyon sziklás és hát valóban nem a tisztaságáról híresek a partjai.

Én Trogir környékén voltam, ott már kavicsos, enyhén homokszerű a part, de öblönként eltérő a kosz mennyisége. De úgy egyébként a hely gyönyörű, sok látnivaló, a horvátok normálisak, nem vettük észre, hogy át akartak volna verni bárhol is. Míg ez a görögöknél egy-két alkalommal már feltűnt.

A görög tengerpart általában homokos (főleg ahová a magyarok járnak többen) viszont hülyék voltak a görögök, mert a partból a tavernák miatt rengeteget elvettek, így sok helyen igen szűkös a strandon a hely. Ráadásul a tavernák leárnyékolják a partot és még ezerrel lehetne napozni, de ott már emiatt nem.

A másik ami nekem nagyon zavaró volt a görögöknél, hogy a wc-papírt nem lehet bedobni a kagylóba, nem lehet lehúzni a végtermékkel együtt, hanem külön kukába kell használat után dobni. (állítólag a szűk csatornavezetékezésük miatt)

2015. júl. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ilyen Paralia, Olympic Beach, Nei Pori, Sarti, Stavros, Asprovalta és társaik helyett mindenképpen Horvátország.

Minden más görög térség esetén viszont Görögországot mondanám.

2015. júl. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%

8-al egyetértek....


Nem mindegy, hogy Nei Porit hasonlítod össze a Rab szigettel vagy vmi szakadt kis horvát tengerpartot Zaknyhossal/Krétával.


Kicsit egyszerűbb lenne, ha adnál megadnád a két desztinációt és utána bocsátanád szavazásra, mert ennek így semmi értelme.

2015. júl. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Horvátország
2015. júl. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!