Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországba érdemes kimenni...

Németországba érdemes kimenni dolgozni és élni?

Figyelt kérdés
Ha igen melyik tartományba?

2015. júl. 25. 16:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"németben a szálláson és szolgáltatásokon kívül olcsóbb minden."


Hulyeseg. Energia, elelmiszerek egy resze (pekaru, hus, gyumolcs-zoldseg) is dragabb, nem is kevessel. Tok felesleges atszamolni forintra, mert masok az aranyok. Minimalberbol itt is csak nyomorogni lehet. Persze lehet hogy nehany evig, tomegszallaso kibirhato, de hosszu tavon nem.

2015. aug. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Szálláson és szolgáltatáson kívül olcsóbb minden? Hát nem tudom szerintem a mindenféle termékek egyik kategóriába sem tartoznak és nem olcsóbbak, lehet találni élelmiszert ugyanabban az árkategóriában, de a minőség ugyanazért az árért nem ugyanaz.
2015. aug. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
Pont hogy átszámolni kell. Bementem ottani Aldiba és minden amit vettem olcsóbb vagy kb ugyanannyi volt mint itt.Ami drágább volt az is maximum 50 %-al,e azokat meg simán kerülni lehet. Ott se kell nagylábon élni és nem kell különálló albérlet hanem tömegszállás is tökéletes,ha a spórolás a cél. Agyam eldobom ha valaki azt állítja hogy az itteni minimálbér ami 70 ezer de legyen egy átlagos 150 ezer,abból ugyanúgy megél mint ott a 450ezerből. Elmegy 150 ezer lakhatásra és 60 ezer kajára,Marad 240 ezer! Hol a bánatban tud ennyit megspórolni idehaza?
2015. aug. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
53%

"nem kell különálló albérlet hanem tömegszállás is tökéletes"


Ja ha neked tokeletes, akkor elj ugy.

2015. aug. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
Mert itthon albérletben vigalom élni ,úgy hogy hó végén a rezsi kinyögése után enni nincs mit a 120 ezres fizudból, az tényleg sokkal jobb. Ott hiába vagy tömegszállón ha havonta félre tudsz tenni 200 ezret akkor van miért kibírni.Ott se kolbászból van a kerítés de megfizetik a munkát. 3év alatt összejön több mint 6milliód,itthon átlagembernek ha az egész fizetését félretenné ami lehetetlen akkor sem jönne össze.Addig lehet rádragad a nyelv annyira hogy németben is jobb állást találsz és egyedi albit tudsz fizetni ha nem is a belvárosban de külső területeken. Ott van jövőkép,itt a nagy semmi, meg a 30 évre felvett garantáltan bebukott hitel.Nem puszta véletlen hogy százezrek elhagyták az országot,sokkal jobb élet van németben mint itt valaha is lesz.
2015. aug. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Miért kellene átszámolni forintba?

Ott költöd el ahol megkeresed. Például Németországban nem kell az eurót forintba számolni.

3 év alatt 6 millió forint,

Tényleg szép. És 3 évig tömegszálláson lennél? Azután?

Hazamész és feléled otthon? Ha elfogy jössz ki megint 3 évre? Addig jó a tömegszállás, míg nem jössz bele a nyelvbe, esetleg szakmát tanulsz és nem lesz jobb munkahelyed. Igen addig spórolás, de utána van miből tovább lépni. Ha otthon is tömegszálláson laknál, több maradna a fizetésedből.

2015. aug. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

Még a végén megmagyarázod hogy a német fizetés alacsonyabb mint a magyar. Komolyan nem érdemes olyannal vitatkozni aki alapvető matekot sem érti

.

De ha itthon "tömegszálláson" laksz vagyis albérlőtársaid vannak akkor is fizetsz kb 30 ezret, plusz kajára elmegy még alap hangon 30ezer és keresel 70 ezret (magyar minimálbér) akkor mi is marad ? 10 ezer! Na ezt mind félreteheted .100 év alatt meg is lesz a 6milla..Ellentétbe a német 200 ezerrel.

Azt hogy mit kezd az ember a 3 év alatt megszerzett 6 millióval az már egyéni döntés kérdése. Támogatja a családját gyerekeit,vehet olcsó lakást- házat készpénzre ,vagy fizetheti a hitelét, de indíthat egy vállalkozást is. Itthon. De el is ihatja vagy felteszi a pirosra rulletten ,ez már édesmindegy. A lényeg hogy idehaza nem lesz 3 év alatt 6 milla se 70 ezres se 150 ezres nettóból,mert az csak hónapról hónapra vegetálásra elég.

2015. aug. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Mennyi is németben a "nettó" minimálbér? 1300euró körül.

Mert ha nincs család, gyerekek, akkor a legnagyobb az adó.

Albérlet: kb 600euró rezsivel 1 szoba. (nem tömegszállás).

Ahhoz hogy bejárjak dolgozni, kifizetem a bérletet ami kb 80 euró havonta. Kajára számoljunk 6 eurót naponta. Az megint majdnem 200 euró. Hopp már is kb 900 euró el is ment. Pedig ez még csak alvás, evés, ivás, melózás.

Néha ki is kell mozdulni a házból munkán kívül.


Nem azt mondom, hogy annyi a fizetés mint otthon, de arról álmodjanak otthon, hogy itt mindenki milliomos lesz. De lehet normálisan élni.

2015. aug. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Így van, és marad 400 euro amit félrerakhatsz 120 ezerft. Idehaza ennyi a nem minimálbéres fizu.Ha bírod az olcsóbb lakhatást, akkor megvan a 200 ezer félrerakás havonta, hazaküldheted pl a családodnak.És ez a minimál,ennél csak jobb lehet. Nem mondom hogy könnyű élet, de itthon meg hiába is spórolsz, laksz ócska csótányos albiban, eszel zsíroskenyeret, mégsem tudsz félretenni értelmes összeget.
2015. aug. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Oké spórolsz 400 eurót, cserébe nem látod a családodat.

Akkor inkább spórolj egy jobb albérletre és hozd ki őket.

Hosszútávon, normális körülmények között, jó az élet.

Én 3 éve úgy jöttem ki, hogy azt mondtam nem megyek vissza többet Magyarországra. Tanultam és mai napig tanulom a nyelvet. Milliomos még nem vagyok, de nem is akarok az lenni. Viszont tényleg nincs olyan problémám, hogy valamit nem tudok megvenni. (Bár volt amikor meglepődtem pékségbe, mikor azt mondja 5 euró lesz a kenyér. :d )

2015. aug. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!