Kezdőoldal » Utazás » Európa » Jobb az élet angliában, (vagy...

Jobb az élet angliában, (vagy máshol, hollandia, németország) mint magyarországon? Tudnátok érveket írni?

Figyelt kérdés

Lassan szeretnék kiköltözni, két okból.

Az első ok az, hogy itthon rengeteget lopnak a közszférában és veszélyesen a létminimum alatt élnek az emberek.


A másik ok pedig az, hogy a legtöbb ember annyira buta, vagy agymosott, hogy a felső tényt legtöbbször tagadja. Követeli, hogy elégedjek meg azzal ami van, keressek itthon munkát, tanuljak egyetemen, éljem az életem. Pedig itt nem lehet.


Odakint jobb?

Csak azok írjanak, akik kint élnek, vagy kint éltek.

Jobb, könnyebb lesz az életem, ha kimegyek? Nem Londonba mennék, hanem valami csöndesebb városba.



2015. aug. 2. 17:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

"Itt felénk a belvárosban nem tudsz végigmenni úgy, hogy ne menjen oda hozzád egy román, hogy csak 10 centet."


Mi Münchenben lakunk, es en sem latok keregetoket, max. ha bemegyek a belvarosba, de oda meg nem megyek mert minek.

2015. aug. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

"Ne röhögtess már! Egy München-Memmingen jegy majd' 30 EUR 1 útra, a BP-München meg szintén. Ha ugyanezt itt veszed meg a DB-nél (tehát a BP-München vonalra), akkor 150-250 EUR-t kérnek el."


München-Memmingen:

Bayern-Ticket 23euró ami 9-től éjfélig korlátlan utazásra jó Bayernben, a nem pótdíjas vonatokra.

Ha többen utaztok akkor még olcsóbb. max 5 főig. 2-5főig kb 2-3Euró fejenként. Szal 30euróbol 5-en megússzátok oda-vissza az utat.

Ugyanígy van a Deutschland ticket. 44Euró és 9-től éjfélig egész Németországban érvényes korlátlan utazásra, nem pótdíjas vonatokon. 2-5 főig 4-5 euró fejenként pluszba.

(a régió express és az interrégió express nem pótdíjas.)

Budapest-München vonalon pedig a 30 eurós jegy promós jegy. Ugyanúgy kilehet fogni mindkét irányban.

2015. aug. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék kapsz 29 Euróért db-től is jegyet.

2015. aug. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Én szerintem otthon is meg tudnék élni, mert elég talpraesett és rugalmas vagyok, sok minden érdekel, és imádok tanulni. Mégis külföldre költöztem. Egyrészt azért, mert nagyon szeretem az angol nyelvet, nekem egy megunhatatlan élmény mindennap használni és hallgatni, ahogy különféle dialektusokkal beszélik az itteni emberek. Anglisztikán végeztem még otthon egy nagyon jó iskolában, szuper tanárokkal, ott szerettem meg a kultúrát, irodalmat, történelmet, mondavilágot, mindent, ami az angolszász országokhoz kapcsolódik. Másrészt olyan karriert szeretnék, amit csak itt tudok felépíteni magamnak, otthon nincs rá lehetőség.

Harmadrészt pedig az otthoni politikától egyre jobban kezd felfordulni a gyomrom. Hülyeségekre költik el a dolgozó emberek adóját, miközben az alap szolgáltatások (egészségügy, nyugdíj, oktatás, közbiztonság stb.) borzalmas színvonalúak, és egyre csak romlanak. Már pár éve is undorodtam attól, amit az oktatással műveltek, pl. a hibás, igénytelen, agymosó tankönyvek, a diákok túlterhelése, a pedagógusok műveletlensége, a felsőoktatás elcseszése és még sorolhatnám. Szeretnék majd gyereket vállalni, de egy ilyen állami rendszerbe nem szívesen kényszeríteném bele. Az egészségügy is sz@r, a közbiztonság is. Amíg Magyarországon éltem, nem mertem kilépni az utcára sötétedés után, de valahová még világosban se mertem menni. Itt ilyen nincs, itt biztonságban érzem magam, pedig itt is él jó néhány színesbőrű, de egészen más kategória, mint az otthoniak.

Szóval én azt tudom mondani, hogy ha anyagi szempontból nem is feltétlenül jobb külföld, de érzelmileg mindenképp, nekem legalábbis. De persze ez személyiségfüggő. Nyilván aki nem szereti az idegen nyelveket, a változásokat, az nehezebben boldoguk kint, pláne egyedül.

2015. aug. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Quasar07 ***** válasza:
65%

Teljesen más! Sokkal több mindent megengedhetünk magunknak, amióta Németben dolgoznak a szüleim. Eddig átlagos színvonalon éltünk, most már kicsit az átlagosnál is jobban. Eddig a szüleim sok áldozatot hoztak azért, hogy nekem mindenem meglegyen. Pl. Nem egyszer volt olyan, hogy azért hogy én a Zarában vásárolhassak anyáék kb.fél évente vettek új ruhákat.. Németországgal kapcsolatban rengeteg feltartásom volt korábban. Utáltam a németeket, a német nyelvet, az országot.. De rájöttem, hogy még angoluk is el lehet boldogulni, persze muszáj németül tanulnom, később beláttam, hogy meg kell tisztelnem annyival a családomat befogadó országot, hogy perfektre fejlesztem a nyelvtudásom. Nagyon szép,és gazdag városok vannak, rengeteg látnivalóval. Az emberek többbyire kedvesek, bár van itt is kivétel. A fiúk nagyon helyesek, a lanyok szépek, szinte mindenki kivétel nélkül jó módban él. Okosak , és képzettek az emberek itt.

Hollandiában a barátaink laknak, sokat szenvedtek mire kijutottak, és most sem vannak teljesen megelégedve a munkájukkal, ami eléggé gürcölős /valami tenyésztelepen találtak melót/. De v3güp nekik is összejött, van egy nagy, tengerparti családi házuk. a féfi pedig mások fuvarozásából él, a helyismerete jó, de már lassan több a lengyel hollandiában, ezért rossz neki nyelvtudás nélkül. Gyerek egyelőre kizárva, mert ha szül az asszony , az állását elveszíti..

Angliában is vannak barátaink, nekik jól megy, de Londonban inkább a környéket kell megfizetni, nem a lakást, egy pici zugban élnek tulajdonképpen. Nekik picivel nehezebb, hiszen ott nem kapnak a bevándorlók segélyeket.

Németországban ezzel szemben könnyebb, ott még családi pótlékot is lehet igényelni,részletre vásárolni, kedvezményeket, ingyenes szolgáltatásokat kapni...

Ha szeretsz dolgozni, nem csak lazsálni szeretnél, jól megleszel. Viszont a lusta, felelőtlenül költekező, nyelvet nem beszélő magyarokat utálják a németek. Ők munkát adnak neked, akkor te tartozol annyival, hogy a képességeidnek megfelelően eleget tegyél a feladatodnak. Szerintem.

2015. aug. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Quasar07 ***** válasza:

Mi 30 euróért utaztunk ki, oda-vissza. A metróra viszont rengeteget költünk, mert München milliomos-negyedében, a belvárosban kenyeret nem kapsz 5 km-es körzetben.. Ez nagy hátrány mondjuk, mi sem szeretjük. De legalább szép a városrész.

A németek egyébként fontosnak tartják a precizitást, és , hogy mindent beleadj a munkádba. De kompromisszum képesek, és fontosnak tartják a nemzetiségek kéréseit is, minden erejükkel próbálnak téged segíteni, lehetőséget adni.

2015. aug. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Quasar07 ***** válasza:
Nincsen itt annyi bűnöző, tíz után sem félek a sötét utcálkban, cigányok sincsenek. A legtöbb ember tisztességes, jó szánd3kú
2015. aug. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Előző, nem szoktam privát üzenetekre válaszolni (szerintem ez az oldal nem erre való), de a válaszomban olvashattad, hogy anglisztikán végeztem, nyelvészettel foglalkozom :)
2015. aug. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Londont én sem javasolnám, a közhiedelemmel ellentétben az nem Anglia. Az egy európai olvasztótégely.


A vidéki Angliát bátran javaslom. A Te szempontjaid nyomán: a korrupció itt elég ismeretlen fogalom, persze biztos hogy van egy adott szféra ahol ez felbukkan, de töredéke sincs a magyarországi korrupciós rátának. A közbiztonság sokkal jobb mint otthon. A városok szépen, tisztábbak, gondozottabbak. Nagyon kevés helyen van kerítés, nincs is rá szükség. Nem szoktak semmit elvinni a házak elől, pedig sokszor van kint hagyva bicikli, foci labda, egész játszópark stb, otthon már összeszedték volna. Este 10 után is sétálgatnak egyedül fiatal lányok az utcán, mert megtehetik, nem molesztálják őket cigányok. A pubokba egyedül is bemehetsz, maximum összebarátkozol valakivel, ne készülj verekedésre és "késdobálásra" mint otthon. A rendőröknek van tekintélye, és normálisan végzik a munkájukat.

Gyönyörű helyek vannak vidéken, a városi látképek is már önmagukért beszélnek.


Az anyagiakról nyilván tájékozódtál, elég nehéz úgy intézni, hogy ne érje meg... Mi a párommal nem dolgozunk magas beosztásban, voltaképp Ő takarít és éttermi kisegítő összesen heti kb 40 órában, én általános adminisztrációs munkát végzek egy angol cégnél, ha ott végeztem 3-4 órát kaját hordok ki heti 3-5 napon, összesen kb 60-65 óra meló egy héten. Teljesen élhető körülmények között, némi luxust is megengedve magunknak havonta kb 2000-2200 fontot teszünk félre. Ha akarunk itt veszünk lakást, ha akarjuk otthon. Még nem döntöttük el.

2015. aug. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon-nagyon-nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Bár nem állok le neki panaszkodni, hogy mennyire kitolt velem is a magyar politika, mert mindig megosztja a magyarokat.

Például most aláiratták velem a hallgatói ösztöndíjszerződést, ami azt jelenti, hogy 20 éven át magyarországon kéne dolgoznom. Ezt azért vállaltam be, mert 2 éve úgy láttam, fejlődésnek indul az ország, befejezték a 4-es metrót, új buszokat, vettek, stb.

Most kiderült, hogy mivel nem tetszem pár benfenntesnek (ritkábban hordom a bőrkabátom és elkoptak az új ruháim) nem akarnak hagyni lediplomázni. Ez bonyolult. Művészeti területen tanulok.

Egy üvegtervezői végzettségem van, ez tulajdonképpen semmit sem takar, kézművesség, vagy gyári munka. Művészként, vagy vállalkozóként tudnék elhelyezkedni, de folyamatosan üldözne a kormány a tartozással mivel ha nem tudok lediplomázni (és ezek a zsivány nagyorrúak nem hagyják) vissza kell fizetnem a képzés árát, pedig elvileg "államilag támogatott" szakon voltam. csak ugye ez "állami ösztöndíj" tehát visszahozták kb a diákhitelt. Ez azt jelenti hogy 3 millióval tartozom, és még ki is estem a felsőoktatásból, itthon mehetnék 90 ezerért (ahogy sok tanárom dolgozott aki kedves volt velem) dolgozni... 90 ezerért. Ő is angliába ment.

Vagy kimegyek annak ellenére, hogy tartozásom van és 20 évet vállaltam és karriert építek odakint.

2015. aug. 20. 12:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!