Kezdőoldal » Utazás » Európa » Meg lehet élni németországban...

Meg lehet élni németországban művészként? (bocsánat, hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Különleges lakberendezési tárgyakkal (mosdókagyló, csapok, lakberendezési kiegészítők, lámpák) foglalkozom (foglalkoznék). Próbáltam felsőoktatásban is tanulni, de nem hagytak érvényesülni az ott kialakult kis bennfentes körök. Ezért nem tudtam termékeket fejleszteni.


Itt ragadtam le:

[link]

Ezt még középiskolában készítettem, de azóta nem tudtam hasonlót, mert a felsőoktatásban nem igazán hagytak minket órákon kívül dolgozni. Az órai feladatok meg olyanok voltak, hogy ceruzatartó például.

Én ennek ellenére otthon megtanultam például a látványtervező programokat úgy kezelni, hogy le tudjam modellezni az üveg fénytörését, fénybontását pl:

[link]

De a tanáraim nem igazán foglalkoztak a tudásommal, sőt ellenezték ezt a számítógépes tervezést, meg világító dolgokat. Én ezért idén ott is hagyom az iparművészeti egyetemet.


Elkezdtem tanulni az elektronikai programozást is, hogy a fényjátékokat interaktívvá tegyem, vagy érintőfelületeket alakíthassak ki az üvegben.


Azt gondolom az előny, hogy előre le tudom modellezni a tárgyaimat, és szerintem jó irányba indultam el, de elég drága az üveget megmunkálni. Ha saját gépekkel dolgozom számolnom kell a keletkező veszélyes anyagokkal, energiaköltséggel és természetesen el lehet készíteni a tárgyakat "bérben" tehát más műhelyeknél lerendelem az alkatrészeket és iparosok megcsinálják, de kb olyan összegekre jönne ki a dolog, hogy egy közepes kis tárgy 30-40 ezer ft. Ezt magyarországon sokkal többért nem tudom eladni, odakint pedig elég drágán dolgozhatnak ezek az üveges cégek, ezért is jönnek például a holland tervezők is magyarországon elkészíttetni a prototípusaikat.


Mit gondoltok, ilyen alappal hogyan tudnék külföldön elhelyezkedni művészként, vagy vállalkozóként?

Mert jelenleg semmim sincs, mindenemet felemésztette ez a hazug, zsarnok nagyorrúak által uralt iparművészeti egyetem.


2015. aug. 20. 12:50
 1/7 A kérdező kommentje:

Az egyetemről annyit, hogy már a beiratkozásnál aláiratnak egy szerzői jogi szerződést, miszerint az ott készült tárgyak jogait átveszik.

Én erről sem a felvételinél, sem a nyílt napon nem tudtam. Ezért amikor oda jártam, akaratlanul, de nagyon vigyáztam arra is, hogy semmiképpen se adjam ki az ötleteimet.

2015. aug. 20. 12:51
 2/7 schocko ***** válasza:
Németországban óriási a konkurencia...az esélyeid a minimálisnál is kisebbek...
2015. aug. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ártana pedig elvégezni. Ha elvégzed, akkor annyival is előbbre vagy, hogy van egy papírod, ami igazolja, hogy művész vagy. Művészként eleve nagyon nehéz érvényesülni, még akkor is, ha van papírod róla, de ha se papír, se elegendő referencia, akkor úgy nem nagyon fog veled szóbaállni senki. Valahogy sajnos ki kell emelkedned a többiek közül.


Azt kellene eldönteni, hogy te akkor tervező, kivitelező, látványtervező vagy mi szeretnél lenni, mert pénz nélkül egyszerre mindet nagyon nehéz. Ha azonban mégis úgy gondolod, hogy nagyon tehetséges vagy és biztosan lennének jelentkezők a termékeidre, akkor gyűjts pénzt valamelyik indiegogo-hoz hasonló weboldalon. Csak akkor ahhoz tényleg kell egy tuti befutó tárgy, ami megmozgatja az emberek fantáziáját. Külföldön művészként elhelyezkedést nem tudom, hogy hogy érted pontosan, de ha úgy, hogy egy céghez elmész dolgozni, akkor ahhoz nagyon kellene szakképesítés, vagy legalább egy ütős portfólió.

2015. aug. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem hagynak lediplomázni.

Úgy buktattak meg, hogy más tanár, meg a tanszékvezető szerint is jó volt a pl mintázásom.

A tanárom szerint meg nem volt megfelelő.

Megbuktattak. Vehettem volna fel újra a tárgyat, de nem is az a baj, hanem az, hogy ezt más tárgyakból is elkezdték sorozatban megcsinálni velem.

Lehet nem voltam elég befolyásos, vagy nem voltam zs... nem tudom. De ott nagyon kevés embernek adatik meg az a luxus, hogy le tud diplomázni.

2015. aug. 20. 13:58
 5/7 A kérdező kommentje:
Referenciám amúgy lesz, + bár diplomám nincs, elmondhatom magamról, hogy az adott egyetemen tanultam pár évig. Mert ötleteim vannak, hát mellékeltem a képeket.
2015. aug. 20. 13:59
 6/7 A kérdező kommentje:
Amúgy pont ez a baj, hogy így nem tudom mi legyen. Nem ezt vártam a magyar felsőoktatástól sem.... :(
2015. aug. 20. 14:00
 7/7 anonim ***** válasza:

A művészeknek általában szokott lenni weblapjuk önéletrajzzal, nézegesd őket és hasonlítsd össze a portfóliódat az övékkel. Nagyon sok embernek úgy néz ki az önéletrajza, hogy indult egy csomó pályázaton, kapott is díjat valamennyin, meg is valósult valahány munkája + elvégzett tök jól valami neves sulit és egyébként meg már nagyon sok cégnél dolgozott.


Nagyon egyszerű amúgy, próbálj meg jelentkezni valahová, akár Magyarországon és nézd meg, hogy mi lesz a fogadtatás. Külföldön nem könnyebb.

2015. aug. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!