Kezdőoldal » Utazás » Európa » 3 éve Németországban élünk a...

3 éve Németországban élünk a párommal és a 6éves kislányommal. Várandós vagyok, és nem tudom, hol lenne jobb megszülnöm a babát?

Figyelt kérdés
Érvek arra,hogy Németországban szüljek:Itt van a párom és a kislányom,jobb az egészségügyi ellátás,de ellenérv,hogy az anyakönyvi kivonata így nem lesz neki.Viszont ha Magyarországon szülném meg akkor minden papírja meglenne és később ha már elég nagy az utaztatáshoz akkor ki tudnánk menni a páromhoz és a kislányomhoz.De érzelmileg ez nagyon megviselné a családunkat,a kislányunkat főleg,lehet olyan trauma érné,hogy megharagudna a kistestvérére.Nem tudom teljes kétségek között vagyok.A kislányunknak most kezdődik az iskola,magammal sem tudnám őt vinni így.Nagyon nehéz most így.Van itt valaki aki hasonló cipőben jár,vagy járt?
2015. aug. 4. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Nyilván kinn. Itt semmi sem jó.
2015. aug. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyértelmű, Németország.
2015. aug. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

" az anyakönyvi kivonata így nem lesz neki."


Mar miert ne lenne? Nagykovetsegen vagy konzulatuson kerelmezheted a magyar anyakonyvezest. Gondolod aki kulfoldon szuletik annak nincsennek papirjai?


Total hulyeseg lenne Magyarorszagra menned.

2015. aug. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Németországban szülsz, utána meg bejelented Magyarországon is a gyerek születését - és akkor kiállítanak neki anyakönyvi kivonatot.

(Mellesleg a gyereknek semmi hátránya sem lenne, ha nincs magyar anyakönyvi kivonata... - Pótolni meg bármikor lehet, akár 30 éves korában is.)

2015. aug. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De sajnos van hátránya,ha nincsenek papírjai,ugyanis ha majd haza szeretnénk utazni és igazoltatnak a határon vagy a reptéren,nem tudom igazolni őt.Mindenhez papírok kellenek,lakásbejelentés,családi pótlék igénylése,stb.
2015. aug. 4. 16:47
 6/9 anonim ***** válasza:

Meg 1x kerdezem: honnan vetted hogy nem lesznek papirjai? Termeszetesen lesznek papirjai, megkapja a nemet szuletesi anyakonyvi kivonatot, azzal pedig igenyelheted a magyart es az utlevelet is.


Mindent el tudsz intezni.

2015. aug. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én Németországban szültem és már a kórházból úgy jlttünk haza, hogy a gyereknek megvolt a németországi anyakönyvi kivonata.
2015. aug. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy új kormányrendelet (203/2015) miatt a külföldön született babák (ha legalább az egyik szülő magyar) a beadástól számított 4-6 héten belül kapnak útlevelet, az anyakönyvi kivonat később készül el, de az útlevéllel már tudsz utazni és a hivatalos dolgokat is el tudod intézni. Ráadásul nem szülhetsz magyar állami kórházban, csak akkor ha az utolsó fillérig mindent kifizetsz, mivel nincs érvényes társadalom biztosításod. Mindenképpen szülj Németországban, pár hetet kibírsz, hogy Magyarországra utazzatok.
2015. aug. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez nem is kérdés, az első a te és a baba egészsége, szóval ha a kórházi bánásmódot és ellátást összehasonlítjuk MINDENKÉPP Németországban (én is itt élek, tudom mekkora a különbség).
2015. aug. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!