Kezdőoldal » Utazás » Európa » Anglia?!? Akik kint élnek,...

Anglia?!? Akik kint élnek, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Adott egy lehetőség.Kint élnek ismerőseink,a férjemmel kimehetnénk mi is dolgozni.Itthon nincs munkánk.Amíg nem vesszük fel az ottani ritmust,náluk laknánk,utána egy kis lakás bérlése a terv.Akik kint élnek,azokhoz szól a kérdés.Jobb,mint itthon?Tudtok félretenni?Nekünk pénzgyűjtés a cél,illetve később egy itthoni vállalkozás.Van egy kis házunk itthon,amit fel szeretnénk újítani.Tehát kimennénk,de örökre nem szeretnénk maradni?Mik az esélyek?Nyelvtudás van,éttermi munka lenne.Vegyes érzelmeim vannak.

2015. szept. 9. 14:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Munka van, bár induláskor azért a mindent el kell fogadni mentalitás sokat segít.


Kisebb városokban olcsóbb a megélhetés, Manchester környékén pl 400-500 font körül már lehet albérletet találni (1-2 szobásat).


A kaja kb ugyanannyi (összehasonlításképpen: [link] - a tesco kint nem a legolcsóbb, tehát kb egy középárat a mostani életviteletek alapján össze tudtok nézni, hogy kb mennyiből jöttök ki egy hónapban), a tömegközlekedés, "luxus" cikkek jóval drágábbak, tehát elmenni egyet sörözni, bowlingozni többe fog kerülni jóval, mint itthon.


Fizetésképpen aljamunkával, munkaközvetítőtől azért olyan 700-1100 font / hó körül (kisvárosban) kalkulálhattok, tehát ha mind a ketten találtok valami munkát, akkor baromi jól meg lehet élni, de egy fizetésből is.


Ezen az oldalon egy kb átlagárat a gyakori szolgáltatásokról tudtok nézni:


[link]


Ezenkívül - keressetek rá! Ha ismerősnél meg tudjátok húzni magatokat 1-2 hónapot, akkor annyi idő alatt tudjátok stabilizálni magatokat.


Amúgy meg ha céget terveztek, kint SOKKAL jobban jártok vele. Sokkal olcsóbb az indítás, az adózás, a járulékok, sokkal jobban a feltételek és a lehetőségek.

2015. szept. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Jobb. Sokkal. Ha vàllalkozàst akartok, itt valòban jobban jàrnátok, elkèpesztően jó a rendszer. Nekem 2 cègem is van itt, otthon csak nyűglődtem, itt minden csalàs nèlkül is jobban kijövök.
2015. szept. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi lassan 8 éve élünk kint. Hogy válaszoljak a kérdésedre. Igen, valamivel könnyebb itt kint az élet, főleg, hogy mindketten dolgozunk. A férjem fizetése még az itteni viszonyokhoz is képest nagyon jó, így ha akarnánk bőven tudnánk félretenni. De egyenlőre nem teszünk félre. Oka is megvan. Bár van tartalékpénzünk vész esetére, de inkább elköltjük a pénzt. Nekünk is van Budapesten lakásunk, és annak teljes felújításába fektettünk bele. Közben meg úgy döntöttünk, hogy nem biztos, hogy 60 évesen utazni akarunk, így most 40 évesen járjuk a világot. Utazunk a nagyvilágban, és ehhez bizony nem kevés pénz kell. Nekünk ez az életcélunk. HA nektek az, hogy spóroljatok mert otthon akartok vállalkozni, akkor nyilván úgy fogjátok alakítani a dolgokat.

Csak egy apró megjegyzés: Sok magyar ismerek kint, és sokan hasonló tervekkel jöttek ki. Dolgoznak pár évet, spórolnak, és otthon belekezdenek a saját vállalkozásukba. Sokan meg is teremtették az álmaikat, de amit én észrevettem, hogy akiknek ez a tervük azok nem béreltek lakást, csak szobát. Végül ezzel tudnak a legtöbbet spórolni. Lehet nektek is el kell majd dönteni, hogy mennyire akartok spórolni, mennyi ideig akartok kint lenni, mert a szoba még mindig olcsóbb mint egy lakás.

2015. szept. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

Nekem vállalkozásom volt otthon. nagyon jól ment, de nem lehetett csalás nélkül csinálni, ezért abbahagytuk. itt kint, ha mindketten dolgoztok hezi 35 -40 órát, és spóroltok, nem cigiztek, nem isztok, nem jártok étterembe, bulizni, esetleg az egyikőtök tud a munkahelyéről kaját hazavinni3-600 000 ft ig tudtok félretenni, de csak szobabérléssel. a saját lakás iszonyat pénz, a szoba sem olcsó.


nem fogtok hazamenni, legfeljebb szabadságra. angliai munka után otthon vállalkozni??? én nem tenném: semmi felelősség, semmi kötöttség: végzel 4-kor, vagy esete 10 kor munkahelytől függően, és kész. otthon vállalkozni???


szerintem alaposan gondold át ezt a dolgot.

2015. szept. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Kliszta ***** válasza:
100%

Elottem kb mindent leirtak, ha van nyelvtudas, sot melo is lenne en egy percet nem gondolkoznek.

Igen, nekunk SOKKAL jobb, mint otthon, ket minimalberbol hazat berelunk, felrerakunk, szorakozunk, es parom vallalkozasara is koltunk.

De nem csak az anyagiak miatt, a mentalitas legalabb ennyit szamit nekem.

Aztan ha mar itt eltek, majd ti is rajottok, hogy semmi ertelme otthoni vallalkozasra gyujteni, erdemesebb itt belefogni. Sok sikert!

2015. szept. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos infókat!
2015. szept. 12. 13:26
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szintén majdnem 8 éve kinn élünk. Mikor kijöttünk 5 év volt a cél. Fél év se kellett hozzá, hogy tudjuk: nem megyünk haza.

Kis városkában lakunk, ahol munkahely éppen van, lakások olcsók. 3 évig együtt laktunk másokkal, mikor terhes lettem, külön költöztünk, külön albiba. 3 évre rá vettünk házat, 2 éve fizetjük gond nélkül, még kevesebbet fizetek, mintha bérelnék. Úgy állítod be a hitelt, ahogy neked tetszik. 25 évre vettük fel, de most két év fizetés után le tudom vinni 20 évre úgy, hogy ugyanannyit fogok fizetni.

Páromnak azóta ugyanaz az állása, ahol 2 hét angliai tartózkodás után kezdett, nekem több volt már, mert idénymunkákat dolgoztam, plusz a baba születése utáni "gyes" lejártával nem vettek vissza-nem voltam szerződéses. Itt 1 évig maradhatsz max, aztán elveszted a melód, ha szerződéses vagy, akkor is. 9 hónapja meg megszületett a ksitesó, de most szerződéses melóba, legkésőbb novemberbe vissza kell mennem, de már jövő hónaptól elkezdek munkát keresni, hátha tudok váltani.

Párom raktáros, én jelenleg takarító.

Tanítói diplomám van csak sajnos. De itt elvégeztem már ilyen OKJ-hez hasonló tanfolyamokat, amik előre lendíthetik a karrieremet, most azon fogok dolgozni.

Én nagyrészt nem teljes munkaidőben dolgoztam. 2 év szünetem volt az első gyerek után, aztán folyamatosan dolgoztam. Előtte is volt egy fél éves szünetem, mert nem volt meló. A másodikkal is úgy jöttem el, hogy 5 órában dolgoztam akkor már 2 éve. Jó, mert így a naggyal tudok foglalkozni délutánonként, mert délelőttös meló.

Minimálbéresek vagyunk. Nem jártunk el sehova szórakozni, viszont kajába nem igazán spórolunk. Nem nagy luxus, csak nem nézzük nagyon az árát a kajának, de azért n

em a legdrágább cuccokat vesszük.-Aldi. A párom cigizik, illetve most már elektromos cigizik, és napi 1-2 sört megiszik-na ezekről most kell leszoknia orvosi utasításra, szóval ezek mint kiadás megszűnnek.

Tudatosan spóroltunk azzal, hogy rendszeresen tettünk pénzt egy megtakarításos számlára, plusz otthon is kötöttünk egy megtakarításos életbiztosítást. Páromnak volt még egy kis saját megspórolt pénze.

Így tudtunk venni egy nagyon olcsónak mondható házat, mert itt nagyon olcsók. Valószínű az utolsó ilyen olcsó ház volt a környéken, mert azóta is figyelem a piacot és közel nincs ilyen áron ilyen ház. Felújításra kellett kicsit költeni, azt még csináljuk folyamatosan. De az alap felújítások már megvannak, amik amúgy is minden háznál szinte kellenének. A fürdőszobát már teljesen felújítottuk, a konyhát most csináltatjuk, tulajdonképpen más nincs, csak az udvar. Kijárdázni, kiülősrészt kikövezni, kerítést egy szakaszon megcsinálni, garázst felhúzni, kültéri lépcsőt újra megcsinálni. De előre láthatólag az elkövetkezendő maximum 5 éven belül kész lesz minden.

Én szeretnék maradni részmunkaidőben, mert továbbra is szeretnék a gyerekekkel foglalkozni, segíteni a fejlődésüket. Az első szülöttünk tavaly kezdte a sulit és hatalmas plusz volt, hogy foglalkozhattam vele.

Ezek az előnyök, de vannak hátrányok is. A legnagyobb a magány. 8 év után iszonyatos. Minden alkalommal, mikor megyünk haza, annyira rossz látni, hogy anyukák beszélgetnek a játszón, gyerekek haverkodnak...nekem ilyen itt nincs. Nincs egy értelmes magyar család idekinn, akikkel lehetne barátkozni. Most talán lesz egy, de nehezen indul be a dolog részükről, pedig én ezerrel barátkoznék. Nekik is két kicsijük van, itt élnek a városban, náluk is az idősebb ugyanolyan idős, mint a miénk-sőt, még a nevük is egy:D Mondjuk az enyémnek két neve van, szóval nem lenne gond:D a másik gyerek ott 3 éves, de a 3 lány iszonyat jól ellehetne. A férjek együtt fociznak. Ha nem mondják vissza, akkor jövő héten náluk ütközünk....ne tudd meg, hogy várom. Ha összejön a barátság, akkor végre kicsit kompenzálná a család hiányát.

Jól gondoljátok meg, ha úgy döntötök, hogy ki akartok végleg költözni-tudom, hogy most az a cél, hogy pár év, de hidd el, meg fog fordulni a fejetekben a gondolat, ha anyagilag működni fog a dolog. Nagyon szerencsésnek kell lenni, hogy olyan helyre csöppenj, ahol lesz majd másik család, akivel barátkozhattok, mert nagy szükségetek lesz rá, nem csak nektek szülőknek, de a gyerekeknek is. Eddig próbáltunk minden évben hazamenni, de amikor terhes voltam, nem mentünk haza, így kétszer 2 évet maradtunk itt. A lányom 3 évesen volt, aztán 5 évesen most. Most láttam azt, hogy nincs teljesen szocializálódva. Jár közösségbe, mert járt oviba, most suliba, járunk a játszóra, de nem járunk barátokhoz, rokonokhoz, nem tudja, hogy kell ott viselkedni, viszonyulni másokhoz. Nagyon rossz volt ezt látni a nyáron, hogy nem tudok mindent megtanítani neki, mert nincs rá lehetőségem.

De ne hidd, hogy hazaköltöznék, csak jó lenne a két helyet összegyúrni és egy tökéletes helyet teremteni:D

Bocs, hogy hosszú voltam.

2015. szept. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

09:05,


Bocsi, de erre rá kell kérdeznem, mert nem értem:


8 éve kint vagytok. És ennyi idő alatt SENKIVEL nem sikerült, pláne két kisgyerekkel melletted, összebarátkozni? Egy anyuka se volt, aki odament hozzád a játszótéren, és beszélgettetek volna? Ez nekem abszolút elképzelhetetlen. Gyanítom angolul tudtok mind a ketten, pláne ha a gyerek iskolába jár.

2015. szept. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Engem baromira meglep, hogy minimálbéres fizetésből 3 év tartózkodás után valaki lakást tudott venni. Olyan magas önerőt kérnek aminek az összespórolása is legalább 5-6 év.(egy nem minimálbéres esetében is) Gyerekekkel még drágább az élet.
2015. szept. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy 3 év után vettünk házat, hanem, hogy 3 év után saját albi, aztán megint 3 év után lakást vettünk, de ha nem hiszed el, az a te bajod:D

A házak errefele-ha ikerház egyik lakását akarod megvenni, akkor 80-120 ezer font, már amikor vettük, akkor is 80-ért vagy még drágábban lehetett venni, de ez a lakás szerencsénkre 72-ért volt fenn, de még le tudtunk alkudni belőle 68-ra. 15-öt beleraktunk 260fontot fizetek rá havonta. Albi 320 volt. A biztosítás plusz 30 font. Délen 250 egy lakás, tudom, itt Lancashire-ben olcsóbb jóval.

Néha beszélgetek anyukákkal, ha játszón összefutunk, vagy várjuk a gyerekeket a suliból kijönni a kapunál, elmegyünk játszóházba...stb, de senkivel nincs baráti kapcsolat. Tudom, hogy nehéz elképzelni, de így van sajnos. Van itt pár magyar család, de legtöbbje nem kisgyerekes és nem igazán felelnek meg barátnak. (Az egyik család tényleg alkoholista, a másikok csak kihasználnak, kiabálva tudnak beszélni egymással, 3. család meg áttért a muszlim vallásra és nem veszi be a gyomrom hogy azt a kántálást kell hallgassam, ha átjönnek hozzánk akkor is, 4. család csak símán kifikáz mindenkit, állandóan kavarnak, 5. család meg ....fúú azt inkább hagyjuk. A férj évekig csalta az asszonyt úgy, hogy mindenkinek dicsekedett vele, de ugye addig jár a korsó a kútra, míg teherbe nem ejtett valakit. Szétmentek eladósodtak, az exasszony egy igénytelen, gyerekkel, háztartással nem foglalkozó, büdös-tényleg büdös-nő, a gyereke 9 évesen kábé az én 5 éves lányom szintjén van agyilag. Szóval ilyenekkel nem tudok barátkozni. Ez a család, akikkel most próbálkozunk, jónak tűnnek. Ők kábé egy éve vannak kinn.

2015. szept. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!