Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik Európai várost ajánlját...

Melyik Európai várost ajánljátok városnézésre, ha nem szeretem a múzeumokat és templomokat?

Figyelt kérdés

A "nagy" európai városok közül eddig Athénban, Velencében, és Pisában voltam. Amikor Görögben voltunk, még kicsi voltam, és csak az Akropoliszt néztük meg, így nem tudom, még mi más van ott. Pisában is jóformán csak a a torony közelében voltunk. Velencében viszint egész sokat sétáltunk, és beleszerettem abba a városba. :) *-* De komolyan, imádom minden egyes zegét-zugát. ♥

A múzeumok nem érdekelnek, hacsak nem a Camp Nou múzeumáról van szó. Viszont Barcelonába csak akkor megyek, ha már meccsre is lesz pénzem. Imádom Barcelonát (Visca el Barca!), de még a Sagrada Famíliával is úgy vagyok, hogy ha már ott lennék, megnézném, de annyira nem érdekelne. Párizs és a Louvre szintúgy.

Ami érdekel: városnézés (séta, eldugott, szép helyek felfedezése, nézelődés), vásárlás (mindenfélét, szuvenírt, ruhákat, tárgyakat), helyi piacok, ételek, italok.

Én gondoltam már egy pár helyre, de mindenhol a múzeumokat ajánlják, hogy azokat nézzük meg. Persze tudom, mindig mindenhol lehet helyette mást csinálni, csak mindenhol érdemes. A fentiek alapján tudnátok ajánlani szép városokat? :)


17/L és 48/F (apám)

Mellesleg apám érdeklődési köre kimerül a cigiben és apiában, így rám van bízva a döntés...



2015. szept. 19. 14:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

"de még a Sagrada Famíliával is úgy vagyok, hogy ha már ott lennék, megnézném, de annyira nem érdekelne. Párizs és a Louvre szintúgy."

"A fentiek alapján tudnátok ajánlani szép városokat? :) "


Nem. ha imádod barcelonát, de a Sagrada épp, hogy megteszi, ha már ott vagy, akkor megnézed, de annyira nem érdekel - nos ez alapján semmit nem tudod ajánlani neked.

Mert Barcelonában is van rengeteg szép része a vásornak, de valószínűleg ez Neked semmi lenne.

Helyi piacot bárhol találsz ( A Boqueria piac olyan Barcelonának, mint nekünk Budapesten a Fővám téri Vásárcsarnok." A Ramblából nyílik)


Amúgy, ha jól sejtem, Te vagy az, akinek visszamondta az apja az utat és stoppal akartál kimenni - a fél GYIK itt aggódott Érted (én is :-) )


Azt viszont engedd megg, hogy megkérdezzem: már máshol is láttam, hogy azt írtad: "Visca el Barca!"

Miért így írod? Úgy tudom, ez helyesen Viva el Barca! - de lehet, hogy én tudom rosszul...

2015. szept. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hopp, bocsánat, helyesbítek: "imádod Barcelonát"
2015. szept. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok múzeumpárti, sokkal inkább érdekelnek az utcák, terek, a városnak a hangulata. Nyugodtan mehetsz bárhová, attól, hogy valahol van egy híres múzeum, amivel reklámozzák, még nem jelenti azt, hogy semmi más nincsen. Párizsban például imádtam a Szajna-partot, az Ile Saint-Louis apró utcácskáit, Amszterdamban szépek a házak a csatornák partján, az olasz városokban a terek, a zsalugáteres házak... Ha valamelyik város felkelti az érdeklődésed, egyszerűen keress rá képekre a google-ban úgy, hogy a város neve mellé beírod azt is, hogy "historical centre".
2015. szept. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A városok általában nem csak múzeumokból és templomokból állnak. Ha direkt az a kérdés, hogy van-e olyan város ahol nincs múzeum vagy templom, akkor én apró községeket, vagy a tanyavilágot javaslom.


Komolyra fordítva bármit. Minden városban van millió felfedezni való. Én imádom Londont.

2015. szept. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
London, Madrid, Firenze, Milánó, Berlin, Drezda... mindegyik gyönyörű csak sétálni is.
2015. szept. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#1: Haha, igen, én vagyok az. :D É nem véletlenül írom Visca-nak, az úgy helyes. Ugyan nem tudok se spanyolul, se katalánul, de úgy tudom, hogy katalánul az "Éljen a Barca!".

A Sagrada Família az egy templom, és mivel nem vagyok vallásos, ezért bármennyire is népszerű, annyira nem köt le. Viszont Barcelonában sok más dolog van, ami meg érdekelne. De oda tényleg nyáron megyek majd (hogy fürödni is lehessen a tengerben), meccsre, és egyik szintén Barcás barátnőmmel.


#3: Amszterdamra már gondoltam én is. :) Párizsba meg elvileg egy másik barátnőmmel megyünk majd valamikor.


#4: Tudom. Csak van ahol több, van, ahol kevesebb.


#5: Madridba és Németbe nem megyek. De az Olasz városokat én is imádom. :) (Bár Firenzéről van egy nem túl szép emlékem. Ott is voltunk, igaz nem sokáig, de annyi elég is volt. Bár mivel a kedvenc országomban van, lehet, hogy valamikor kap mégegy esélyt.)

2015. szept. 19. 16:04
 7/11 anonim ***** válasza:

Az olasz városokban nagyon sokat lehet bolyongani és nézelődni. Nem csak a nagyobb városok lehetnek érdekesek, nagyon sok kisebb település van aminek nem olyan jó a "marketingje", mint Velencének, de attól az még szép.

Például:

Pitigliano: [link]

vagy

Matera: [link]

esetleg Ostuni:

[link]


Ezek az olasz városok sem csak templomokból vagy múzeumokból állnak, és egyébként is, múzeum ésmúzeum között is van különbség. Érdekes módon a fiatalok rajonganak ezért a múzeumért Olaszországban:

[link]


és egy kastélyra is tekinthetünk úgy, mint egy múzeumra:

[link]


Viccet félretéve, lehet, hogy a toszkán kisvárosok tetszenének neked, még akkor is ha kihagyod a templomokat. Van rengeteg vár, kastély, torony, meg sok-sok souvenir shop.

Önállóan lehet, hogy nem érdemes csak egyet-egyet kiemelni, de egy körutazás alkalmával, nem olyan nagy Toszkána, sorba fel lehet őket keresni:

Például a fent már emlegetett Pitigliano mellett ott van még,

Sorano: [link]

bár már a szomszédos régióban van:

Bagnoregio: [link]

Lucca: [link]

Monteriggioni: [link]

..és így tovább.

2015. szept. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Húúú, nagyon szép helyeket linkeltél be, köszi :-) .


Kérdezőnek: a Sagrada Família nem elsősorban templom, hanem építészeti remekmű és nem kell ahhoz vallásosnak lenni, hogy megcsodálja az ember. De nem vitatkozom...

2015. szept. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Franciaországban a Loire völgye is gyönyörű, bár nem tudom a kastélyok mennyire számitanak múzeumnak, mindenesetre egy-kettő igazán érdekes, és lélegzetelállitó. :)
2015. szept. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Csernobil
2015. szept. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!