Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nagyon kecsegtetőek a pár...

Nagyon kecsegtetőek a pár ezer ft-os fapados repjegy-árak, de mi lehet a buktató? Valóban nincs semmi rejtett költség? Nem utaztam még soha repülővel.

Figyelt kérdés

Még sosem repültem.

Leírnátok lépésről lépésre? Azt tudom, hogy a csomagok egy kényes pont, nem lehet sem nagyobb, sem nehezebb, de ha 2-3 napra megyek, egy hátizsákba is belefér minden.

Odamegyek 2 órával hamarabb, ez is rendben. A beszállókártyát kinyomtatom. Eddig stimm.

Elmegyek mondjuk 6 ezer ft-ért Milánóba, ott leszáll a gép, és kész, ennyi?

Úgy tudom, ezek azért is olcsó jegyek, mert a repterek távolabb vannak a várostól. Esetleg nem óriási költség bejutni a városba? nagy forgalmúak ezek a repterek? tehát onnan könnyen és olcsón bejutok a városba busszal? akkor is, ha nem beszélem az adott ország nyelvét?

és a bejutás mégis kb mennyi, egy 500 ft-os buszjegy, vagy egy 10 ezer ft-os jegy, mivel tudják, hogy az emberek mindenképp igénybe veszik?

booking.com-on találok szállást, az tényleg pénztárca-függő, de az már más téma. szóval csak a repülés része érdekel, onnantól, hogy kiválaszom pl. Londont vagy Milánót a Wizzair-nél.


2015. nov. 26. 19:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, lehetnek ilyen akciók. Esetleg párezer Ft kezelési költség jöhet rá. A Wizzairnél az ingyenes csomagba legfeljebb egynapi váltócucc fér, a nagyobb csomag párezer Ft irányonként. Ahogy írtad, be kell jutni a városba, a Lutonról emlékeim szerint tizegynéhány Font a buszjegy, oda-vissza érdemes megvenni, úgy sokkal olcsóbb. Érdemes szállást úgy foglalni, hogy a buszról már ne kelljen átszállni. Mi a Victoria pályaudvar közelében szoktunk szállást foglalni, ide jön a busz, és innen szinte minden látnivaló elérhető gyalog, vagy taxival nem túl drágán. Egyébként Londonban a tömegközlekedés igen drága, és időigényes, megéri pár napra a belvárosban lakni. Milánóban még nem voltam :-)
2015. nov. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

London engem is jobban érdekel, meg eddig Párizs is, de most azt hanyagolom.

A 1x font nem vészes.

De a csomagra vonatkozó rész meglepett, mert olyat hallottam, hogy az a kézipoggyász ingyenes, ami a legkisebb fajta bőrönd. De ha maradok a hátizsáknál, abba szerintem nem egy napi ruha fér, mert nadrágot nem cserélek minden nap, és ha 2-3 napra megyek, 2-3 napi fehérnemű + felsőruházat szerintem bőven belefér, és még millió hely marad. Vagy rosszul tudom a poggyász méretét?

2015. nov. 26. 19:54
 3/12 anonim ***** válasza:
Én egy hétre is elmegyek csak kézipoggyásszal, simán belefér minden.
2015. nov. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha a hátizsákod belefér a kézipoggyász merethataraiba, akkor viheted kézipoggyászkent. A reptéren van egy fém keret, amibe bele kell hogy férjen. Bele is tuszkolhatod, csak ne logjon ki sehol a keretből. Súlyát nem szoktak nézni.
2015. nov. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

3-4 napi cucc simán befér egy hátizsákba, nem egyszer mentem már így. Kezelési költség nem jön rá az árra, annyit fizetsz, amit a foglalás végén látsz.


Én például nemrég vettem jegyet Londonba oda-vissza 10.000 Ft-ért, a bejutás a városba és vissza összesen 2.000 Ft lesz az Easybus-nál a legjobb árat kifogva. A szállás és a helyi tömegközlekedés elég drága.


Milánóba is többször voltam már 10.000 Ft alatt, a bejutás ott sem drága 14 euró a retúr buszjegy fixen.

Milánó azért jó, mert oda egy napra is érdemes elmenni és akkor nem kell a szállásra költeni.

2015. nov. 27. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

nézelődtem ezen az oldalon tegnap, a "fapados" kulcsszót használva.

a skyscanner-t ajánlották, ahol érdemes nézni a jegyárakat.

és tényleg van ezekre a helyekre 4-5 ezerért jegy, de visszafele 2-3 nap múlva már 20 ezer felett van. több hónapot is megnéztem, 2016-ra.

így viszont már kb 30 ezer/fő, ha kettenmegyünk, az már egyáltalán nem olcsó.

hogy lehet rátalálni olyanokra, hogy az oda-vissza út meglegyen 10 ezerből, ahogy írtátok?

2015. nov. 27. 10:05
 7/12 anonim ***** válasza:
Az nagyon ritka, hogy oda-vissza olcsón kapj jegyet. Már bennem is felmerült a gyanú, hogy kicsit manipulált a foglaló rendszer... Meg aztán vannak drágább és olcsóbb napok.
2015. nov. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem kellett sokat keressek, pl.

Bp-Milanó jan-22-24. 10.480,- Ft, Wizz tagsággal 6.180,- Ft


vagy


Bp-London jan.21-23. 13.980, Ft, tagsággal 8.180,-


Nincs itt semmiféle átverés, csak rugalmasnak kell lenni a dátumválasztást illetően és figyelgetni kell az árakat.

2015. nov. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

már én is találtam Malmö-t, oda 2500, vissza 2 nap múlva 4500.

márciusban.

2015. nov. 27. 13:20
 10/12 anonim ***** válasza:

Az olcsó fapados jegyeket vadászni kell. NEm megnézni és megvenni, hanem többször szisztematikusan nézni, és akkor megvenni, amikor olcsó.

A legeslegjobb fapados kereső az azair.cz, ezt használd, ráadásul figyeld az ár trendeket is, amit a kis grafikonra kattintva fogsz látni.

Bejutni sem feltétlenül drága, vannak erre szakosodott oldalak, amiket érdemes keresgélni.

Arra figyelj még, ne akarj semmi extrát, merj Ryanairrel utazni, ami ár/érték arányban a legjobb, illetve ha wizzairt választasz, férj bele a lehető legkisebb csomagba.

2015. nov. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!