Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha lenne lehetőséged, akkor...

Ha lenne lehetőséged, akkor melyik országba költöznél el az alábbiak közül és miért? Vagy ha már kint élsz, megbántad-e hogy kimentel es miért abba az országba mentél es ha ujra kezdhetned akkor is oda mennél?

Figyelt kérdés

Írország, Franciao, Olaszo, Málta, Norvégia, Finnország, Dánia, Hollandia, Izland, Svájc, Ausztria, Kanada.

Ha több országba is elmennel vagy éltél kint akkor állítsd őket sorrendbe.

És ha bárki is kérdezne pusztán csak kiváncsi vagyok.



2015. dec. 23. 21:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Íreknél állandóan esik.

Franciák befohsiak és nacionalisták, de kedvesek és jó kajájuk van.

Norvégia nem rossz gazdaságilag, de depressziós lennék a fényhiánytól.

Dániában is jó az élet és elég nehéz a nadrágodban tartani a lompost.

Hollandia - esős.

Svájc - nem szeretik a külföldieket, és nekem rossz az egészségem, nekik meg nincs betegszabijuk.


Ausztria - Nagyon szép, jó gazdaság, jó sípályák, gyönyörű hegyek, bár munkahelyek szempontjából nem ismerem. De nagyon közel lenne az idehaza, ami rokonlátogatás szempontjából jó.

Kanada - Melyik része? Montreál - teljesen OK. Főleg, hogy R&D-ben dolgozom, amit ott valóban megbecsülnek!



1: Ausztria

2: Montreál, Canada

3: Franciao

2015. dec. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Kevés tirpákabb fajta van az osztráknál.:-)


Részemről 1. Svájc, 2. Kanada, 3. Olaszország, azon belül Toszkána.

2015. dec. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Na a közéletet nem ismerem az osztrákoknál. Lehet igazad van ebben.
2015. dec. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Én éltem Ausztriában (röviden) és most Kanadában, Vancouverben (örökre). Ausztriában egy Bécs melletti kicsi faluban voltunk, Vancouverben egy nagyváros közepén vagyok, ez nyilván változtat az értékelésen. Az életszínvonaban, élhetőségben mindkettő a világ legjobbjai között van de most úgy néz ki hogy a jövő Kanada és Európa a múlt.
2015. dec. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Írországba vagy Kanadába költöznék, egyrészt mert angolul beszélek jól, másrészt nagyon tetszenek ezek az országok mind természetileg, mind kulturálisan. Az, hogy milyen egy adott helyen az életszínvonal, igazából nekem nem olyan fontos szempont. Persze legyen fejlett ország, de azon már nem akadnék fenn, ha mondjuk 2000 euró helyett "csak" 1500 lenne az átlagbér. Tehát hiába nagyon gazdag hely például Ausztria, nem szeretnék ott élni, ha nem fog meg maga az ország.
2015. dec. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

1: Ausztria. Jelenleg is itt élek, én nagyon jól, mondhatjuk otthon érzem magam. Nagyon jó gazdasági helyzet, Európa egyik legerősebb szociális hálója, nincsenek elszállva az árak, van 13-14 havi fizetés. Nagyon szép helyek, környezet. Alig van kulturális különbség MO-hoz képest, szinte ugyanaz a konyha. Bécs hivatalosan is a világ legélhetőbb városa, nem véletlen.

Annyiban elfogult vagyok hogy nekem innen 1 óra alatt haza ugrani Sopronba, ez nagy előny.


2. Olaszország. Sok olasz barátom van. Tetszik a nyelv, a mentalitás, a konyha. Szeretem a mediterrán életstílust is.


3. Izland. A Föld egyik legszebb tája, gyönyörű természeti adottságok. Erős gazdaság, nincs túl nagy multikulti sem.

2015. dec. 25. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

1: Norvegia (almom)

2: Kanada

3: Irorszag

2015. dec. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Kanada az egyetlen a listarol
2015. dec. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 enzo. ***** válasza:
100%

A fentiek közül csak Franciaország, 4 évet éltem ott. Kanada érdekes nagyon, mert 2 nyelvű, francia-angol és magas az életszínvonal, viszont nem magas az árszínvonal. Viszont ott is hideg van :D


Franciaországot egyszer sem bántam meg hogy oda mentem 2010ben, 1400 eurós nettóval kezdtem+borravaló. Nagyon szuper volt, aztán voltam 1,5évig spanyolban is, ott viszont már csak 1200 euró nettóért de fele annyiba került a lakhatás és megélhetés mint Párizsban. De nagyon nehéz munkát találni.



A többi országgal az alábbi fenntartásaim vannak:

1. sokat esik az eső

2. télen hideg van -20 fok

3. nyáron is hideg van max 20-23 fok (Finn-Norvég-Hollandia is!)persze szélsőségek ott is vannak :)

4. kevés a fizetés, szegény ország (Olaszország)

5. jó a fizetés viszont marha drága minden (Svájc)

6. Izland szép hely nagyon, de szintén messze és hideg. Viszont ha beszélsz 2-3 nyelvet jó melót lehet találni, szép pénzért :) és egész nap a termál vízben lubickolhatsz

2015. dec. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
86%

Azok közül, amiket felsoroltál, Franciaországban, Olaszországban és Ausztriában jártam eddig. Persze egyikben sem éltem kint (mivel csak 13 éves vagyok), de szívesen kipróbálnám bármelyiket.

Tudom, hogy nincs a lehetőségek között, de nemrég voltam Angliában, nekem nagyon tetszett, szívesen élnék ott. Másodiknak Izlandot mondanám, valami eszméletlenül jó hangulata van, imádom! Egyébként a jövőben Franciaországban tervezek élni (francia szakra, aztán később francia egyetemre készülök), de kipróbálnám bármelyik skandináv országot, esetleg Kanadát. :)

2016. jan. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!