Kezdőoldal » Utazás » Európa » Voltál már Olaszországban?...

Voltál már Olaszországban? Mik a tapasztalataid?

Figyelt kérdés

Milyenek az emberek?

Milyen nyelveken lehet velük kommunikálni? (Persze az olaszon kívül:D)

Ételek?Italok?Különlegességek?

Voltak furcsaságok amik számotokra újak voltak?

Helyek amiket feltétlenül meg kell nézni?

Mit jó ha tud az ember?

Mit kell feltétlenül megvenni?

Tippek?Élmények?Tapasztalatok?:))



2016. jan. 3. 01:19
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Sokszor voltam, vannak olasz barátaim és laktak ott magyar barátaim is, őket látogattam meg, de csak sima nyaraláson is jártam már olaszban.


Az emberek kedvesek, de ez nem meglepő, nyilván főleg a vendéglátóimmal, barátokkal volt kapcsolatom a kintlét alatt. Az olaszok egyébként sem egy hideg, elzárkózó nép.

Angolul és olaszul beszéltem velük.

Az olasz konyha a kedvencem. A pizzán és tésztán túli olasz konyha is. Rengeteg hal, tenger gyümölcsei, nagyszerű sonkák, sajtok, borok, stb.

Furcsaság nem, talán szokatlan hogy sokszor éjjel ülnek le vacsorázni és a gyerekek is tovább fentvannak. Meg a nyári sziesztaidő, azt szerintem mindenhol be kéne vezetni.

Nekem a kedvencem a Garda-tó és környéke, (Valeggio sul Mincio), Manarola tengerparti városka és a Toszkán vidék hangulata. De bármerre mész mindenhol van valami új felfedezni való.

Mit jó ha tudsz? Pl nem árt ha tudod az alap dolgokat olaszul. Köszönni, megköszönni, stb. Azt értékelik.

Szerintem megvenni semmit sem kell feltétlenül, az emlékek és barátságok úgysem megvehetőek...a többire meg ott a mastercard. :D

2016. jan. 3. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem mindegy Olaszország melyik részéről beszélünk, mert elég nagyok a különbségek.
2016. jan. 3. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%

Olaszon kívül a németet inkább értik mint az angolt.

Tapasztalatom, az hogy pofátlanok, tolakodóak, és rengeteget hazudnak.


Az olasz az nem az a fajta ember aki "veszi a lapot" ha le kéne lépni.

2016. jan. 3. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3#, ez egy baromság, szimpla általánosítás. Azért mert neked pont egy balfasszal volt dolgod még nem jelenti azt hogy az összes olasz ilyen.
2016. jan. 3. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az emberek változóak, nem tudnék általánosítani.

Leginkább az árusok beszélnek néhány szót sok nyelven, bár nem próbálkoztam sokat beszélni másokkal nem olasz nyelven.

Alapvetően nem erősségük a gasztronómia. Kissé egyhangú a kínálat (tészta tésztával, ideértve a spagettitól kezdve a pizzáig), az utcán is pont ugyanez.

Ami furcsa, hogy ritka a tipikus olasz szépség, mert sok nő szőkíti magát. Egyébként meglepően drága ország: Vicenzában találtunk egy LIDL-t, ahol átszámítva kb. olyan árak voltak, mint itthon egy drágább kis közértben. De ott az eladón és a biztonsági őrön kívül szinte nem volt olasz, mert főleg a bevándorlók jártak oda vásárolni. Egyébként egyszer három napot voltunk, alig vásároltunk, de így is nagyon sok pénzt elköltöttünk.

Mindenhol vannak érdekes részek, ezért azt érdemes meglátogatni, ami közelebb van. Amúgy a személyes véleményem, hogy Velence nem annyira romantikus élmény, mint gondolnánk. Borzasztóan sok az ember (kivéve a város szélén).

Jó, ha tud az ember olaszul.

Térkép mindenhova kell, mert egy-két helyen könnyű eltévedni.

2016. jan. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Milyenek az emberek?


Alapvetően kedvesek és segítőkészek, többnyire szeretik a turistákat és igyekszenek a jó oldalukat mutatni.


Milyen nyelveken lehet velük kommunikálni? (Persze az olaszon kívül:D)

Egészen északon a németet jobban megértik, a rengeteg német és holland turista miatt sokan beszélik is a nyelvet, délebbre haladva a Pó vonalától inkább az angolnak vettem hasznát.


Ételek?Italok?Különlegességek?

Nekem nemkülönlegesek az olasz kaják..

. ha viszont főzni akarsz, nincs tejföljük, és elég vacak volt a tonikjuk, amíg a Kinley (Coca-Cola) nem terjedt el..


Voltak furcsaságok amik számotokra újak voltak?

A sziesztát meg kell szokni turistaként, meg, hogy hétfőre ne szervezz kulturális programot


Helyek amiket feltétlenül meg kell nézni?

Gyakorlatilag bármerre mész mindenhol találsz érdekességet.

Ha ókor érdekel, akkor főleg Róma és Nápoly környéke, esetleg szicília (Agrigento), ha a várak érdekelnek, akkor Parma környéke, ha a természet, kisebb falvak, akkor Cinque Terre lehet jó választás de emellett rengeteg érdekes helyet találhatsz itt is:

[link]


Mit jó ha tud az ember? Spórolni :) Olaszország a mediterránium legdrágább országa, de talán nem is véletlenül.


Mit kell feltétlenül megvenni? Nem hiszem, hogy bármi lenne amit feltétlenül ott és abban az országban kell megvásárolj... feltéve ha nem nyaralót akarsz venni Amalfiban.


Tippek?Élmények?Tapasztalatok?:))

megint csak ezt az oldalt tudom mutatni:

[link]

2016. jan. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Írd be a google-ba, hogy Olaszország látnivalói például. Mindent megtalálsz.
2016. jan. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Számomra az volt a furcsaság, hogy amikor útba igazítást kértem és olaszul beszélt egy szó megutotte a fulemet: kurxa...ami olaszul azt jelenti: balra. Izlett a fagyijuk.
2016. jan. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kxrva nem balra, hanem kanyar.
2016. jan. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!