Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit érdemes megnézni/csinálni...

Mit érdemes megnézni/csinálni nyáron Barcelonában 2-3 hét alatt?

Figyelt kérdés

Egyedül mennék, de talán jönne egyik barátnőm is, bár ez még egyáltalán nem biztos. Mindketten 18 éves lányok vagyunk (pontosabban leszünk).


Elsősorban a foci miatt megyek, bár meccsjegyre nem hiszem, hogy lesz pénzem. Meg nyáron nem is nagyon vannak meccsek (csak a felkészülési, de... mindegy). Az ilyen alap dolgok, mint Sagrada Família, Güell park, Gótikus negyed, La Rambla rajta vannak a listán a Camp Nou mellett. Mivel lány vagyok, aki szeret vásárolni, az El corte inglés-t is felírtam a képzeletbeli listára (igen, tudom, hogy itt most dupla névelő volt...). Természetesen be vannak iktatva tengerparton sütkérezős napok is.

De szeretném egy kicsit elengedni a turista énemet, és elővenni a backpacker-t. Mivel 17 és fél év alatt még Budapesten is rendszeresen eltévedek, ezért gondolom ez ott se lesz nehéz. :D De pont ez a célom. Eltévedni a városban. Soha nem voltam még hegyi túrán, de azt hiszem, ennek is eljött az ideje. Tudnátok esetleg ajánlani egy túrázásra alkalmas helyet...hegyet? :) Meg gondoltam, elmegyek sétálgatni valami közeli kis faluba csak úgy. Ha valaki ismer valami szépet, megköszönném, ha leírná a nevét. :)

A fent felsoroltakon kívül van még valami (hely vagy program egyaránt jöhet), amit érdemes lenne megnézni/kipróbálni? Jöhet turistás is, meg utazós is.



Ui.: Ez egy nagyon hülye kérdés lesz, de... A túráknál csak ilyen szervezett túrákon, utakon lehet résztvenni, vagy én odamehetek egyedül bármikor, és elindulhatok amerre csak akarok?



2016. jan. 4. 01:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha az eltévedős-backpacker feelinget akarod átélni, miért kérsz tőlünk tippeket? Pont elvész a lényeg, a spontaneitás. Odamentek, van egy csomó turinform pont, ott lehet majd tájékozódni, mindenhol kedvesek, bár arra készüljetek fel, hogy nem mindenhol beszélnek angolul, de ettől még mindenki segít.


Barcelona nagyon szép, de ha 2-3 heted van, akkor valóban nem érdemes csak ott tölteni, Katalóniát érdemes bejárni. Costa Brava, Costa Dorada, ha csodás partszakaszokra vágysz, Tarragona, Girona...


Igazából én a helyedben spontán felülnék az első vonatra, bárhová visz, csodálatos lesz. Illetve amikor én backpacker voltam, akkor couchsurfingeltem, ha nem is akarsz idegeneknél aludni, de azért jó írni pár emberkének, aki ott él, és megkérni őket, hogy kalauzoljanak...ez mindkét félnek fun, nekem évek óta tartó barátságok születtek ebből. :)

2016. jan. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!