Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ennyi pénz elég lehet?

Ennyi pénz elég lehet?

Figyelt kérdés

Nos szeretnék egy európai túrát, meglátogatni néhány nagyobb várost, vonattal utaznék, Interrail bérlettel.

Tervben van Varsó, Prága, München, Párizs, Barcelona.

Nagyjából 1000 euró elég az útra? Persze a bérlet ára nélkül, viszont a helyjegyek árát ebből fedezném. Az utazás időtartama nagyjából 25 nap lenne, minden nagyvárosban eltöltenék 2-3 napot. Költeni igazából csak a vonatok helyjegyeire, ételre, italra szándékozom, valamint a szállásra. Egyik terén sincsenek nagy igényeim, viszont mivel ez lenne az első ilyen utam, nem vagyok tisztában azzal, hogy mekkora költségekkel kell számolnom. Akinek van tapasztalata, segíthetne.

Előre is köszönöm!


2016. jan. 8. 20:03
 1/7 anonim válasza:
Programra nem is akarsz költeni?Akkor az úgy unalmas lesz...szerintem.
2016. jan. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Városnézést terveznék, nem tudom, hogy mennyi a fizetős hely, de múzeumokat és hasonlókat nem szeretnék megnézni, inkább látványosságokat, tájakat. Az ezekhez kapcsolódó tömegközlekedés díja is beleértendő.
2016. jan. 8. 20:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Szívem szerint lebeszélnélek az ilyen útról.

Azt kellene megértened a 4-6 ezer forintos madridi, londoni jegyek korszakában, hogy tök fölösleges vonaton rázatni a seggedet, és körutazást szervezni.

Látsz egy olcsó repjegyet Barcelonába mondjuk retúrban 10 ezerből, megveszed, veszel ki hozzá valami igénytelen hostelt, és eltöltesz kettesben 3 napot ott, mondjuk fejenként 40 ezret.

Aztán ezt megteheted az általad leírt keretből kb 8 európai nagyvárosban. MOndjuk Manchesterben, Rómában, Isztambulban, Varsóban... de nem folytatom.

Most tényleg vonatra ülnél???

2016. jan. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen. Számomra az utazás maga legalább annyira élvezetes, mint valahol ott lenni. Nyáron a szezon kellős közepén pedig nem hiszem, hogy kapnék retúr repjegyet mondjuk Spanyolországba 10 ezer forintért, még ha időben foglalom sem. Ha pedig megszorzom azzal, ahány helyre repülnék, máris ott vagyok, hogy jobban megéri Interrail bérletet venni.
2016. jan. 8. 21:20
 5/7 anonim ***** válasza:

"ez lenne az első ilyen utam"


Nem bántás,de ez látszik is!

Amit te leírtál az így,hogy ha valakinek semmi rálátása nincs nagyon romantikusnak tűnhet,de akinek van egy kis tapasztalata,az csak egy monoton, kényelmetlen,rosszul szervezett önsanyargató utazást lát!Hogy miért:

-ez a vonatozás....hát hogy is mondjam....ott fogsz megöregedni valamelyik vagonban!

-nem ártana valahol egy kis pihenőt is csinálni,mert ez az állandó városnézés bazi unalmassá meg fárasztóvá tud válni!

-a szállást is jó lenne előtte megnézni a neten,hogy mi-hol-mennyi!Mert aztán ne ott érjen kellemetlen meglepetés,hogy megszállnál csak nincs hol!Meg lehet itt trükközni valami olcsó lepukkant útszéli motellel is,hogy jó lesz mert olcsó meg egy éjszakát amúgy is kibírsz,csak azért ezek a legritkább esetben szoktak jó élményt hagyni maguk után!


Bár ahogy elnézem neked elég "izgalmas" ízlésed van: " Számomra az utazás maga legalább annyira élvezetes, mint valahol ott lenni"...nem tudom mi lehet olyan izgalmas egy több órás vonatozásban,de végül is ez a te dolgod!

2016. jan. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én decemberben rengeteget vonatoztam Thaiföldön belül, sokszor hálókocsi vonattal. Nem éri meg, mert a vonaton ülve nem sokáig nézed a tájat.

Ha korán elkezdesz repülőjegyeket nézni, és venni, akkor olcsón hozzáférhetsz. Akár több országba is vehetsz repülőjegyet. Pl: Megveszed Bp- Varsó jegyet, majd keresel Varsóbl induló jegyet Prágába és így tovább. Mindent meg kell szervezni előre.

A jegy árakat megtudod a neten, ahogy a szállások árait is.

Ajánlom a booking.com oldalt. Én mindig ott foglalok szállást, és eddig nem csalódtam benne.

2016. jan. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzőekkel, unalmas lesz. Nem írtad, hogy egyedül mennél-e. Az utazás értékét nagyban növeli a jó társaság, jobban fogsz emlékezni egy hangulatos kirándulásra egy átlagos helyre jó társasággal, mint egy ilyen monoton körútra. 1000 € két hétre sem lesz elég. Vagy nyomorogsz, rossz szálláson, kenyéren és vízen, az sem egy élmény.
2016. jan. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!