Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonba szeretnénk menni pár...

Londonba szeretnénk menni pár napra a párommal. Elég lesz ennyi pénz?

Figyelt kérdés
Kb 120000ftra gondoltunk.6-7 napra elegendő ennyi pénz?(repjeggyel,szállással,költőpénzzel együtt)
2010. jún. 22. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha szerencséd van, kifogsz olcsó szállást meg repjegyet, ki lehet jönni ennyiből. Keress rá és megtudod. Luxusnyaralás nem lesz belőle, de megteszi.
2010. jún. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Tessék itt van olcsó jegy: [link]

6-7 napra szerintem úgy érdemes kimenni hogy akkor 5 éjszakát töltötök ott, ez nem túl sok pénz ugyanis.. Nem tudom milyenek az ottani szállásárak, de szerintem 10ezer/fő/éjszaka az a reális. Tehát nem marad túl sok költőpénzetek...

2010. jún. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
sőt.. az előbb elfelejtettem a repjegyet megszorozni 2vel, tehát akkor szerintem nem, nem elég.
2010. jún. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt élek kint talán tudok egy kicsit segíteni..

Ha átszámolod a pénzt akkor 120.000 forint a mai árfolyam szerint(1font=335 forint) vagyis 359 font..Vagyis ennyi pénzzel akartok kijönni6-7 napra.

Tudnod kell,hogy London Anglia legdrágább városa..ott szinte minden drága..

A szállodák,szállások nem olcsóak..

Egész pontosan nem tudom mennyibe kerül a szállás Londonban de például a párom a napokban volt NewCastle-ba(munkaügyben) és 1 éjszakára a szállásért 85 fontot fizetett( reggeli volt csak benne)Vannak olyan helyek amik aránylag olcsóak(olyan panzió féle) ott egy éjszakára 1 főre 40-50 font között mozognak..Ez Londonban egy kicsit drágább...

De van egy olyan lehetőség,hogy felveszed a kapcsolatot olyan magyarokkal akik kint élnek,és talán kiadják a szobájukat pár napra..Ugyanis Londonban a szoba bérlés heti 70-90 font körül mozog(egy kis szoba) a dupla szoba 90-150 font között mozog..De te nem tudsz ilyen szobát bérelni,mert 2-3 hét depositot kérnek,és 1 hét után nem kapod vissza...De ha találsz olyat aki kiadja a szobát pár napra akkor akár 15-20 fontból megúszod 1 napra..(ez lenne a legolcsóbb)Szóval a szállás drága.

A repülőjegyet nem mondom,mert azt te is figyelemmel tudod kísérni...(nem mindegy mikor veszed a jegyet meg)de kíváncsiságból megnéztem,hogy most mennyibe kerülne 2 retúr jegy augusztus 5-augusztus 12-i dátummal..jelenleg a wizzair-nél kábé 66.000 forint lenne.De nézheted a raynair.com vagy easyjet.com vagy wizzair.com oldalakon..Ezek fapadosak,és a legolcsóbbak..Szóval a jegyeket akkor érdemes megvenni amikor olcsón találsz..

A költőpénzről egy keveset..Ha a 6-7 napban étteremben,mekiben,vagy utcai étkezdében akarsz enni akkor drága mulatság lesz..PL: a PUB-ban szoktak ebédet adni..általában 2 főre egy ebéd 10-20 font között mozog.Persze számít,hogy ki mit rendel,és mit iszik..(mi itt élünk ki,és havonta csak egyszer engedünk meg magunknak egy PUB-os vacsorát..

A kebab ami isteni finom(érdemes egyszer venni) általában 4-6 font..de ha minden nap főzöl akkor aránylag olcsón megúszhatod az étkezést...Én például heti kajára (és nem luxus kaja) 50-70 fontot költök..

A tömegközlekedésről szintén csak azt tudom írni,hogy drága..

Nem tudom,hogy Londonban mit néznétek meg,de vannak nagyon jó helyek amik ingyenesek.Pl:Múzeumok,köztük is tanácsolom a British múzeumot..(egy nap kevés,hogy végig menjetek,de örök élmény marad)De a London Eye óriáskerék fizetős.Tavaly 1 főre 17.50 font volt a belépő..

Vagy a Madam Tussauds 1 főre 25 font...(még mi sem voltunk ott,mert nekünk is elég húzós ár)

A London Aquariumba tavaly 15 font volt a belépő 1 főre( nagyon jó,de a pesti tropicárium mintha jobb lenne)

Szóval vannak árak..Nagyjából megírtam,hogy milyen árak vannak.Annyit hozzátennék,hogy szállás ügyben vidéken egy kicsit olcsóbb..

Üdv és jó nyaralást

2010. jún. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A szállás nem per fő per éjszaka alapon megy, hanem kizárólag szoba alapján. A Premier Inn hotelekben ki lehet fogni 29 fontos éjszakát (tehát a szoba annyi, HA egyedül vagy ha ketten, akkor is annyi), de amúgy is olyan 50 font körül van egy éjszaka.
2010. jún. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nekünk kb. ennyiben volt 7 éjszakás út, de FEJENKÉNT. Persze igyekeztünk ingyenes látnivalókat nézni, de a kötelezőket nem hagytuk ki. Kaját viszont vittünk amennyit tudtunk, de még így is ki kellett pótolni pár burgerral.
2010. jún. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
azt elfelejtettem írni, hogy 2005-ben volt ez és a fontot kb. 385Ft-ért váltottuk, ha jól emlékszem.
2010. jún. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
még annyit hozzátennék, hogy a külvárosban jártunk Tescoba és ott nem volt vészesen drágább semmi, mint itthon, talán csak a kenyérfélék meg az üdítők.
2010. jún. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
üdítők, ugyanmár, 21 pennyért kapsz 2 liter limonádét bármely supermarketban.
2010. jún. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Coca Colára és társaira gondoltam
2010. jún. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!