Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit gondoltok, jól látom a...

Mit gondoltok, jól látom a dolgokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves lány vagyok, végzős gimnazista. Nem tanulok szakmát, sima érettségim lesz. Egyetemre jelentkeztem vendéglátásra, de csak felsőoktatás, diploma nélküli képzés. Németül beszélek, avagy tanulok. Az angol nem igazán áll közel a szívemhez.


Tehát a következőkön gondolkodtam most.. így hogy lassan kilépek a nagybetűs ÉLETBE nem tudom mit kezdjek az életemmel. Kezdem látni, hogy Magyarországon sosem lesz meg azaz életem amire vágyok. Németország szép meg minden, de viszont ez a Merkel-migráns dolog miatt nem szeretnék oda menni, és szüleim sem engednék. Melyik országot ajánlanátok? Tetszik a vendéglátózás, milyen szakmát szerezzek, amivel jól is fogok keresni?



2016. febr. 29. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Ausztria, valamivel tökösebbek, mint a németek.
2016. febr. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%

A "merkel-migráns" dolog már eléggé leülepedett, csak a kormányunk hozza fel újra és újra.. nincs már mivel előrukkolniuk.

Amire végzel az egyetemmel már rég lezárul a migráns dolog. Szóval Németország jó alternatíva. Illetve addig van 3-3,5 éved. :)

2016. febr. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Vicces, hogy azok bírálják legjobban a német bevándorlási politikát, akik épp készülnek bevándorolni :(

Szerintem nevetséges, hogy ez miatt nem szeretnél oda menni, de a kérdést sem értem ezek után akkor marad Ausztria vagy Svájc..

2016. febr. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem vendéglátáshoz vegyél fel még egy-két nyelvet. A spanyol könnyű, esetleg franciát... A japán is hasznos lehet. Sajnos az angol alap, hiába nem tetszik (nekem sem). Menj el pl. hajóra dolgozni nyáron, hogy láss más embereket nyaraláskor "viselkedni".


Az, hogy milyen életre vágysz és milyen lesz végül, belső dolgokon múlik javarészt, nem külső körülményeken. Lehet, hogy anyagilag könnyebbnek tűnik külföldön, de lesznek helyette más gondok.

2016. febr. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9%
Nagyon jó döntés a vendéglátás/turizmus, talán a legdinamikusabban fejlődő ágazat
2016. febr. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3%

"icces, hogy azok bírálják legjobban a német bevándorlási politikát, akik épp készülnek bevándorolni :( "


Pont azt írta, hogy emiatt nem buli neki.

Másrészt EU tag állampolgára, így mehet.

2016. febr. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%
Berlinből írom, hogy nagyon is terítéken van a migráns mizéria. Minden bolt előtt, minden metrómegállóban, minden piros lámpánál és az utcákon random helyeken ott koldulnak, meg összeverődve bámulnak, beszólogatnak... nemrég egy terhes nőt próbáltak megerőszakolni egy parkban, azelőtt egy drágaság 1 nap 3 nőt támadott meg, az utolsó egy ötvenes nő borsspray-vel lefújta, így kapták el. A menekültszállásokat sorra felgyújtják, a helyieket kiteszik az önkormányzati lakásaikból, hogy migránsokat költöztessenek be.... Vannak még ilyen hírek, csak az utóbbi egy hónapból, linkeljek? Lehet, hogy Magyarországon úgy érzitek, hogy lecsengett a téma, a valóságban még csak most kezdődik a tánc, durva év áll előttünk.
2016. febr. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Furcsa... itt ingyen kitanulhatnál egy kenyérkereső mesterséget, mégis üres kézzel menekülnél egy alantas munka reményében. Az a "diploma nélküli képzés" csak arra jó, hogy az óraadó tanároknak növelje a fizetését, A "végzős" diákok időt vesztenek és semmit se tanulnak. Marad tehát a németországi tömegszállás és mosogatás...
2016. febr. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kerdezd meg anyuektol, mit engednek meg. Viccet felreteve, ne hozz ilyen fontos donteseket addig, amig ugy erzed, szukseged van hozza barki engedelyere.
2016. márc. 1. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

nem tudom mért kell az olyan választ lepontozni, ami leírja egy szakma/ágazat fejlődését...25% növekedés az előző évhez képest -idegenforgalom=vendéglátás...

ha valaki pl. tanul egy szakmát, mondjuk főiskolán 2 éves idegenforgalmi szakmenedzser képzésen, nem ad diplomát ugyan, de felsőfokú végzettség....aztán különbözeti vizsgákat tehet másik 2 év alatt a diplomához, és idegenforgalmi szakközgazdász lehet immár diplomával, ha ez annyira fontos... gondolnám hogy....., mint egy újabb kommunikáció-média szak...de én nem tom amúgy

2016. márc. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!