Kezdőoldal » Utazás » Európa » Észak-Kelet-Olaszországban...

Észak-Kelet-Olaszországban élők! Vagy valaha ott élők! Kérdezhetek tőletek valamit?

Figyelt kérdés

Milyen (volt) ott az élet? Külföldiként, a ti szemszögetekből, illetve hogyan viszonyultak hozzátok? Hiszen az akcentusból egyből tudták, hogy nem odavalósiak vagytok.


Honvágy mennyire (volt) magas? Hogyan viselitek (viseltétek), hogy főként már-már klausztrofób magas hegyek által körülöltelt völgyekben laktok/laktatok? Persze ez valakinek lehet előny.


Milyen árakra lehet számítani? Nem szükséges konkrét adat (bár írhattok példákat), hanem az anyaországhoz képest néhány dolog mennyivel drágább?


Még két némileg picit más jellegű, de fontos kérdés hozzátok:


Milyenek ott a kereskedelmi bérleti díjak? Például 50 nm-es, illetve 100 nm-es üzlet (de lehet kisebb-nagyobb, csupán két irány-számot írtam) Bolzanoban, vagy Vipitenoban, esetleg Trieszt belvárosában?


Az úgynevezett "válság" (ha volt egyáltalán) mennyire van jelen az ország észak-keleti részén?

Érdemes vállalkozni, vagy az alpesi falvakban, kisebb várásokban nem tudna megélni pl. egy rendkívül jó kerékpárszervíz és szaküzlet?



2016. márc. 25. 10:10
 1/1 Angalét Marianna válasza:
Én nem azon a környéken lakom, hanem Emilia-Romagna tartományban, és csak egy pár hete. Itt az árak lényegesen drágábbak, mint otthon (1l tej: kb 1 euró, disznóhús: 6-8 euró/kg, csirkehús: 5-10 euró/kg, kenyér kilója nagyon változó). Amennyire tudom olasz barátoktól Olaszországban az árak nagyon függnek a tartománytól, érdemes megnézni, hogy az a vidék, hogy áll országos viszonylatban. Bár nem beszélek olaszul még, kétlem, hogy az akcentus miatt bárki is negatívan állna hozzád. Nekem személy szerint nagyon pozitív a benyomásom az olaszokkal kapcsolatban, bár eléggé harsányak és indulatosak, de nagyon segítőkészek, kedvesek stb. A többi kérdéseddel kapcsolatban azonban nem tudok segíteni. A szobabérlés ebben a tartományban szintén drágább, mint Budapesten (kb. 250-300 euró körül mozog).
2016. ápr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!