Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha tenerifén bérelünk egy...

Ha tenerifén bérelünk egy autót, miközben nincs jogsim, mennyi az esély, hogy elkapnak?

Figyelt kérdés
Gyakran járőröznek ott? Ha más névre rendeljük az autót, úgy lehetne?

2016. ápr. 26. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az autóbérlésnél elkérik annak a jogsiját, aki vezetni akar.
2016. ápr. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De gondolom nem kell minden egyes alakommal visszavinni az autót, amikor nem használjuk. A legelső alkalommal elkéri, aztán én vezetem a hét végéig. Azon van a hangsúly, hogy közben rendőrök igazoltatnak-e ott.
2016. ápr. 26. 14:38
 3/10 anonim ***** válasza:
Jogsi nélkül oda sem adják. Nagyon naiv vagy.
2016. ápr. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, ellenőrizhetnek.


A jogosítvány nélküli közlekedés bűncselekménynek számít, ezt 3-6 havi szabadságvesztéssel, 12-24 havi pénzbüntetéssel (720-288.000 euró) vagy közmunkával sújthatják.


[link]

2016. ápr. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Igen.. Durva, ha elkapnak. Az autót nem vihetitek tovább, ott lefoglalják, plusz több száz, esetleg ezer euros bírság.
2016. ápr. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami balesetet okoztok , mind kettőtöket becsuknak. Téged is meg azt is aki oda adta neked. Persze nyilván egy sima igazoltatásnál is elkapnak.

De ha nem tudsz autót vezetni, milyen jogon veszélyezteted te a mások életét, egészségét??

2016. ápr. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezt én se értem. Ha aki bérli az autót első alkalommal, az nem tud vezetni? Vagy miért Te akarsz vezetni? Sose értettem az ilyet.
2016. ápr. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Amikor kiberelsz egy autot, meg kell adni hogy ki lesz a sofor, es annak elkerik a jogositvanyat. A rendor mar azert is megbuntet, hogy ha nem az az ember vezet, akit a kolcsonzonel bejegyeztek mint sofor. Ha meg raadasul annak a bejegyzetlen sofornek jogositvanya sincs, akkor kepzelheted...


Az hogy gyakran jaroroznek-e ott, errol nyilvan fogalmunk sincs, nem tudni hogy a tenerifei rendorkapitanysagon eppen milyen lesz az aktualis heti beosztas.

2016. ápr. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amikor mi béreltünk Tenerifén autót, a férjem jogsiját elkérték, az ő nevére lett a kocsi bérelve. Akkor megkérdezték, hogy én is akarom majd vezetni a kocsit, mivel igent mondtunk, az én jogsimat is elkérték, azt is felírták.

1 hétig béreltük a kocsit, és háromszor állítottak meg minket a rendőrök rutin ellenőrzéssel. Kedvesek voltak.

2016. ápr. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, razziaznak. Es igen, ha elkapnak, mindkettotoket megbuntetnek. Ha esetleg balesetet okoztok, az meg sulyosabb,meg ugy is ha nem te voltal a hibas, ilyenkor ugyanis nemcsak buntetojogi felelosseged van hanem polgari jogi is.Az anyagi kart meg kell teritsed teljes egeszeben, emellett annak a szemelynek is karteritest kell fizess akinek pl testi serulest okozott a baleset.

Egyebkent jogsi nelkul valoban oda sem adjak az autot, es ha egy rutinellenorzes soran nem az vezeti a kocsit akinek a never berelve lett az meg nagyobb gaz.

Egyebkent sem ertem hogy juthat ilyen eszedbe. Nincs jogositvanyod, ergo nem vezethetsz. Es a masikat is kellemetlen helyzetbe hozod hiszen ot is megbuntetik jarmuvezetes tiltott atengedeseert.

2016. ápr. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!