Kezdőoldal » Utazás » Európa » Járt már valaki Krétán (Rethym...

Járt már valaki Krétán (Rethymnon) júniusban? Kérek szépen bármilyen infot. Utazás hossza, ki-, beszállás, transzfer, idő, víz, látnivaló, amit érdemes is.

Figyelt kérdés
2016. máj. 2. 11:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Utazas hossza : Franciaorszagbol nekunk 3,5 ora volt repulovel, az Magyarorszagrol kb masfel ora sztem. Max 2.

Transzfer : attol fugg melyik repterre erkezel : Chania vagy Heraklion? Mondjuk pont feluton van a ket repter kozott. Olyan 1 oras transzferre tippelek, forgalomtol fuggoen. (Nekunk Heraklion - Almyrida volt kicsivel tobb mint masfel ora autoval. Igaz mi nem alltunk meg kozben, a turistabuszos transzferek viszont altalaban megallnak a szallodaknal letenni az utasokat, tehat ez nyilvan megnoveli az idotartamot.) Ido meleg (anyosom rendszeresen posztolja a kepeket, kb aprilis vege ota teraszon kinnulos ido van), viz meg hideg nagy valoszinuseggel.

Latnivalo rengeteg van, talan az egyik leggazdagabb ilyen szemponbol a gorog szigetek kozul. Heraklion, Knosszoszi palota, Chania belvarosa, kulonbozo katonai erodok, kolostorok, hegyvideki falvak, stb...)

Az egyetlen viszonylag kellemetlenebb dolog volt, az a repteren erkezeskor, hogy rossz helyen varta mindenki a csomagjat majd ket oran keresztul, mert a masik szalagra pakoltak ki oket, es nem arra ami ki volt irva. De ez Gorogorszagban elofordul :)

Egyebkent az sziget hangulata jo, nekem legalabbis nagyon tetszett. Olcsosag van, es estenkent a parttol tavolabb fekvo kis tavarnakban igazi hamisitatlan gorog hangulat.

2016. máj. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én Chrersonissosban éltem pár hónapot, onnan mentem kirándulni Rethymno-ba. Az út Herakliontól kb 1.5 óra volt helyi buszjárattal. Én októberben voltam, akkor nagyon meleg volt. Mivel Krétán már kb áprilistól kezdődik a szezon, júniussal semmi gond nem lesz. Egyébként egyetértek az előttem szólóval, imádom Krétát, imádtam ott élni, nagyon hangulatos hely. Amit ajánlani tudok, az a Chrissi sziget, Ierapetráról indul hajó, majd vissza is megy az utasokért pár óra múlva, Spinalonga is érdekes (Eloundából indul hajó- itt forfatták a Ki fizeti a révészt?), Azon kívül Knossos, Sissi, Vai is szuper helyek :) Ha bulizni akartok, akkor meg egyértelműen Chersonissos :) Aigos Nikolaos is szép hely, és ha már Krétán vagy, én nem hagynám ki a kék lagúnát, Balost :)
2016. máj. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Nehéz a domborzat miatt átmenni ( bérelt autó) délre? Iapetra ott van ugye?

2016. máj. 3. 07:43
 4/12 anonim ***** válasza:
Annyira nem nehez, vannak kiepitett utak. Igaz attol is fugg merre mesz, lehet kicsit hosszu az ut. Bar minden viszonylagos. Ezt most ertettem meg hogy mi is szigeten elunk.Anyosomon nevettunk, hogy neki kulon ra kell vennie magat hogy elmenjen delre, holott kilometerben nem egy nagy tavolsag. Aztan raebred az ember, hogy minden mennyire relativ lesz, es en is kulon meggondolom hogy lemenjek-e a sziget deli reszere ami innen 80 km-re van...
2016. máj. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Chrersonissosban és Heraklionban évekkel ezelőtt még Malév gép vitt ki, olyan 2 óra volt a repülőút.


Gyönyörű a sziget,tenger és hegy is van :) sok piac, boltok, alkudozni lehet. A tenger gyönyörű tiszta volt, mi hotelben voltunk, ahol a 4. ágy vendégágy volt. Kabócák egésznap dalolnak :) hegyi kirándulásra és hajókázásra érdemes menni :)

2016. máj. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly voltunk Krétán(Stalis)

Bp-ről 2,5 óra volt az út,Herakliontól 30 perc Stalis busszal!

A víz gyönyörű mindenhol!

A Nyugat-Kréta részen érdemes sokmindent megnézni,Crissire ha tetetitek mindenképp menjetek el,de ajánlom még Balost,Elafonissi

Autót béreltünk és átmentünk Ierapetra-ba(az út nem volt vészes)és onnan hajóval Chrissire!

Itt nézelődhetsz! : [link]

2016. máj. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, megnézem ezeket a helyeket!

Melyik hónapban voltatok,milyen volt a vízhő?

2016. máj. 10. 22:04
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Aug.közepén voltunk,a víz kb.26-27 fokos volt!

Ismerősöm ugyan ott volt okt.elején,és még akkor is kellemes meleg volt állítólag!

2016. máj. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hazajöttünk! :) és :( visszamennék.

Ha valaki esetleg erre bolyong, és érdekli, leírom, hogy a víz nem olyan mint augusztusban, vagy szeptemberben, de! annyira meleg van, hogy tök mindegy, hogy hűvösebb a víz, azt éreztem, hogy be a vízbe, de most rögtön és nem éreztük hidegnek, különösen a rethymnoi várfalról lejövet :)

2016. júl. 26. 16:33
 10/12 anonim ***** válasza:
Voltatok valahol? Milyen volt?
2016. júl. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!