Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kassán milyen nagy boltok...

Kassán milyen nagy boltok vannak (élelmiszer szuper/hipermarket), ami itthon nincs, és érdemes elmenni?

Figyelt kérdés
Tescohoz hasonló áruházakra gondolok, nem plázákra.

2016. aug. 15. 12:22
 1/8 Béluska2016 ***** válasza:

Elszomorítalak, Kassa drágább, mint Magyarország. A távolsági busz, vonat picit olcsóbb. De drágább a benzin, a kenyér, tej... Én egy évig jártam ki Kassán keresztül, (így nem nagyon tudom) Rimaszombatra. Ott lakott a barátnőm, így sokat voltam ott, heteket is, mindennapi bevásárlással. Ők ide járnak vásárolni, mindig hosszú listákat kaptam még a szomszédtól is. Szóval vannak akciók, és bedobják a postaládába, pont mint nálunk. Erre lehet alapozni. De amúgy horror. Van Tesco, Lidl, bila, de én konkrétan a kaufland-ot találtam olcsónak (meg az volt legközelebb).

De itt egy teszt link:


[link]

2016. aug. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos választ.

Ennek nem örülök, mert kirándulással egybekötött bevásárlást terveztünk.

Kauflandba alapból járunk Nagyváradra, meg Carrefourba, mert sokminden olcsóbb, mint itthon.

Érdekes egyébként, hogy itthon a Tescok parkolójában ott állnak a román rendszámú kocsik, ők ide jönnek bevásárolni, de kint meg az említett boltoknál a kocsik fele magyar. :)

Akkor ezek szerint Kassán max a Bila van, de az meg nem akkora, hogy amiatt elmenjünk odáig. :(

2016. aug. 15. 19:27
 3/8 A kérdező kommentje:

Még két észrevételem lenne. Illetve az egyik kérdés.

Szóval, a cikk egy Hypernova nevű boltot említ.

Ez kis bolt, mint egy Aldi/Lidl, vagy óriás, mint a Tesco/Auchan?


A másik, hogy a cikk közel 2 éves, azóta sok minden megváltozott.

A benzinünk 100 ft-tal olcsóbb, ami persze a mi javukra szól, de vajon odakint nem történt-e hasonló nagy változás? Nem mintha tankolni mennénk ki, csak ebben azért volt látványos változás.

Nálunk volt új adó, ami megnövelte az árakat, volt viszont áfa-csökkentés is, ami bizonyos dolgok árát lejjebb vitte. Úgy tudom, ott sem volt eseménytelen a politika mostanában, de nem tudom, ez hogy hatott a kereskedelemre.


Még azt hozzátenném, hogy nem is feltétlenül az olcsóság miatt megyünk ki néha bevásárolni, hanem mert egy csomó mindent itthon nem lehet kapni, amit ott igen. Mi már nagyon unjuk az itthoni kínálatot, legyen az bármiféle édesség, hús, gyümölcslé, tejtermék, stb.

Romániában valahogy nagyobb választék van húsból, és olcsóbb, de olcsóbb a gyümölcs, illetve olyan joghurtot, csokit, bonbont, chipset, szalámit, ivólevet, márkás kólát, száraztésztát veszek, amit itthon nem lehet kapni.

2016. aug. 15. 19:37
 4/8 A kérdező kommentje:

Megint visszatérek.

Tényleg érdekes a cikk, de én szeretem a hozzászólásokat is elolvasni, mert az komplexebb képet ad.

És ott meg már az ellenkezőjét írják:


"Nyáron jártam kint (három láncban néztem szét), rengeteg minden sokkal olcsóbb mint itthon, barna cukor 500 Ft alatt, prémium cseh sörök 150 Ft alatt (konrad) az itthon egyes speckó boltban kapható bernard sörök itthon 600 körül vannak, kint 300 alatt, csokik, 100%-os gyümölcslevek dettó olcsóbbak, de a 2l coca is bőven 300 alatt volt, más kérdés hogy a kofola még ennél is olcsóbb és inkább azt vettem..."

2016. aug. 15. 19:45
 5/8 A kérdező kommentje:

Majd kiemelem a kérdést, hátha mások is tudnak újabb infókkal szolgálni.

A lényeg, hogy végigolvastam az összes kommentet, több, mint 100 van.

Konkrétan lehülyézik a cikkírót, mert baromságokat írt, és mindenki megcáfolja őt.

Ezernyi példát írnak, hogy miért érdemes átmenni, és hova.

Főleg meg ha kirándulással is egybeköti az ember, mégiscsak régi magyar történelmi városokról van szó, meg szép tájakról.

2016. aug. 15. 20:19
 6/8 Béluska2016 ***** válasza:
Nézd az árváltozás, politika, adózás, fennállhat. A cikket, találtam, dátumtól és üzlettől függetlenül. Az én Kaufland-os és egyéb kisboltos élményeim, teszem azt egy hamburger, használtruha bolt, kina mindenes bolt, ezek mind Rimaszombatra vonatkoznak és 2014.-15.-re, akkor jártam ott, szinte 2 hetente. Hogy azóta mi van nem tudom. Én Kínában éltem egy évet.
2016. aug. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A cikk sokat segített, örültem neki, csak hátha valakinek vannak frissebb infói is.
2016. aug. 19. 14:43
 8/8 anonim válasza:

80 km-re lakom Kassátol, évente többször megyünk oda vásárolni, főleg ünnepek előtt, mert sokkal bátrabban akcióznak, mint nálunk.

Az égetett szeszesitalok olcsóbbak, és most húsvét előtt is lehetett pl. Ballantines-t, Metaxa-t, és ír viszkiket 10-12 euróért akciós áron kapni (nálunk ezek 4-5000 között mozognak), és számtalan fajta borovicskát, illetve prémium söröket (zlaty bazant, staropramen) 50-60 cent / doboz áron. Az élelmiszer hasonló áron van mint itt, de szerintem jobb minőségű. Szeretjük az ottani barna kenyereket is.


Szupermarketek, amiket érdemes felkeresni:


Kaufland (szerintem a legjobb)

Tesco (volt Prior áruház, több szintes bolt, jó minőségű ruha/cipő választékkal is, gyakori akciókkal)

Billa (Aupark plázában)

Lidl több helyen

Carefour (már egy éve alakítgatják, nem érdemes most odamenni)

Hypernova az Optima plázában (jelenleg bezárták, nem tudom, végleg-e vagy csak felújítják?)


A kiszolgálás mindenhol készséges, igazi piacgazdasági szintű. A belváros nagyon szép, tele vendéglátó helyekkel (nyáron az utcán kiülős teraszokkal), az adventi vásár is nagyon szinvonalas szokott lenni.

2017. ápr. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!