Kezdőoldal » Utazás » Európa » Megéri most Párizsba költözni?

Megéri most Párizsba költözni?

Figyelt kérdés
Nemsoká meglesz (ha Isten is megsegít) a diplomám és szeretnék kiköltözni. Franciául jól tudok és az nem lenne gond csak arra vagyok kiváncsi mit fog nekem mutatni a város meg milyenek az emberek na meg igen milyen az élet ezek után amik történtek..

2016. szept. 10. 03:03
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Menj ki először egy hosszúhétvégére, nézz körül, aztán döntsd el!
2016. szept. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Kilenc evig eltem Parizsban, es most elkoltoztem, de meg mindig Franciaorszagban elek, tehat valamennyire ismerem az ottani viszonyokat, szivesen valaszolok ha van kerdes.


Parizzsal alapon nincsen baj, egyaltalan nem veszelyesebb varos, mint barmelyik mas europai nagyvaros. Ott is vannak olyan negyedek ahova nem nagyon erdemes menni, de amellett sok szep hely van. En inkabb a megelhetesen aggodnek.

Mellesleg en 9 ev alatt eldontottem, hogy az eletben nem szeretnek tobbet ott elni, pedig vilag eletemben nagyvarosi voltam, de nekem tul zajos es tulzsufolt az a varos. Turistakent ok egy-egy hetre, de lakni nem mennek vissza.


Munka tekinteteben : talalni elvileg lehet, de ha nincs franciaorszagi gyakorlatod es versenykepes diplomad akkor nem lesz egyszeru. Ha meg talalsz, akkor kerdeses, hogy milyet es mennyi penzert.


A lakasberles ugyanis baromi nehez. Egy 1 szobas kis luk (8-14 nm) ahol pl a wc a folyoson van, 5-600 euronal nincs lejjebb. Normal meretu studio pedig 750-800-tol felfele. Ahhoz, hogy ezt kivehesd, baromi nagy mazli kell : altalaban hatarozatlan ideju munkaszerzodes (amit eleg nehez megszerezni) es a lakber haromszorosarol szolo netto fizetesi papir bemutatasa szukseges hozza. Sokszor kernek keszfizeto kezest is. Ha ezek nincsenek meg, akkor tarsberlet lehet a megoldas, ott mar kijohetsz 4-500 eurobol is egy szoba berlesevel.

De persze itt sem art az, hogy meglegyen a netto fizetesed a haromszorosa a lakbernek. Ugyanis ezen felul meg fizetni kell :

- a lakasbiztositast (kotelezo)

- a szemelyi jovedelemadot (a netto fizetesedbol meg nincs levonva, ebbol kell felretenned az ado osszegere)

- a lakhatasi adot (berlo kell fizesse)

- kozlekedest

- lehetoseg szerint kiegeszito egeszsegbiztositast (Franciaorszagban ugyanis a TB csak az alapellatas 70%-at fedezi, a tobbit neked kell fizetned, egy bonyolultabb beavatkozas eseten a szamla akar tobb ezer eurora is rughat. De a haziorvosi latogataskor is minden esetben ki kell perkalni a 23 eurot, szakorvosnal pedig 36-tol felfele. Ha van kiegeszito biztositasod, az fedezi ezeket a kiadasokat)

- es persze elned is kell valamibol.


Szerintem kezdj el nezelodni az indeed.fr oldalon es palyazni par allasra. Ott mar nagyjabol lathatod, milyen lehetosegeid lennenek. De Parizsban szerintem az evi 35 ezres fizu az a szint amibol kb korrektul el lehet eldegelni es talan meg felre is lehet tenni (ez nettoban kb havi 2 ezer eurot jelent) Ez alatt is lehet, de akkor ugye a lakasberles nem lesz egyszeru menet.

2 ezer eurobol pl :

Lakber (studioban) mondjuk 850-900 rezsivel

Lakasbiztositas : 10 euro

Internet / Tv / vonalas telefon : 30 euro

Mobiltelefon elofizetes (korlatlan beszelgetes+net pl a Free-nel ha a boxod is naluk van) :16 euro


Tehat a lakhatasra elmegy 950-1000 euro.

Adok :

Szemelyi jovedelemado :180-200 euro/ho

Lakhatasi ado : varosfuggo, es lakasfuggo. Parizs kozeli kulvarosban (Villejuif) egy 32 nm-es lakasert nekem 110 euro volt havonta pl.

Tehat mondjuk 300 euro, igy vagy most 1300 euronal.


Kozlekedes : zonafuggo, de kb 70-100 euro havonta

Kiegeszito eu biztositas : szinten ajanlattol fugg, mondjuk olyan 30-50 euro havonta.

Etkezes/napi fogyasztasi cikkek: ez is nagyon emberfuggo, ha nem vagy nagyetku es beered az olcsobb sajatmarkas termekekkel is, akkor kb 250-300 euro havonta (mivel ha nem lesz autod akkor kenytelen leszel a varosi szupermarketekre hagyatkozni, esetleg a hazhozszallitasra, ezek pedig mindig 10-30%-al dragabbak, mint a varoson kivuli hipermarketek.

Tehat auto nelkul a havi megelhetes olyan 1500-1600 eurot emeszt fel Parizsban, ami marad efelett, azt felreteheted, elszorakozhatod, elutazhatod, stb.

Ha autod is van, akkor meg ra kell szamolni a havi kotelezo felelossegbiztositast (formulatol / tapasztalattol fugg, de olyan 60-90 euro kozott), a tankolast es a parkolast (ha a lakashoz nincs parkolo, akkor altalaban 150-200 euro havonta), plusz az auto karbantartasat.


Lehet hogy egy francia videki kisebb varos (Toulouse, Lyon, Bordeaux) jobb lenne a kalandozasra?

2016. szept. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%
És előző mit csinálsz, ott? Ok, hogy most ittam 3-4 rosét, de! fr. tagozatos gimibe jártam. Mehetnék hozzád egy kicsit?
2016. szept. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
92%
Mint irtam, mar nem Parizsban elek :) hanem egy Franciaorszaghoz tartozo tropusi szigeten :) EU alapokat kezelek egyebkent. Parizsban is hasonlo munkam volt, aztan meg marketinges / kereskedokent is dolgoztam egy informatikai cegnel.
2016. szept. 11. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!