Kezdőoldal » Utazás » Európa » Külön lefoglalt buszút/pl....

Külön lefoglalt buszút/pl. Orangeways/+egyéni szálláskeresés. Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Tervezzük h.elutazunk valahová anyummal,(3-4 napos városlátogatós út).Eddig mindig csoportos szervezett buszos úton voltunk,szóval olyanon, amiben benne volt a buszos utazás+szállás+igedenvezetős városnézés,kaja..stb.

Most picit spontánabb utat szeretnénk:)

Melyik buszos társaságot érdemes választani(pl.Orangeways,Student Agency stb..)

Szállás lefoglalása így mennyivel nehezebb/rizikósabb?

Leginkább Németország,Ausztria,Csehország érdekel minket,de ha másról van tapasztalat,azt is szívesen fogadom:)

+1 kérdés:

Mennyi esély van arra h.találunk magyar szállásadót?


2010. ápr. 23. 13:57
 1/5 A kérdező kommentje:
*idegenvezetős
2010. ápr. 23. 13:58
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát nem pontosan ebben a formában, de mindkét dologról tudok véleményt mondani...:)

én üzleti okokból szoktam utazni oragewayssel (erdélybe), nem mondom,hogy a legjobb módja az utazásnak, de valahogy ki lehet bírni. a busz rendben van, tv is van benne, dvd filmeket vetítenek, bár én éjszaka járok, szinte mindenki alszik, ingyen kapsz italokat rajta

a szállás keresésről pedig: többször is utaztam már "kirándulni" :D úgy,hogy repülőjegyet vettem magamnak és szállást is foglaltam, semmi kockázatot nem látok benne, a neten keresgélj válassz egy szimpi, árban megfelelő, jó helyen lévő szállást, utána keress rá a véleményekre és ha többségében pozitívak, akkor foglald le, a legtöbb szálláson kapsz reggelit, vacsit pedig bármilyen városba mész nem lesz gond megoldani

jó szórakozást:)

2010. ápr. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszi a hasznos választ.D
2010. ápr. 23. 18:02
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos én a felsorolt városok közül saját szervezésben csak Csehországban jártam Student Agencyvel. Ennek a társaságnak ugye a központja Brnoban van, nekem ez is volt az úti célom. 5 óra volt az út, és igazán gyorsan elrepült. Valóban nem a legkényelmesebb, de ennyi idő tényleg szinte vicc volt egy jó rozoga magyar buszokhoz szokott embernek! :) Két filmet vetítettek le az úton, így még gyorsabban repült az idő, illetve fél órát álltunk Pozsonyban. A filmek mondjuk nem magyarul voltak, de gondolom ez érthető mivel nem magyar a társaság. Lehet 7-8 CD, illetve egy rádió állomás közül választani, azokat hallgatni, illetve ingyen jár a cappucino és a tea. Nekem csak jó élményem van velük, rendesek, korrektek. Orangewaysel sajna még nem utaztam, de hasonló kategória.

Az egyéni szervezésről csak annyit, hogy 20 éves vagyok, és 17 éves koromban, az első nyaralásomat, amire egyedül indultam már én intéztem interneten keresztül (repülő+szállás), szóval abszolút nem kell tőle félni, ha tudsz angolul egy kicsit, avagy Ausztria és Németország tekintetében akár németül. A lényeg az, hogy ne közvetítő oldalakon keresztül foglaljatok szállást. Pl vannak nagy hotel és hostel "adatbázisok" a neten, ahol már foglalhatsz is rögtön. (de van sok átvágós oldal is) Biztos így is lehetséges, de szerintem sokkal biztonságosabb megkeresni a kiszemelt szállás rendes honlapját, és a megadott e-mail címen érdeklődni, az árakról és a szabad helyekről, a foglalás menetéről stb. Sokszor nagyon közvetlen emberekre bukkanni így. Eddig két helyen jártam, de előleget még egyikre sem kértek, kivétel idén.

Érdemes beszerezni egy helyi tömegközlekedési térképet is. Ha nagyobb városba mentek, akkor itthon is lehet kapni, de úgy is jó ha kint vesztek, viszont szerintem az lényeges hogy legyen rajta tömegközlekedési hálózat is. Érdemes utána nézni, hogy juttok el a buszmegállótól a szállásig. Hányas busz, pontosan melyik megállótól melyikig.

Ha hülye neve van a szállodának, akkor leírni hogy ne a rossz kiejtés miatt ne találjátok meg a célt, ha esetleg kérdezősködni kell :) Érdemes a szálló telefonszámát is felírni, ők is szívesen segítenek odatalálni általában, de akkor is hasznos lehet, ha mondjuk késtek, és a recepció zárna (én így jártam a repülőm miatt).

Nézzetek utána még itthon, hogy az adott város környékén miket érdemes megnézni, azokat hogy lehet megközelíteni.

Érdemes annak is utána nézni, hogy pl a tömegközlekedés mennyibe kerül, lehet e turista bérletet venni, érdemes-e azt venni... Van e a környéknek valami speciális dolga. Pl cseppkőbarlang, nem híres-e valamiről (sportról, üvegről, kajáról, történelmi dologról, stb)... Aztán a saját tapasztalatom az, hogy első nap érdemes befizetni egy városnéző útra. Pesten is vannak ugye ilyen buszok, ahogy általában a legtöbb nagyvárosban. Én életem első nyaralásán csomó helyet kinéztem a városnéző hajóról, amit szeretnék közelebbről is megnézni. 2000 Ft volt a diákjegy (1,5 órás kirándulásra), ami nem olcsó, de hihetetlenül megérte!

Egyelőre ennyi jutott eszembe ami fontos. Ja még annyi, hogy ha küldesz egy lefoglaló e-mailt és arra nem érkezik válasz, akkor ne vegyétek készpénznek, hogy levan foglalva, sőt... írjatok nekik, hívjátok őket fel, hogy mivan a foglalással, nehogy ott derüljön ki, hogy nincs szabad foglalásotok.

Az hogy magyar szállásadóval találkoztok, hát nem tom... az esélye igen kicsi, de bármi megeshet.

2010. ápr. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm!!!!rengeteget segítettél!!!!:):)
2010. ápr. 25. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!