Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hova érdemes elmenni Angliában?

Hova érdemes elmenni Angliában?

Figyelt kérdés

Szóval a nyáron tervezünk Angliába utazni, de nem tudjuk még pontosan hova. Egyikőnknek sem fontos, hogy nagy város legyen. De azért szeretnénk úgy, hogy a reptértől viszonylag könnyen megközelíthető legyen.

Tudnátok ötleteket írni, és hogy mi az amit azon a környéken érdemes megnézni?


Londont is írhatjátok, de elsősorban nem ezek a legnagyobb, legismertebb városok érdekelnének.



2016. okt. 8. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Mégis milyen reptér? Mert a repterek zöme városon kívül esik. Sokcsodás hely van ahová érdemes elmenni de a legtöbb nincs reptért közelben. Meg ugye nem árt tudni, hogy mégis mi az ami érdekelne?

Mert érdemes megnézni Oxford városát, vagy Stratford-upon-Avon városkát. Csodálatos hely Tintagel is.

Vagy vannak igaz angol programok ahová érdemes elmenni.. De ezek egyike sincs reptér közelben.

2016. okt. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt, hogy a reptértől viszonylag könnyen megközelíthető legyen, nem úgy értem, hogy 10 perc és ott vagyok. Azt sem bánom, hogy egy órát vonatozni kell oda. Csak annyit értek ez alatt, hogy ne az isten háta mögötti hely legyen, amit még az ottaniak sem ismernek, és egész napomat azzal tölteném, hogy próbálok eljutni oda.
2016. okt. 8. 14:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Értem. A gond az, hogy itt kint Angliában a távolságok és az árak nem egészen olyan mint otthon.

A vonatjegy árak nagyon drágák. Mondok egy példát.

Épp most nézegettem, hogy mi lenne ha Oxfordból a London-Heathrow-i repülőtérre mennék vonattal.

De levetettem mert a másfél órás vonatút 2x átszállással 60 font lenne. Míg a busz egyből odavisz 30 fontért.

Nos, a vonat árakkal számolhatsz 50 fonttól a csillagos égig árakkal.

A másik: Érdemes konkrét helyeket kinézned, hogy mire vagy kíváncsi. Ha Stonehenge-re vagy kíváncsi az nagyon kiesik, de oda pl: visz busz. Kimondottan olyan busz ami Stonehengre megy.

Oxford városát ajánlottam, de ez a londoni reptérhez messze van. Vonattal a gatyád is rámegy olyan drága, a busz meg 2,5 órás csak, hogy a városba érj. De maga Oxford csodásan szép város. Ha távolabbi helyek is érdekelnek, mint pl: Monkey world vagy tankmúzeum akkor érdemes megszállni valahol 1 éjszakára.

2016. okt. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Több napra mennénk. Amúgy külföldön élek és itt is magasak a vonatjegy árak, szóval az nem lenne gond. Lehet első alkalommal maradunk csak Londonnál, aztán majd a későbbiekben körbenézünk máshol is. Imádok utazni és szeretem a természetet, de bármi szóbajöhet. Múzeum, park, kastély, tó, tengerpart. Szóval felőlem bármi jöhet. De annyi sok szép hely van, hogy nagyon nehéz dönteni melyik lenne a legjobb választás.

Köszönöm a választ.

2016. okt. 8. 16:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem gond, hogy 1 éjszakára szállás kell, akkor tényleg nagyon ajánlom Tintagelt. Egyszerűen csodálatos. Mint egy éden. Gyönyörű a tenger, nagyon jó túra, finom kaja, a városka is szép. Ha érdekel tudok 1 képet küldeni, hogy mégis mit láthatsz..
2016. okt. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utánanéztem, tényleg nagyon szép, köszönöm a tippet.
2016. okt. 8. 22:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt van egy Londons lista a látnivalókról, https://www.youtube.com/playlist?list=PLJjWQWxWLNLxeZ4fecdys..

Másrészt ajánlom edinburgh-t, Oxfordot, Windsort, Brightont is. Mind gyönyörűek :)

2016. okt. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!