Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában, hogy tudok a...

Angliában, hogy tudok a legolcsóbban buszozni iskolába?

Figyelt kérdés

College-ba járok de fáj a szivem napi £4.80-at költeni buszra. Láttam ilyen 16-18 kátyát amivel féláron lehet utazni. Próbáltam is igényelni de angol személyit kér hozzá :/ nem lehet ezt máshogy megigényelni? Egyébként nem sok a táv, 10-15 mérföld.

Arriva oldalán mindent átolvastam de nem találtam semmit, hogy hogyan lehetne kártyát szerezni nem brit passporttal. Tippek? Köszi :)



2016. okt. 14. 22:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
De hát ha Angliában élsz... hogy hogy nincs angol személyid? Ezt nem értem... de mindegy, csináltass magadnak egyet, aztán tudsz igényelni kártyát.
2016. okt. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
College-ban lehet igényelni diákigazolványt, és vannak iskolabuszok. Érdeklődj a buszok felől az iskolában. A fiamnak amikor college-ba járt volt iskolabusz.
2016. okt. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
angol személyit biztos nem kér, mivel az Angliában nem létezik! nincs személyi igazolvány. sima diákkedvezményt kaphatsz a diákigazolványoddal.
2016. okt. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#1 Hogy lenne angol személyim? Az egy dolog, hogy itt élek, de az angol személyit nem osztogatják mindenkinek. Persze majd mindjárt holnap bekopogok egy irodába és 2perc alatt angol állampolgár leszek. Köszi.


#2 Iskolábol már kaptam egy kártyát, a úgy hívják ID, de csak belépőkártyának használjuk. Vagy mégsem? Ez lenne a diákom már? Az iskola oldalán olvastam az utazásokról, ott is csak ezeket a féláras kártyákat ajanlják. A diák jegyet meg minimum évire lehet venni az arrivánál, az meg több száz font :/

Köszi a segítséget :)

2016. okt. 14. 22:49
 5/11 A kérdező kommentje:
#3, Passport-ra gondoltam bocsi, nem személyire. Aznnak a számát kéri online igénylésnél a korom igazolásához. Lehet ha személyesen igényelem a buszmegállóban akkor nem kérnek?
2016. okt. 14. 22:51
 6/11 A kérdező kommentje:
Fura, hogy jelentkezésnél azt olvastam a college web oldalán, hogy az utazást visszatérítik. Most azonban sehol sem találom és senki nem tud semmit.
2016. okt. 14. 22:53
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért ez nekem furcsa amit írsz! A passport az útlevél, és nem angol személyi. Uniós állampolgárként a magyar útlevelet kötelesek elfogadni, olyan nincs, hogy nem jó. A diákigazolványt meg igényelni kell, már év elején odaadják. student card van ráírva, ami fényképes. Diákigazolvánnyal lehet nap/ heti/ havibérletet is venni.


Áruld már el nekem, hogy melyik városban élsz, és melyik busztársasággal közlekednél? Mert nekem nagyon nem stimmel a sztorid.

2016. okt. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

:l

Ha akarod. Arriva busz társaság és Bradford college-ba járok.

Kaptam év elején egy fényképes igazolványt, nyakba kell akasztani, van rajta egy ID number, a nevem, képem, és egy barcode feleség ami ahhoz kell, hogy ki-be tudjunk menni az iskolába. Ha nincs kártyád nem mész át a kapun. Azthittem ez a kártya csak erre van, de akkor lehet ez egyben a diák igazolványom is. (?)

Az arriva oldalán lehet választani, hogy UK passport vagy UK jogsi. Más választás nincs.

2016. okt. 14. 23:11
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, tudom hogy a passport az útlevelet jelent, csak sietve írtam ki és kissé idegesen, mert nem engedte letölteni az arriva alkalmazását sem a google.


Neten nem írja, hogy ha személyesen igényelek ilyen kártyát akkor kéne uk passport. Akkor lehet majd megkérdezem ott.

2016. okt. 14. 23:15
 10/11 anonim ***** válasza:

Az a beléptetőkártya a diákigazolványod. Nekem is olyan van, itt nem adnak olyan drága kártyát. Úgy értem, hogy ott helyben laminálják és ha elhagyod akkor kb. 2 fontért újat adnak. De ez rendesen a diákod. Használhatod utazáskor, meg bárhol máshol (pl. moziban olcsóbban kapsz jegyet).

Egyébként van a jogosítványhoz használt ID card is amit elfoadnak személyinek. Ehhez nem kell állampolgárnak lenned vagy jogozítványt birtokolnod. Elég a postán megigényelni és kiadjak.

2016. okt. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!