Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen az elet most Ausztriaban?

Milyen az elet most Ausztriaban?

Figyelt kérdés
Parommal szeretnenk Ausztriaba koltozni a jovo evben. Valoszinuleg Becs kornyekere. Azt szeretnem megtudni, hogy jelenleg hogy megy a kiutazas, es milyen az elet arrafele? Bankszamla nyitas, telefon vasarlas, stb... (A Meldezettelrol mar szinte mindent atolvastam.) Ja a csavar a dologban, hogy nem Magyarorszagrol akarunk koltozni, hanem az UK-bol.

2016. okt. 25. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
10%
Nem tudom hallottál-e már olyanról hogy europai unio......
2016. okt. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi is UK-ból költöztünk Bècsbe 2 éve. 😊

A dologhoz pont ugyanaz kell mint UK-ban, azaz egy szál igazolvánnyal rendben vagy.

Bankszámlához nem kell meldezettel, magyar címmel is tudsz nyitni, de ha van az csak jó.

A lakás bèrlès kicsit bonyolultabb, oda szinte mindenki munkaviszony igazolást kèr, de ez èrthető is. A legtöbb lakás meg províziós, ez 1-2 havi bèrleti díj.

Amit jó elintézni az az adó visszaigènylès UK'ból, ezt az angol bankszámlára utálják, azt nem èrdemes addig megszüntetni, főleg ha ingyenes a számlavezetès.

2016. okt. 26. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Elso valaszolo: Kepzeld tudom, hogy mi az az EU, benne elek, okoskodasra nincsen szuksegem.

Masodik valaszolo: Koszonom a segitseget. Amugy sokban kulonbozik a ket orszag? Merre laktatok az UK-ban? Nehez volt atallni a nemet nyelvre? Miert koltoztetek el?

2016. okt. 26. 14:14
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Londonból 3 év után.

Ég és föld a különbség, Bécs javára. Igazából nulla honvágyam van, teljesen olyan a város és az emberek mint otthon, a kaja tök ugyanaz, simán az osztrák konyha része a pörkölt, húsleves, tojásos nokedli és társai-köszönhető a Monarchiának amikor átvettèk az èteleinket.

A lakhatás fènyèvekkel jobb, nem csak olcsóbb, hanem a lakások minősége is. Van szigetelés, dupla ablak, jó fűtés és nem külön van a hideg-meleg csap. 😊

Télen tél van, nyáron nyár. A világ egyik legszebb természeti adottságával megállított ország, csodás hegyekkel.

A nèmet nekem sopronikènt nem volt gond, nálunk már otthon sem nagyon tudsz elhelyezkedni német nèlkül, főleg nem a vendèglátásban, amiben én is dolgozok.

Ami nincs, az az UK-ben alkalmazott "zero hour contract", itt az full törvénytelen, védve vannak a munkavállalók az AK által, ami egy jól működő munkaügyi vèdelem. Ami van, 13-14 havi fizetés, éves 5 hét fizetett szabi.

Szóval nekem első perctől egy felüdülès, főleg UK után.

Ha pedig haza akarok ugrani akkor 1 óra vonattal, most is épp úton vagyok vissza Bècsbe.

2016. okt. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáteszem hogy az is sokat tesz hozzá hogy kevesebb munkával dupla annyit keresek mint Londonban. Ez azért sokat számít.
2016. okt. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jo nehany dolog, amit elmondtal, eddig is a listan voltak, hogy miert megyunk mi is Becsbe. Peldaul mi is nyugat Magyarorszagrol vagyunk, bar mi meg gondolkozunk Grazon is, mert nekunk az is majdnem ugyanakkora tavolsag. Ja amugy sikerult kideritenem, hogy miert van itt kulon a hideg meg a melegvizes csap, bar mi szerencsere egy eleg modern lakasban lakunk, raadasul normalis ablakaink vannak. (dupla uveg, es nem fel le tologatos, hanem rendesen nyilo) Viszont az idojaras tenyleg kiakaszt. Mi amugy Skociaban lakunk, de iden csak annyi volt a napsutes, hogy egy hetre elutaztunk a Balatonra. Ja meg ket ev mulva mar az UK nem is lesz EU orszag, ami a legfontosabb szempont.
2016. okt. 27. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!