Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit ajánlanál Londonban?...

Mit ajánlanál Londonban? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Ha üzleti útra mennél Londonba, ahol lenne egy szabad délutánod, valamint a következő napod is szabad lenne délig, akkor mit néznél meg? Voltam már Londonban munkaügyben, de sosem volt egy perc szabad időm sem, konferenciatermen kívül mást nem is láttam. Néztem az interneten a programlehetőségeket, csak az a baj, hogy minden nagyon érdekel. Épületek, múzeumok, szórakozás, érdekességek, egyszerűen minden. Ha ajánlanod kellene valamit, amit te láttál, és tapasztalatból tudod, hogy nem szabad kihagyni Londonban, akkor mi lenne az? Személyes vélemény érdekel.
2017. febr. 20. 19:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Imádom Londont, elég nehéz ilyen rövid időbe belesűríteni bármit, de egyrészt sétálj sokat, hiszen ezek szerint semmit sem láttál még... másrészt én mindenképp ajánlom, hogy menj el egy színházi előadásra.
2017. febr. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

London Eye, British Museum, Természettudományi Múzeum, Southwark Cathedral, Globe színház, London Dungeon, stb.

Legalább tízszer jártam Londonban, de soha egy percet nem unatkoztam. Nem tudnék dönteni, hogy mit préseljek bele két fél napba.

2017. febr. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
British múzeum. Nagyon jó, egy igazi élmény.
2017. febr. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Londoni Magyar reformátusok és ott némi beszélgetés Londonról. Minden máshoz kevés ez az idő.

Múzeumot nem ajánlanám, mert hatalmasak ezek a múzeumok, a British Múzeum előtt a sor is hatalmas szokott lenni.

Ezekre e múzeumokra egy hét is kevés egyenként.


A másik délelőtt az ottani tanácsok alapján valahova elmész, pl. sétálsz egyet a Hyde parkban és megnézed a Buckingham Palotát, ill. vetsz egy pillantást a Parlamentre és a Westminster székesegyházra (esetleg belépsz a székesegyházba). Így elmondhatod, hogy az UK világi és egyházi központjait részben már láttad egyszer. De egy délelőtt erre is igen kevés. Azaz szedned kell a lábad.


A Hyde parkot, ha szép az idő, nem hagynám ki.

Áprilisban, még nem lesz szép az idő...

Egyszóval, inkább a beszélgetés (vasárnap eléred őket).

2017. febr. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ennyi időből úgy jössz ki a legjobban, ha felülről nézed meg. Erre két kiváló mód van: a) A London Eye. Érdemes előre jegyet venni, ha ennyire szórít az idő akkor Fast Track jegyet, azzal kb húsz perc a sorbanállás csúcsidőn kívül (nyáron, munkaszüneti napokon és hétvégén van csúcsidő) és harminc perc egy fordulat. b) [link] ez első ránézésre sok -- viszont légi városnézésért baromi olcsó! Ugyanezeknél a népeknél van kicsit több pénzért éjszakai is, azt nem ismerem de biztosan baromi nagy élmény.


Hát, nekem elsőre ez jutott eszembe.

2017. febr. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szeretnéd lejárni a lábad, akkor szerintem vegyél jegyet egy Hop on Hop off buszra. Feltételezem, hogy mivel üzleti útra mész, az angol nyelv egyáltalán nem jelent problémát neked. A buszon lesz egy idegenvezető, aki az úton folyamatosan beszél, s a busz megáll nagyon sok helyen. A jegyvásárláskor kapsz egy térképet is, előre megnézheted, mit szeretnél csak a buszról, és mit személyesen látni. Ott szállsz le, ahol akarsz. A jegy azt hiszem, 1 napig érvényes. Ha mondjuk körbenéztél a Big Ben-nél, visszaszállsz a buszra, és leszállsz a következő látványosságnál. Közben pedig hallgatod az idegenvezetőt. Ha emeletes busszal mész, akkor célszerű az emeletre ülni, onnan tök jól kilátni. :)

Szerintem ne hagyd ki a Buckingham Palotát, a Big Bent, a Hyde Parkot, a Picadallyt, a Trafalgar teret. Ez mind belefér 1 délutánba. Másnap reggel ülj be egy reggeliző helyre, tök jó a légköre. :)

2017. febr. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tudom, hogy kevés ez az idő, de szeretném kihasználni.
2017. febr. 21. 09:09
 8/14 anonim válasza:
100%

Én a szabad délután sétálnék egyet a következő útvonalon: Westminster-Houses of Parliament-Whitehall (útközben megkukkantanam a Downing Street 10-et)-Trafalgar Square-The Mall-Buckingham Palace. Este vacsiznék egy indiai etterembe valahol és ha meg van egy kis energia, akkor sétálnék egyet a Soho-ban, ahol innék egy sört egy pubban, megnezném a Chinatown-t, Leicester Square-t és a Piccadilly Circus-t.

A teljes napra esetleg a British Museum, vagy a Tower of London jó ötlet lehet, ha szereted a múzeumokat. Vagy beülsz egy jót reggelizni valahova, vásárolsz az Oxford Street-en, bekukkanthatsz a Selfridges-be es ejtőzöl egyet a Hyde Park-ban.

Esetleg veszel előre interneten jegyet a Madame Tusseaud's panoptikumba.

2017. febr. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem egyik félnap Buckingham palota és St. James's park (szerintem jobb a Hyde parknál), onnan elsétálhatsz a Trafalgarra. Másik fél nap London Eye, ha ügyes vagy még lehajózhatsz a Temzén a Towerig és onnan busszal vissza. A múzeumokat én sem ajánlom, darabja egy napos program.
2017. febr. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hajózás a Temzén, Piccadilly és a Shard :)
2017. febr. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!