Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszországon belül hová...

Olaszországon belül hová érdemes menni nyaralni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A párommal nyáron Olaszországba szeretnénk menni nyaralni. Mindenféleképpen tengerpartos helyet keresünk(nem lenne rossz ha homokos lenne a part). Számunkra nem is az éjszakai szórakozóhelyek a fontosak, hanem inkább hogy este kellemes utcazene társaságában beüljünk egy étterembe, kávézóba. Ti hol éreztétek magatokat a legjobban? Szerintetek hová érdemes menni? 20/L

2017. febr. 26. 08:48
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni hogy autóval mennénk. Max. 8 órás útra gondoltunk.
2017. febr. 26. 08:51
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha csak ennyi..akkor bármelyik Észak-Adria parti város megfelelhet. Lehet túristagettó mint pl Jesolo, Bibione vagy Lignano. Vagy pedig választhattok ott is hangulatos városközponttal rendelkező kisvárosok között mint pl Grado vagy Caorle.

Caorle: [link]

Grado:

[link]

Lignano:

[link]


Hova érdemes menni? Minél délebbre...annál "olaszosabb" a hely. Sajnos ezek az észak-olasz nyaralóhelyek eléggé uniformok, jellegtelenek. Bár minden megvan bennük ami kell egy jó nyaraláshoz, csak épp az olasz feeling hiányzik belőlük (épp annyira olaszok, mint amennyire görögök is lehetnének akár. Mondjuk kicsit kilóg Caorle és Grado, pont az öreg belvárosuk révén). Én ha teszem inkább kicsit délebbre mennék, kb Sirolótóig vagy még délebbre:

Sirolo:

[link]

De ez már neccesen kilóg a nyolc órás utazásból, bár attól is függ honnan indul az a nyolc óra... Nem mindegy, hogy Nagykanizsa vagy Debrecen.

2017. febr. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Cinque Terrét és környékét ajánlom. Gyönyörű, igazi olaszos hangulatú.
2017. febr. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én most szeptemberben voltam kint Rimminiben. Elég érdekesnek indulo nyaralás volt, egybesítve a végén jó volt Történelmi város része az szép. Van egy vidámpark a közelben. A tengerpartja az csodálatos és nagyon nagy és homokos. Én is alig vártam, hogy homok érje a lábamat újra. Tele hotelek soraival. (Bár amikor mi voltunk is a elkövetkezökbe csomó ott migráns). De ott is ki lehet nyugodtan ülni vacsorázni. (Ha jó helyett találtok). Ott van San Marinó azt a gyönyörü várost a magasban és megtudjátok nézni. (Firenze)?


De ha biztonságosabb helyet szeretnétek akkor Jesolo és Bibone mondanám ott is homokos a part. Ott éreztem magam a legjobban (bár kicsi voltam). Ott van Verona (pároknak) meg Velence is közel van.

2017. márc. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!