Kezdőoldal » Utazás » Európa » Most érettségizek, és ha...

Most érettségizek, és ha minden jól megy, nyáron mennék dolgozni Spanyolországba. Tanácsok? Hasznos tippek?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy hiába képzeltem el évekkel ezelőtt, hogy 18-19 évesen már milyen független leszek, eléggé be vagyok rezelve. Tudom, hogy előbb-utóbb amúgy is ki kéne repülni a fészekből, na de egyből Spanyolországba? Félreértés ne essék, én ennek nagyon-nagyon örülök, de attól félek, hogy teljes kudarcot vallok és nem leszek képes egyedül boldogulni. Már tanulgatok alapmondatokat spanyolul, angolból is egész jó vagyok (angolul nézek sorozatokat, folyékonyan is beszélem).

Már alig várom ezt az egészet, mert nyilván hatalmas élmény lesz, viszont szükségem lenne hasznos tanácsokra, hogy hogyan tudnék boldogulni egyedül, egy idegen környezetben.

A (normális) válaszokat előre is köszi! :)


2017. máj. 9. 21:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

"ha minden jól megy, nyáron mennék dolgozni Spanyolországba. Tanácsok? Hasznos tippek?

...

Már tanulgatok alapmondatokat spanyolul, angolból is egész jó vagyok (angolul nézek sorozatokat, folyékonyan is beszélem)."


Ne haragudj, de jól értem, hogy úgy akarsz kimenni egy országba, hogy nem beszéled a nyelvüket? A "tanulgatok alapmondatokat spanyolul írtózatosan kevés ahhoz, hogy ott munkát vállalj. Spanyolországban van a legnagyobb munkanélküliség, kint élő magyarok is állandóan szenvednek a munka (és pénz) hiányától, idegenvezető ismerősöm egyre rosszabb színvonalon él.

Ha nem beszéled a nyelvet, akkor az első adandó alkalommal kihasználnak, becsapnak, prostituáltat csinálnak belőled, stb.

Mennyi pénzed van a kint létre? Van annyi, hogy kiutazz és szükség esetén haza, + minimum 2-3 havi albérlet pénz?

Tudod egyáltalán, mennyibe kerül a szállás? Legislegislegolcsóbb az 200 euró (szoba, azaz lyuk), de a jellemző a 400 euró, azaz havi 120 ezer ft. Na ebből kellene lennie 2-3 havi adagnak, mert minimum 1 havi kauciót is kérnek. És akkor még nem beszéltem a minimum 1 havi élelemről.


Angollal pl. egy katalán hivatalban igencsak semmire nem mész (meg általában nem sok helyen hivatalos ügyintézésnél)


Szóval nem alaptalan a berezelésed... :-)

És ezeket nem azért mondtam, mert le akarlak beszélni, hanem azért, mert ez a realitás. Beszélek spanyolul és van rálátásom a dolgokra.

Ha minden áron ki akarsz menni, akkor először menj ki egy befizetett útra turistaként, ahol van szállásod és ellátásod, legyél kint 1 hét, 10 napig (vagy, ha futja, akkor 2 hétig) , kérdezősködj és akkor megtapasztalhatod a realitást.

2017. máj. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Ja, és ha esetleg papírok nélkül, feketén akarnál dolgozni (nem hivatalosan), akkor meg azt kockáztatod, hogy ki sem fizetik a munkádat a hó végén. És akkor meg mit csinálsz, miből élsz?...
2017. máj. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A szállásom már meglenne, mert a családunk egy barátja intézi nekem, és pincérnőként dolgoznék kint. És hiába nem tudok spanyolul, ha angol egy világnyelv (nem azt mondom, hogy végig angolul akarok beszélni ott, hanem csak amíg rá nem hangolódok a spanyolra). Még abba sem gondoltam bele, hogy hogy lenne a fizetésem, de édesapám nyilván nem "bízna" egy olyan emberre, aki ne értené ott is a dolgát, mivelhogy ő már évek óta kint él és dolgozik. De egyébként igen, igazad van. Nem lettek annyira átmérlegelve a dolgok, mint kellettek volna.
2017. máj. 9. 22:27
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

"És hiába nem tudok spanyolul, ha angol egy világnyelv"


Majd ezt mondd a spanyolnak is amikor nem akar megérteni téged.....főleg miután a spanyol is világnyelv!


De amigy amit leirtal az egy rossz vicc.....hogy ilyen fiatalon nőkent minden tapasztalat meg nyelvtudás nelkul az eu legnagyobb munkanelkuliseggel küszködő országába vakra kimenni......igaz karrier gyanús dolog......

2017. máj. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

"Majd ezt mondd a spanyolnak is amikor nem akar megérteni téged.....főleg miután a spanyol is világnyelv! "


Így igaz, és büszkék is rá. Nagyon kevesen beszélnek jól angolul. Többször voltam kint turistaként, különböző tartományokban, egy ízben sajnos, megtapasztaltam a kórházi viszonyokat is. A néhány nap alatt, amit bent töltöttem, egyetlen orvossal találkoztam, aki nagyjából elfogadhatóan beszélt angolul, az ápolószemélyzetből senki, szinte egy mukkot sem. Beszéltem kifejezetten turisták eligazításával foglalkozó (!) diáklányokkal a madridi vasútállomáson, akik épphogy csak makogva, kézzel-lábbal kommunikáltak angolul - ők jelentették ki, hogy spanyolajkú több van, mint angol, ezért nem is törik magukat, hogy megtanulják a nyelvet.

2017. máj. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

"18-19 évesen már milyen független leszek,...

...de attól félek, hogy teljes kudarcot vallok és nem leszek képes egyedül boldogulni...

...hogyan tudnék boldogulni egyedül, egy idegen környezetben"


"A szállásom már meglenne, mert a családunk egy barátja intézi nekem, és pincérnőként dolgoznék kint."


Mindössze 3x írtad le, hogy egyedül lennél - aztán kiderül, hogy a család egy barátja kint él és szállást szerez Neked. Hát ez nagyon nem ugyanaz egy idegen országban. Tehát mégsem lennél egyedül...

Most akkor térjünk rá arra is, hogy netán nála dolgoznál pincérként vagy azt csak úgy kigondoltad...? :-)

Esetleg van vendéglátós végzettséged?


Pincérnőként egyébként fokozottan ki lennél téve mindenféle veszélyeknek - de mondjuk ez ugyancsak igaz itthonra is... :-(

2017. máj. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
Nagyreszt igazat kell adjak az elottem szoloknak. Spanyolorszagban elek, es hidd el ha nem beszelsz spanyolul normalisan, nem igazan fognak orulni neked.. Angolul rettenetesen kevesen beszelnek. Es egy pincernonek is illik erteni amit a spanyol vendeg szeretne pl. Ertem en, hogy tok jo meg minden hogy kijossz, de 18-19 evesen meg en is azt hittem hogy kulfoldon fu de tok jo meg konnyu minden. Azt tanacsolom hogy allj neki nagyon a spanyolnak meg mielott kijossz, es hogy ne legyenek illuzioid. Ez egy jo tanulopenz lesz. Nem mondom hogy nem johetsz bele, de 18 evesen elboldogulni egyedul egy olyan orszagban ahol 4-5 millio a munkanelkuli.. hat nem setagalopp.
2017. máj. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az egyedüllétet úgy értettem, hogy bár mellettem lenne az ismerősöm, nyilván nem vele élnék egy lakásban. Egyébként igen, pincérnőként dolgozni lenne a terv :)
2017. máj. 10. 18:56
 9/14 A kérdező kommentje:

"De amigy amit leirtal az egy rossz vicc.....hogy ilyen fiatalon nőkent minden tapasztalat meg nyelvtudás nelkul az eu legnagyobb munkanelkuliseggel küszködő országába vakra kimenni......igaz karrier gyanús dolog......"

Kedves válaszoló! Az a vicc, amit neked volt képed ideírni. Tippeket kértem, nem azt, hogy te itt utalgass arra, hogy prostinak mennék vagy ilyesmi. Ha meg félreértettem, akkor bocsi, de itt szó sem volt arról, hogy életem karrierjét akarnám kint megalapozni. Csupán pár évről lenne szó.

2017. máj. 10. 19:02
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Ne hallhass azokra,akik szerint ez nem lesz egy szuper élmény és tapasztalat. Ausztriába is rengetegen kimentek,úgy hogy nem beszélték a nyelvet,56-ról nemis beszélve...simán lehet vinni valamire,ha elég kitartó vagy és fejleszted a spanyol tudásod. Ha nem is fogsz meggazdagodni,de most még fiatal vagy,kötöttségek nélkül,rugalmasan tudsz kimenni. Az angol tudás meg egyes helyeken nagyon is jól jön, rengetegen beszélik,van ahol szinte csak angol nyelvű turisták vannak. Sok sikert hozzá, nekem is nagy álmom egy hasonló kaland. Ne félj nekivágni, de azért vigyázz magadra és hülyeségbe ne keveredj bele. :)
2017. máj. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!