Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit érdemes megkóstolni?

GhostGirl14 kérdése:

Mit érdemes megkóstolni?

Figyelt kérdés
Szeptemberben Horvátországba Pulába,és Olaszországba Velencébe utazunk el a családdal. Mivel rengeteg helyen keresgéltem hogy mit lenne érdemes enni,kóstolni de nem találtam célratörő választ...Ezért sokat segítenétek ha valaki járt már esetleg valamelyik helyen és tudna értelmes választ adni. Előre is köszönöm! :)

2017. jún. 5. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Jobbnál jobb kávék, fagyik, Limoncello (csak felnőtteknek) és pizza minden mennyiségben :-). Én még szeretem a polipot, kagylót és a rákot. A tengeri halak között is vannak finomak.
2017. jún. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Horvátban nem tudom, de olaszban a fagyit ki ne hagyd! De nagyon jók a pizzák is, csak másabb a fűszerezésük az itthon megszokottól.
2017. jún. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Velence, amit feltétlenül:


Ai Barbacani étterem a városban és La Palanca étterem a szemközti (nem a Giorgo Maggiorén, hanem jobbra tőle) szigeten :)

Mindkettőre foglalni kell előre, de isteni tengeri ételeik vannak.

Ai Barbacani hallevesét ki ne hagyjátok ;)


A Dolphine pizzéria nem jött be, a pizza rágós volt, rajta a kolbász szinte zsír, és az ő hallevesüktől felfordult a gyomrom. Ok, a limoncellot ingyen adták (vajon, miért)


Ami fontos: Velencében a főtéren NE egyetek, mert horror árak vannak, inkább mászkáljatok beljebb.


Farini péksütis: fincsi pizzák, mindenféle cucc, és kv.

Emellett helyettünk is menjetek el a Crépes Bárba Canareggio városrészben, mert mi vasárnap jártunk arra, mikor nem volt nyitva. :(


Söröző: szintén Canareggioban Alto, vagy El Almo - nem tudom a pontos nevét, de a stoutjuk fincsi. ;)

2017. jún. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Sokat segítettetek! Ment a zöld kéz! :D
2017. jún. 7. 16:17
 5/5 anonim válasza:

Horvátországban mindenképp egyél bureket, amennyi csak beléd fér, aztán ćevapčići is jóféle, a tengerparton a crni rižoto (fekete rizottó), ami tintahallal (lignja) készül. A horvát fagyik (sladoled) sem rosszak. Aztán amúgy igyál sok rakiját, mellé némi Cocktát meg a Karlovačko, Ožujsko, Osječko szentháromságot kell még megemlíteni a horvát sörök tekintetében :-)

A dalmát sonka (dalmatinski pršut) olyan nekik, mint nekünk a gyulai kolbász. Apropó kolbász, a kolbászaikra (kobasica) nagyon büszkék :-)

Ja és egyél štruklit, az egy isteni finom sütemény :-)

2017. aug. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!