Kezdőoldal » Utazás » Európa » Külföldön dolgozni?

Külföldön dolgozni?

Figyelt kérdés
Van valaki aki most készül ki menni? Vagy esetleg kint van? Hova érdemes? És hogy indultak neki?

2017. jún. 19. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Beszélsz valamilyan idegennyelvet? Mihez értesz?

Ha ezekre tudod a választ, tudni fogod azt is, hogy merre indulj.

Tapasztalatom szerint nagyobb eséllyel vesznek fel ha személyesen jelentkezel és nem az életrajzodat küldözgetet.

Egy de inkább kéthavi megélhetésre legyen pénzed,tehát szállás bérlés,bejárás költsége a munkahelyre, kajapénz....

2017. jún. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én 2 hét múlva megyek Angliába dolgozni. Minden évben megyek és iskolakezdésig dolgozom. Nekem könnyű, mert nagynéném kint dolgozik, és nyári szabadságolások miatt minden nyáron vesznek fel részidőben dolgozókat. Így ő bevisz engem.

Én azt mondom, hogy abba az országba menj amelyik ország nyelvét tudod. Tapasztalatból mondom, hogy nyelvtudás és segítség nélkül csak kínlódás lesz.

2017. jún. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Hát ez nagyon sokmindentől függ.


Az is lehet, hogy miután kimész valahová, megtudod,hogy ott szar. De aztán mégis maradsz, mert sokat fizetnek. Így ragadtam 3 évre Írországban. De éltem Angliában, meg Németben is.

2017. jún. 20. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Angol nyelvet beszélem. Nekem is vannak kint rokonaim de sajnos nem állunk olyan közel egymáshoz. Nagyon gondolkozom hogy ki kéne menni de félek :D köszönöm szépen a válaszokat :)
2017. jún. 20. 07:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Svájc.


Az összes félretett pénzemet összeszedtem - volt szerződésem a céggel -, és x. dátummal, mikor visszajelzett a lakás kiadója, hogy mehetek, go.


Előzőleg még otthon néztem lakást, ugyanis bejelentett lakcím nélkül nem intézhetsz semmilyen ügyet.

Ez egy kis garzon volt átmenetileg, ami bérleti és letéti díját a cég segített fizetni, mert bőven 2 milla felett volt, és itt már megbukott volna az egész kiköltözés dolog.


Szombaton érkeztem a lakásba bőrönddel, cuccokkal.

Hétfőn reggel hivatal (permit intézése, lakcímpapír igénylése, egészségkártya), aztán 9-re a főnöknél kellett lennem, aki eligazított stb.


Első hónap még túlélés, aztán az első fizum után már okés volt, de három hónapig még vonta a cég a lakás megelőlegezett bérleti díját.

2017. jún. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, igen, nem tudok németül - tanulom momentán -, de az angolt megértik zömmel, meg az időközben hozzám költözött barátnőm segít a hivatalos levelet fordításában :)
2017. jún. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy Kicsit Mindenhol , vagy itslondoncalling youtube csatorna :)

Udv,

1KM

2017. jún. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!