Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliai "álom" de hogyan...

Angliai "álom" de hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Szeretnek kimenni angliaba , most hogy ugynezki a Brexitbol nem igazan lessz semmi , megnyugodva mennek ki munkat vallalni .


De megis mennyire szamoljak ?


Repulojegytol es szallastol eltekintve es csak egy minimumot szeretnek tudni , mi az a minimum ami a megelhetest jelenti kint ? ( kaja , kozlekedes , valami fele pappirok ? ) Egyenlore London a cel ,de amint lehetoseg lessz elmenek kicsit eszakabra ,(akar Liverpool ig is ) a jobb megelhetoseg erdekeben . Velemenyekre vagyok kivancsi es tapasztalatokra ,illetve egy minimum osszegre amit ossze kell gyujtsek ithon (repullojegyet es szallast nem bele szamolva !) ahoz hogy az elso fizetesig huzzam ki valahogy !



2017. júl. 10. 08:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

"ugy nezki a Brexitbol nem igazan lessz semmi"


EZT HONNAN SZEDED?!?!?!??!

2017. júl. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mivel Theresa May volt ha joltudom az eggyik kulcsfiguraja a Brexitnek ,es most juniusba kudarcot vallot , ezen kivul meg fojton megy a vita , de az ellenzek erosebbnek nez ki , soot azt is hallani hogy talan ujrafogjak szavasztatni a brexit kerdeset , mert senkinek nem eri meg ez a kilepes (par politkust leszamitva)
2017. júl. 10. 08:56
 3/14 A kérdező kommentje:
Igazabol a kerdes nem erre iranyult hogy brexit igen vagy nem , sokkal inkabb a megelhetosegre illetve mennyi penzel kell elindulni a farsebben ahoz hogy az elso fizuig kihuzzuk ? (egy minimum osszegben termeszetesen )
2017. júl. 10. 08:58
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
A brexit már folyamatban van és pont az eu-s munkavállalók helyzete az egyik legproblémásabb terület. De ettől még lehet kimenni hiszen a pakik sem eu-s országból jönnek és ők is dolgozhatnak csak a szociális támogatásoktól esel el. Az hogy mennyi pénz kell sok összetevős dolog. Pl mennyi idő alatt kapsz munkavállalási papírokat. Most még pár nap de ha majd az eu-s munkavállalók nem kapják a kedvezményeket akkor hetek hónapok is lehetnek. Akkor ez alatt hogy szerzel lakást és egyebeket mert ha albit nem kapsz akkor mehetsz hostelba ami megdobja az árakat. Én azt mondom hogy biztos ami biztos alapon 5-6 ezer font legyen félrerakva és akkor talán nem lesz gond.
2017. júl. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen ! Azert is irtam hogy szallas es repullojegyet ne szamoljuk bele (rokonoknal leszunk az elejen , repullojegy meg eleg ingadozo ) , most szeptember oktober korul tervezem ! Brexittel kapcsolatba meg annyit hogy a hireket kovetem , tobbek kozt ebbol a videobol is okultam https://www.youtube.com/watch?v=3MgVJbSWlJc
2017. júl. 10. 09:14
 6/14 anonim ***** válasza:
28%
eleinte meg allasinterijukra meg ilyenekre ki kell jarnod, de a repulojegy ara nem veszes. Wizzairnel ha jol kifigod 6e (discount clubbak kb. 3500ft) de van olyan amikor sokkal drágább. Ha van munkát bérelj egy kisebb olcsó lakást, és ha már félretettél elég pénz akár házat is tudsz venni. (egy olcsó lakás olyan 7-800 font/hó, egy ház 400 000font körül van.) de angol kereset mellett megfizethető, az bér meg ugye a munkádtól függ, de szerintem legalább havi 13-1400-at kapnál. Személyes taasztalat alapján egy olyn 3 év alatt be lehet rendezkedni, otthon érezni magad, házat venni stb.. 3 év kintlakás után megszerezheted az államprlgárságit, utána lehetnek angol papírjaid.
2017. júl. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha vannak kint rokonaid miért nem őket kérdezed? Hiszen ők ott élnek, tudják mi mennyibe kerül.

Én is kint élek (10 éve már) igaz nem Londonban, de én is azt mondanám, hogy nem lehet normális választ adni, mert mindenkinek más az igénye. Minimumi összeg?

Nos ha nem kell szállásra, kajára fizetned mert a rokonaid eltartanak, akkor tényleg elenyésző. Számít az is, hogy mikor kapsz, és hol munkát. Valószínű, hogy közvetítőkön keresztül lesz állásod, akkor azt jelenti, hogy az első fizetésed a munkakezdéstől számítva 2 hét múlva lesz, majd onnantól kezdve hetente kapsz. Lehet, hogy 3 nap munkakeresés után már kapsz állást. Lehet, hogy 2 hónap után is még keresel. Nem lehet előre tudni, mert ez rajtad is áll- Ami azonnali kiadás az egy 10 fontos SIM kártya mert szükséged lesz angol telefonszámra. Ha szállásért, kajáért nem kell fizetned akkor indulj el 1000 fonttal. De nem is az a fontos, hogy mennyiért veszel kenyeret, vagy sajtot, hanem, hogy milyen gyorsan tudod elintézni a bankkártyát, N.I numbert stb.

Még valamit.

Miért írod a "LESZ" szót LESSZ szónak?? Vagy az EGYIK szót EGGYIK szónak??

2017. júl. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat ! utolsonak hat azert mert nem tudok helyesen irni :))) sajnalom, tudom nagy hibam igyekszek javitani rajta ! Visszaterve a kajat nem hiszem hogy fogjak alni azt 90% -ba nekem kell megoldanom , Megkerdeztem oket is , nem is egyszer soot nagyon sok mindenkit ! Nem a gyakori kerdesek az elsodleges informacio szerzo oldal nyugi ! Csak kivancsi voltam masok tapasztalataira is , vagy nezopontjukra !
2017. júl. 10. 09:44
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

ma 09:19

Jó nagy hülyeségeket írtál!!!!

Nem 3 év hanem 5 év után lehet állampolgárságért folyamodni. 3 év után az kap akinek a férje vagy felesége angol állampolgár lett, és ő általa folyamodhat állampolgárságért.

Lakást/ házat eleinte nem is fog tudni bérelni, hacsak nincs 6-12 hónap depositra összege. Csak szobát tud bérelni, és legalább 4-6-9 hónap fix állandó bejelentett munkára lesz szüksége, hogy tudjon lakást/ házat bérelni. Londonban egy lakás havi összege elképzelhető, hogy 700-800 font (de az olyan is) de ebben nincsenek benne az egyéb költségek, mint pl: council tax, rezsi, villany, gáz, telefon, internet stb. Londonban egy stúdiólakás bérlése minden összeggel együtt is minimum 1200-1400 GBP havonta. (vagy több) Londonban a legtöbb állásnál minimálbért adnak ami havonta 1000-1100 fontot jelent. Ebből ha kifizeti a szoba bérleti díját, étkezésre költ, és nem csinál mást csak dolgozik, és vegetál, akkor sem fog 3 év múlva lakást/ házat venni, mert az ingatlanok ára nagyon magas..Lehet utána számolni. Vidéken egy ház ára 160 ezer font. Ezt összegyűjteni 3 év alatt képtelenség. Hitelt meg 3 év munkával nem nagyon kapsz, ha meg igen akkor is elvárás a 30% önerő.

Szóval hülyeséget ne írj..

Egyébként mi végig csináltunk mindent, tudom milyen nehéz házat venni..Egy biztos. Aki azt írja, hogy 3 év után itt kint házat vett.. annak vagy volt félretéve már több milliója, vagy hazudik.Havi minimálbéres fizetésből, Londonban jó ha megélni tudsz.

2017. júl. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kaját neked kell állnod, akkor ennek a költsége megint csak tőled függ, hogy mennyire vagy igényes az étkezésre.

Lehet kapni 50 pennys szendvics kenyeret, de lehet kapni 1 fontos tigris kenyeret is. (ami elég finom) Lehet kapni 1-2 fontos kész ételeket amiket csak mikrózni kell, de lehet kapni 5-8 fontos ételeket is. Pubbokban, étteremben enni minimum 8 fonttól indulnak. Ha számít neked, hogy minőségű, egészséges ételeket egyél akkor többet fogsz költeni kajára. Ha megeszed a pocsék ételeket is csak, hogy ne éhezzél, akkor napi 5 fontból is megúszhatod. Ami nagyon drága az a cigi, és alkoholok. Ezt neked kell tudni.

Mi pl: igényesek vagyunk, nekünk számít a minőségi ételek, ezért nem veszek tescos termékeket. Én minden nap főzöm. 3 felnőtt van , és nekünk így a havi étel kiadásunk 200-400 font között van havonta. (mi sok lazacot, halat, csirkét eszünk..Mindig van üdítő. Ebben benne van a pipere dolgok, és a mosópor, öblítő is..) Szóval az ételek kiadása tőled függ mennyi.

2017. júl. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!