Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szentpéterváron voltatok már?...

Szentpéterváron voltatok már? (Lent a bővebb kérdés)

Figyelt kérdés
Kb. mennyire drága a tömegközlekedés, éttermek? Milyen a közbiztonság? Lehet boldogulni angollal? Mi az amit pár nap alatt mindenképp nézzek meg? Szórakozási lehetőségek milyenek?
2017. okt. 3. 20:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Nemrég voltunk 1 hónapot. Csodaszép, imádtam.

De hogy válaszoljak a kérdésedre röviden.

" mennyire drága a tömegközlekedés, éttermek"

- Drága. A tömegközlekedés nagyjából olyan árban van mint gondolom Magyarországon. Pl: metro bérlet ami 10 utazásra elegendő 360 rubel volt. De maga a közlekedés az kész káosz. Dugó, dugó..

Éttermek is drágák. Én Angliában élek így én angol fonthoz hasonlítottam az árakat és bizony még az angliai árakhoz képest is drágább volt vagy egyáras.

"Milyen a közbiztonság?"

1 hónapos ottlétünk alatt nekünk nem volt gondunk, nem éreztük magunkat veszélyben. Szerintem nem rosszabb mint Magyarországon. Rendőröket elég sűrűn láttunk sétálni, sokszor láttunk részegeket, de hol nincsen ilyen?

"Lehet boldogulni angollal?"

- Nem. Sőt, nagyon nem. Kevesen tudnak angolul, bár az is nyelvtörés..Az oroszok büszkék a nyelvükre, és nem is hajlandóak más nyelven beszélni ha nem kötelező. Sok helyen (múzeumok, vagy jegyvásárlásnál) legtöbb helyen ki van írva angolul is, de kézzel-lábbal mutogatva nagyon jól lehet boldogulni. Egyébként mi meglepetésünkre találkoztunk sok olyan orosszal akik tudtak kicsit magyarul.

"Mi az amit pár nap alatt mindenképp nézzek meg?"

Szentpétervári palota amit érdemes megnézni. Gyönyörű

Szórakozási lehetőségeket nem tudok felsorolni, mert mi mindig barátokkal szórakoztunk, többször voltunk házibuliban, mert ez még kint divat.

2017. okt. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon szép. A hidak, az épületek, a templomok, a múzeumok. Ermitázs: a világ 3. legnagyobb Rembrandt gyűjteménye - A tékozló fiú.. ne hagyjátok ki. Van egy régi ikon-gyűjteménye is.

I. Péter házikója nagy élmény - térképek, eredeti nagyon régi épület, védve, körülépítve - hajók, I. Péter cár hajóács is volt.

[link]

2017. okt. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A város szíve a Nyevszkij sugárút szerintem. Már azon az egy utcán, illetve a közvetlen környezetében rengeteg a látnivaló. Az egyik végén ugye ott van a Téli Palota és az Ermitázs. Mögötte a Néva folyó torkolata és a szigetek, hidak. Az utcán visszafelé pedig egymás után a kazanyi székesegyház, a Passage bevásárlóközpont, Fabergé-múzeum stb.
2017. okt. 12. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!