Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hol érdemes a közös életünket...

Hol érdemes a közös életünket elkezdeni?

Figyelt kérdés

Manapság már nem olyan szokatlan hogy a magyarok többsége külföldön dolgozik esetleg ott is él. Mi is ezt szeretnénk a párommal de nagyon problémás a dolog :D

Ő csak németül tud, én csak angolul. Én utálom a német nyelvet, ő utálja az angol nyelvet. Szóval olyan területet beszéltünk meg (még csak elméleti szinten) ami se nem angol se nem német. Nem probléma ha új nyelvet kell megtanulnunk. És még egy probléma van: ő fél a repüléstől, szerintem 99%-ig biztos hogy nem fog soha repülőre ülni...

Szóval ilyen "feltételekhez" kötve hol lenne érdemes nekünk élnünk, dolgoznunk?

Mármint olyan hely érdekel ahol tényleg meg lehet élni, ahol nem kell küzdeni a megélhetésért (mint itthon...)

Még annyit, hogy aki külföldön él (nem német vagy angol területen) annak milyen az élet kint? Jobb mint itthon? Persze nem csak ez érdekel, hanem részletesen hogy miért jobb..

Előre is köszi az ÉRTELMES válaszokat! :)



2017. nov. 13. 17:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok, aki Franciaországot írta. Értem èn, hogy nem gond ha új nyelvet kell megtanulni, de bizony a francia nem az a nyelv, amit 3 hónap alatt meg lehet tanulni, maximum alapszinten. A párod meg, ha ennyire ellenzi az angolt, akkor pláne nem, a francia kb 10× nehezebb az angolnál. És amìg tanuljàtok, hol fogtok dolgozni? Miből/hogyan béreltek lakást? Ördögi kör.

Ami a szakmátokat illeti : a fodrász elég telített, bár nem lehetetlen, de oda nagyon fogjàk kérni a nyelvtudàst.

Villanyszerelőként lehet próbàlkozni interimes irodákban, van ahova a nyelvtudàs sem kell, de a legtöbb helyen nem szeretik, ha csalàd is van az illetővel, pláne ha munkàsszálláson laknak.

Mondjuk inkább a magyar interimeseknèl, mert a franciáknál kelleni fog szintén az alap francia.

2017. nov. 14. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a választ!
2017. nov. 14. 10:41
 13/17 anonim ***** válasza:

Èn is utáltam a németet és a német nyelvet. Nem tudom miért, de Mo-n maga a németekröl is mindig olyan csunyán beszéltek az emberek...


AZtán megismerkedtem a férjemmel, aki német és így kilyukadtam Németországban... Hát iszonyat pozitívan csalódtam, minden rosszra felvoltam készüklve, de hihetetlen pozitív dolgokat kaptam, mondjuk, úgy hogy az utolsó szomszéd is és a bolti eladó is iszonyat kedves...


A német nyelv nem túl könnyü, de az angol után én 1,5 év intenzív kurzussal itt kint megtanultam a németet, ekkor sikerült elhelyezkednem irodai alkalmazottként..


De én éltem régebben angliába, franciaországban, és amerikában is egy-egy évet... Hát össze sem mérhetöek az országok. A németek arra törekednek, hogy mindenki egyforma legyen, a gazdagot a szegénytöl szinte nem tudod megkülömböztetni, a gazdag is egy kisbringával viszi a gyereket az iskolába és a szegéynek is tellik egy autóra... Gettosodás nem nagyon van, max nagyon nagy városokat érint de az is max éjszaka nem ajánlott egyedül nöként, kisvárosokba vagy falun ilyen nincsen.


Ami viszont fontos bárhova is mész, csak szakembereket várnak mindehova. Ahogy látom a párod villanyszerelö, az igazán keresett szakma mindenhol. Ès fodrászként is eltudsz helyezkedni.


Èn a helyetekbe ezt tenném: Ausztria és németország területéröl kérnék nagyon sok állásajánlatot, és a párod mindenhova elküldené az önéletrajzát. (csak német cég, semmi kiküldetés), majd megnéznétek, hogy ahova felvennék, ott van-e lakás és oda költöztök. TE beiratkozol egy nagyon aktív délelötti nyelvatfolyamra, majd elmész hajat mosnogatni a közeli szalonba. Meddigre megtanulod a nyelvet addigra, kiismered a fodrászatokat, lesz tapasztalatod német fodrászatból és könnyen fogsz találni rendes fordász melót. EZ kb 2 év mire rendesen betudtok illeszkedni... Majd jöhetnek a gyerekek...

2017. nov. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol laktok, a legjobb lesz, ha simán felköltöztök Budapest környékére. A fodrászat ugyan túltelített, de villanyszerelőként könyörögni fognak, hogy menj dolgozni és degeszre keresheted magad.

Ilyen merev hozzáállással: nem vezetek, nem repülök, utálom a németet, utálom az angolt, stb. semmire sem juttok. Ne erőltessetek.

2017. nov. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Utolsó: Igen, problémásak vagyunk, ezt írtam is.

Utolsó elötti: Kizárt hogy én német területre menjek. Éltem kint 1 hónapot párommal, elég is volt. Fúj.

2017. nov. 14. 18:14
 16/17 anonim ***** válasza:
70%

Ha németországban is voltál már egy hónapot akkor te a világ végére is mehetsz ott sem fogod magadat jól érezni.

Vannak bizony sokan olyan mint te akik azért akarnak külföldre menni, mert menekülnek Mo-ról, mert ott képtelenek jól érezni magukat, aztán a világ minden pontján pont ugyan így érzik magukat, rosszul.

2017. nov. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Miért gondolod hogy nem érezném jól magamat máshol? Amikor kimentem, alapból úgy álltam hozzá a németekhez hogy utálom őket, nem is akartam megváltoztatni a véleményemet róluk csak "rá voltam kényszerítve". De ha nem német területről van szó, akkor bárhova szívesen megyek!
2017. nov. 16. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!