Kezdőoldal » Utazás » Európa » Spanyolország! Barcelona,...

Spanyolország! Barcelona, Malaga vagy Alicante?! Hol van több látnivaló, szabadidős tevékenység? Melyik a legmodernebb város? Hol a legspanyolosabb az életérzés? Melyik milyen drága? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Pár hétre mennék valamelyikbe,és nem tudom még melyik legyen.Válaszolnátok tapasztalatok alapján a fenti kérdéseimre?Illetve még az lenne a kérdésem,hogy késő télen,kora tavasszal Barcelona vagy Alicante sokkal hidegebb,mint Malaga?Tényleg nem lehet olyankor fürdeni még Malagában sem?

Előre is nagyon köszönöm annak,aki értelmes és hasznos választ ad!



2018. jan. 29. 08:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Alicantéban nem voltam. Barcelona nagyon modern város, tele látnivalóval, de sokkal inkább multikulti, mint "spanyolos életérzésű" város (amúgy is katalán, és nem spanyol.:-)) Meg lehet találni benne persze egy-két morzsát, vannak flamencós helyek, de messze nem ez a jellemző. Malagában úgy október közepe-vége az , amikor még lehet fürdeni, legkorábban pedig április végén, de nem lesz túl meleg a víz. Vannak látnivalók, sokkal "spanyolosabb", de pár hetet úgy tudsz eltölteni tartalmasan, ha elmész a környékre is, Granadába, Rondába, Sevillába pl., nem maradsz végig egy helyben. Tömegközlekedéssel is megoldható. Ha bikaviadalt is akarsz látni, akkor érdemes inkább áprilisban menni, akkor kezdődik a szezon.
2018. jan. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jártam mindhárom helyen, a helyedben Andalúziába mennék. Malaga jó bázis, de több időt szánnék Granadára, Sevillára, de nekem Almeria, Cordoba és Cadiz is nagyon tetszett. Ronda, Nerja is a közelben van és rengeteg egyéb látnivaló is. Szerintem abszolút ezen a környéken a legspanyolosabb az életérzés :)

Mi fürödtünk tavaly március végén, de elég hideg volt, 16-17 fokos. Kinek mi, nekünk ez meleg napon simán jó volt, de az is igaz, hogy mi voltunk az egyetlenek, akik bemerészkedtek.

2018. jan. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Barcelona... (amúgy is katalán, és nem spanyol.:-))"


Ej, ej, első :D Még szerencse, hogy odabiggyesztetted a mosolygó jelet is :-)


"Hol van több látnivaló, szabadidős tevékenység?"

- szerintem Barcelona

"Melyik a legmodernebb város?"

- szerintem Barcelona

"Hol a legspanyolosabb az életérzés?"

- ezt nem tudom, mert Malagában nem voltam, de könnyen elképzelhetó, hogy ott, hiszen Andalúzia a flamenco hazája.


"Melyik milyen drága?"

- szerintem egyértelműen Barcelona a legdrágább.

De innen is tudtok menni környező helyekre: Figueras - Dali múzeum, Girona a csodálatos katedrálissal és a felújított városfallal, Montserrat-i kolostor, Sitges, stb.


Alicantéban tavaly április közepén voltunk, bár erős szél fújt, de a tenger jó volt (kb. 22 fok), mert szerencsére előtte is jó idő volt :-) Bár szép, de inkább Barcelonára vagy Malagára szavaznék.

2018. jan. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Ej, ej, első :D Még szerencse, hogy odabiggyesztetted a mosolygó jelet is :-) "


Jó, jó.:-) Nem árt ezzel vigyázni, ha ott van az ember, főleg a legutóbbi események után.

Egyébként nekem Barcelona a szívem csücske, ritkán jár az ember olyan helyen, ahol még egy kórház is fantasztikus kulturális érték. Viszonylag kis területen belül egészen más hangulatú városrészek vannak, mindenki megtalálhatja azt, ami közel áll hozzá. Annak ellenére, hogy tényleg nem olcsó hely, rengeteg olyan látnivaló van, ami állandóan vagy bizonyos napokon ingyenes, és tömegközlekedéssel jól megközelíthető. Andalúzia egészen más, de az is magával ragadó, ott érdemes legalább 1-2 napra autót bérelni és elmenni a hegyekbe is.

2018. jan. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!