Kezdőoldal » Utazás » Európa » Külföldi magyarok. Pár éven...

Külföldi magyarok. Pár éven belül szeretnétek visszaköltözni Magyarországra vagy sem?

Figyelt kérdés

Ha nem szeretnétek visszaköltözni,akkor miért nem?

Hol éltek most?


2018. márc. 10. 17:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Svájcban élek és KIZÁRT, hogy hazamenjek.


Ha nem kapunk tartózkodásit, akkor csak azért megyünk haza, hogy onnan keressünk máshol (Norvégia, Hollandia...) munkát.


És nem a pénz miatt, mert annyira nem keresünk sokat (7000 chf kettőnk bevétele), de ebből normálisan élünk ketten.


- nem kell azon aggóni, hogy lesz-e kaja hó végén

- tudjuk fizetni a rezsit plusz a lakás bérleti díját

- a közlekedés nagyon jó

- az utcák tiszták

- nincsenek hajléktalanok (vagyis piszok kevés)

- továbbá nem kell félnem este vagy hajnalban , hogy megerőszakolnak, megkéselnek, stb.

- mellesleg nincs politizálás, meg agymosás, mint otthon, sem birka, bunkó emberek (jó, 1-2, de az elenyésző)

2018. márc. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Bajorországban élünk. Azt beszéltük, hogy 5-6 év múlva újratárgyaljuk, hogy hazaköltözünk-e, jelenleg inkább a nem felé hajunk.

Nem is kifejezetten az anyagiak miatt, mert olyan végzettségem van, amivel otthon sem élnénk rosszul.

Inkább a következők miatt:

-Emberi mentalitás: itt a többség nagyon kedves, barátságos. Otthon az emberek jelentős része csak politizálni tud és mindent és mindenkit leszól

-Jelenlegi politikai helyzet (innen kintről nézve kifejezetten szomorú)

-Rossz egészségügy

-Leépülő oktatás

2018. márc. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%
Nem jönnek haza, hiszen mindenhol kolbászból van a kerítés. Csak én vagyok az a szerencsétlen, akit külföldön átb#sztak, itthon meg kiválóan élek.
2018. márc. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Zoli780806 válasza:
0%

Nem jönnék haza. Letörnék egy darabot a mézeskalács házamból és azt eszegetném miközben várom, hogy a közös fürdő felszabaduljon.


És különben is. Itten sokezer ejurót keresünk mosogatással, takarítással.

2018. márc. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Mert itt a férjem, a gyerekem, boldog és nyugodt életem van. Nincs kolbászból a kerítés, de nem is kell segélyért sorba állnom. Idén megigénylem az állampolgárságot is. A vilagon semmi nem köt Magyarországhoz. Hollandia
2018. márc. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Zoli780806 válasza:
0%
Na látom leszavaztak a mosogatók :D
2018. márc. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem koltozok vissza. Felesegem nem beszel magyarul es igy munkat se talana. Itt se konnyu munkat talalnia de legalabb vannak lehetosegek.

Majd ha nyugdijasok leszunk akkor visszakoltozhetunk.

USA-ban elunk.


Magyarorszagon nem voltam bejelentve normalisan, sokan feketen dolgoztatnak, legjobb esetben is csak 6 orara voltam bejelentve de sokszor csak 4re es kozben 10 orat dolgoztam.

Itt rendes legalis munkam van heti 40 oraval.

2018. márc. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 ZoltanAnglia ***** válasza:
Angliaban elek 13 eve. Haza legfeljebb nyugdijjas eveimben.
2018. márc. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem szeretnek visszakoltozni tobb okbol sem.

-9 eve elek itt, itt mentem ferjhez, csaladom van.

-Magyarorszagon kb senkim sincs mar

-Nagyon elszoktam az ottani szokasoktol, legkortol. Mikor latogatoba megyek, kifejezetten idegennek erzem magam ott mar.



Akik gunyosan azt irjak hogy persze azert nem megy vki haza mert olyan jo kint, az lathatja hogy nem csak az az egy indok lehet ha valaki nem akar mar hazakoltozni. Es ennek nem kell hogy koze legyen a penzhez. Mi sem vagyunk gazdagok, sot....! Pl en a magyarorszagi biztos allasomat adtam fel, hogy kikoltozzek, maganeleti okok miatt.

2018. márc. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem.

Feleségem nem tud magyarul.

Egyesült Királyság.

2018. márc. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!