Kezdőoldal » Utazás » Európa » Két huszonéves lány nyugodtan...

Két huszonéves lány nyugodtan elindulhat Európa nagyvárosaiba egyedül?

Figyelt kérdés

Jártam már elég sok helyen, könnyen tudok tájékozódni, de a barátnőmről egyik sem mondható el. Soha nem voltam egyedül és fiúk mindig voltak velünk, de azért így is volt, hogy nem éreztem magam biztonságban pl. Párizs vagy London egyes helyin, sőt rendesen féltem. :/

Érdemes tartani valamitől vagy nyugodtan vágjunk neki? Szeretnénk bejárni Európa nagyvárosait barátnőmmel, előfordulhat, hogy eltévedünk vagy ilyesmi? A metrókat elég egyértelmű használni, de bármi lehet.

Volt már valaki hasonló helyzetben? Mi a tanács? Alaptalan a félelem?


2018. márc. 26. 21:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
90%
Az összes európai nagyvárosban járkálnak egyedül fiatalok.
2018. márc. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Kovács János Szal. válasza:

Nem vagyok sem ijedős, sem lány, de volt néhány hely, ahol komolyan elgondolkodtam, hogy most bizony gond lesz. Szerencsére sosem lett. Marseillesben volt egy tüntetés, főleg arabnak tűnő fiatalok vonultak, az rossz érzést keltett bennünk. Aki rájuk dudált, azt inzultálták, de nem vertek meg senkit. Aradon is volt egy-egy ijesztő utca, gettószerű. Pireusz is elég nyomasztónak tűnt éjjel.


A kikötővárosok kikötői negyedeit fokozott óvatossággal látogatnám a helyetekben, a rossz hírű (szegénység, drog, prostitúció) negyedeket legfeljebb nappal és előzetes tájékozódás után tekinteném meg. Egyébként a szokásos óvintézkedések mellett (nem mutogatod az értékeidet, kerülöd a feltűnősködést és a problémás helyeket) szerintem nincs ok különösebb aggodalomra.

2018. ápr. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 laciku 02 válasza:
46%
Nyugodtan menjetek.Ahogy kiolvasom a sorok között, Nektek már nincs mit elveszíteni.
2020. dec. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!