Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonban fogok dolgozni,...

Londonban fogok dolgozni, felsőfokon beszélem a nyelvet, eladói, operátori, szállodai őr gyakorlatom van. Hogyan vágjak bele?

Figyelt kérdés
36 éves férfi vagyok és oda is tervezem a jövőt!Az összes ügy elintézésében kire számíthatok majd?Milyen Londonban élni?Nyitott vagyok így lehetnek ott barátaim?és barátnőm?
2018. ápr. 15. 23:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%

London európa segglyuka.

Mondom ezt úgy hogy 3 évet éltem ott.

2018. ápr. 16. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Digo: Sajnálom,hogy te azok közé tartozol akik Londont okolják saját sikertelenségük miatt és egy ilyen nagy lehetőséggel nem képesek élni:-((
2018. ápr. 16. 07:09
 3/17 anonim ***** válasza:
57%
Hát igen, mások meg Magyarországot okolják saját sikertelenségük miatt. :)
2018. ápr. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Shai-Hulud ***** válasza:
28%

"London európa segglyuka.

Mondom ezt úgy hogy 3 évet éltem ott."


És te onnan jöttél, Digókám? :-DDD

2018. ápr. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%
London tényleg az egyik legrosszabb európai város. Voltam olyan 25 európai fővárosban és az alsó 5-ben van valahol.
2018. ápr. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 D. Brasco ***** válasza:
73%
Azert ez mennyire szanalmas mikor valaki idejőn kérdezni,de ráadásul a vakot,majd válaszolnak rá,és akkor még a kérdező kezdi el pökhendi módon osztani az észt.....mindezt úgy hogy állítása felsőfokon beszéli a nyelvet de azert a gyakorira jön ilyen baromságokat kerdezi higy kire számíthat meg lehet-e csaja......hagyjuk már.....
2018. ápr. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%
Na látod, kérdező, ez az... Én egyet nagyon megtanultam külföldön. Az képes kint megélni, aki képes arra, hogy ezeket a lehetőségeket megtalálja. Alapvetően senkire sem tudsz számítani, a kezdetekben nagyon sokat számít a szerencse, hogy kivel futsz össze, milyen emberek közé keveredsz, milyen csoportokba lépsz be... Vannak több tízezer taggal rendelkező facebook csoportok, kezdetnek mondjuk nem árt oda belépni és olvasgatni. De hogy ki ver át, vagy ki segít majd, ezt előre nem lehet megmondani. Neked kell tanulni a hibákból, és minden lehetőséget kihasználni, ami eléd kerül. A csajozás nem országfüggő szerintem. De elsőnek munkát és szállást találni a brexit idején Londonban nem egyszerű - ha sikerül, akkor elég talpraesett vagy, ha nem, akkor meg megpróbáltad.
2018. ápr. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

Összes ügyed intézésében csakis magadra számíthatsz, de mivel írtad, hogy felsőfokon beszélsz angolul, ez nem lesz gond. Végül is hasonlóképpen működik mint otthon.Amikor kijössz, rögtön vegyél egy angol SIM kártyát. Ez fontos ha állást keresel, mert csakis angol telefonszámot hívnak fel.

- felhívod a lakóhelyedhez közel lévő jobcentre-t. Kérsz időpontot az N.I number igénylésére. Időpontra elmész, válaszolsz pár kérdésre, és megkapod az N.I.-t

- elmész egy bankba igényelsz bankszámlát.

Igényléshez szükséged lesz egy lakcímre. Sok bank állást is kér. (szóval legnehezebb bankszámlát nyitni)

Eleinte csak szobát tudsz bérelni, ezt eg bármelyik ingatlanos ügynökségnél megtudod oldani. De ha sétálsz a városban, sok helyen az ablakokban is ki van írva, hogy szoba kiadó. Szobát hetente kell fizetni, de az elején elvárnak 2-3 hát depositot is.

Milyen Londonban élni? Nos Digonak igaza van. London a legrosszabb. Koszos, büdös, az ember szinte ölik egymást a legalja munkáért is. Tele van arabokkal, fekákkal. Tele van olyan alakokkal akik nem tudnak kulturáltan viselkedni. London Anglia legdrágább városa. Itt a legdrágább a szállás, a mindennapi élet. Ami a legszomorúbb, hogy hiába főváros itt is minimálbérrel kezded.

Lehetnek barátaid, barátnőd is, de én tapasztalatom az, hogy olyan magyarok élnek többségükben Londonban akikkel otthon Magyarországon még véletlenül sem barátkozna az ember. Persze vannak normális, rendes magyarok is, de azok is inkább kerülik a magyarok társaságát. Jó magam is éltem Londonban. De soha nem költöznék vissza. Mondom ezt úgy, hogy jó állásom volt. Jelenleg is kint élek egy angliai kisvárosban. Vidéki városokban olcsóbb az élet, és jobban is boldogul az ember.

Én nem beszéllek le Londonról, hiszen saját magadnak kell megtapasztalni a dolgokat. Ezért sok sikert kívánok neked.

2018. ápr. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, nagyon nagy lehetőség, köszi. De inkább élek egy olyan helyen ahol fele annyiért bérlek egy lakást és nem egy szobát, közben meg jóval többet is keresek mint Londonban. Nem szakad non-stop az eső, van nyár és vannak fehér emberek is az éjszakai buszon. Nincs tele minden patkánnyal, egérrel és csótányal. A házak szigetelve vannak, nem áznak át a falak, normális fűtés van és nem a landlord által beprogramozott. Ahol a munkavállalót törvények védik és a zero hour contract helyett 13 és 14 havi fizetés van.
2018. ápr. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%
Ja és ahol ki lehet építeni emberi kapcsolatokat, mert a barátok nem dobbantanak el körülötted fél-1 év után egy élhetőbb helyre.
2018. ápr. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!