Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha Nagy-Britanniába költöznék,...

Ha Nagy-Britanniába költöznék, akkor lehetséges még külföldről szobát intézni?

Figyelt kérdés
Ismerem a különböző oldalakat, mint a spareroom, rightmove vagy gumtree, de nem tudom, mennyire lehetséges és megbízható még egy másik országból intézkedni szállásügyben. Airbnb-n gondolkodtam az első egy-két hétre, csak az egyrészt drágának tűnik, másrészt jobb lenne már egyből olyan helyre menni, ami hosszabb távra is megoldás, és nem az első napokban kint még a szobakereséssel is bajlódni. De végső megoldásnak ez gondoltam. Hallottam, hogy bizonyos ügynökségek foglalkoznak szobakiadással külföldieknek, de konkrétumot nem találtam. Érdekelne a már kint élők tapasztalata ezügyben. Ismerem ezeket a magyar cégeket is, mint a londonimagyarok, csak én valószínűleg nem Londonba mennék, más városokban viszont nincs hasonló, ahogy láttam.
2018. ápr. 26. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Nen
2018. ápr. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is kint élek egy angliai kisvárosban. Nincs lehetőség otthonról szobát bérelned. Ezt csakis személyesen tudod megtenni. Ha nincs ismerősöd akihez pár napra mehetnél akkor csináld azt amit sokan akik szintén ismerős, család nélkül jönnek ki

1. Amikor az adott városban vagy, akkor keresel egy olyan szállást ami bed & breakfast szállás. Mindenhol van, főleg vasút, busz állomások közelében. Ott mindig van szabad hely, 1-2 éjszakára nem vészes az ára. Ha már kint vagy, akkor könnyű megtalálni azokat az irodákat ahol szobákat adnak bérbe. Onnantól könnyebb szállást keresni

2. Sokan úgy jönnek ki, hogy minél korábban az adott városba érjenek. Az irodák 9-10 órakor nyitnak, és addigra odaérnek. Szobát keres amíg nem talál

3. Van aki tudja már a cél, hogy melyik városba akar menni. Keress olyan csoportokat (pl: londoni magyarok, Manchesteri magyarok stb) , és ott kér segítséget szoba bérlés ügyben. Vannak akik kiadják 1-2 napra.

Én is adtam ki max 3 napra szobát.

De Magyarországról nem fogsz tudni szobát bérelni.

2018. ápr. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, pont ilyen leírásokra vártam. Igazából Németországból költöznék át, de ez végeredményben lényegtelen valószínűleg. Több város is benne van a pakliban, még London is, de az álmom Skócia lenne, de végül a munkaügyi lehetőségek fognak dönteni.
2018. ápr. 26. 20:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor azt tanácsolom neked, hogy a facebookon lépj be olyan csoportokba ami tervedben van.

Pl:

londoni magyarok

Edinburghi magyarok

glasgowi magyarok etc.

Ott kérdezz bátran szállás, munkaügyben. Sok segítőkész ember van..

sok sikert

(második vagyok)

2018. ápr. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!