Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ki mit tud a görög Zakynthos...

Ki mit tud a görög Zakynthos szigetről?

Figyelt kérdés
Zakynthos sziget melyik városába menjünk nyaralni? Ti melyik városában voltatok? Vannak ott delfinek és teknősök? Fel lehet kapaszkodni a delfinek hátára? Mennyire jönnek közel a parthoz a delfinek és teknősök? Gyalog körbe tudjuk járni a szigetet, mert ha jól számoltunk akkora mint Szeged és Kecskemét együtt? Hogyan tudunk eljutni oda ahol a hajó roncs van a Navaggio öbölbe? Milyen árak vannak a szigeten? Mennyibe kerül a komp a szigetig? Mennyibe kerül hajóval elmenni mondjuk ahhoz a hajóroncshoz? Sokáig be lehet úgy sétálni a tengerbe, hogy leér a lábunk? Vannak tengerisünök a vízben? Milyen nevezetességeket érdemes megnézni a szigeten? Merre van vízesés? Melyek a sziget nyüzsgő városai? Érdemes a Navaggio öbölhöz közeli városban szállást foglalni, hogy olcsóbb legyen oda eljutni? Melyik a sziget legszebb helye? Ki jön autóbusszal idén Zakynthosra? (Ha egy időbben mennénk találkozhatnánk ott és csapnánk egy bulit!:) A disco szigetre ingyen is át lehet menni azon a függőhídon?
2010. jún. 13. 20:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi Tsiliviben voltunk 10 napot. Magától a szigettől nem voltunk elájulva, az 50-es években egy földrengés elpusztított mindent, modern házak vannak, többnyire félkészen, ponyvatetővel, amitől van az egésznek egy lengyel piac hangulata. A fővárosban van egy-két hangulatosabb utca, ezzel minden. Tény, hogy 5 évvel ezelőtt voltunk, azóta készen is lehetnek azok a tetők. :) Maga a szálloda és az ellátás tökéletes volt, mi görög irodánál fizettük be a kirándulásokat, 15 euró volt a hajókirándulás a hajóroncshoz, kétszer is elmentünk rá (másodszor féláron), de egyszer sem sikerült, mert olyan ellenszél volt a tengeren, hogy visszafordult a hajó, és máshová vitt minket. Teknősökkel tényleg lehet úszkálni, de nem jönnek el a partig, hajóval visznek beljebb olyan területre, ahol vannak. Delfint egyet sem láttunk, bár nem is hallottam róla, hogy azok is lennének. A víz kimondottan sekély, nehézség inkább azzal van, hogy találj olyan helyet, ahol már úszni is lehet. Szóval kisbabás, kisgyerekes családoknak ideális. Hogy gyalog körbe lehetne járni, az erős túlzás, másfél órányi autóút a sziget déli részéről elmenni az északi partra, és természetesen nem a dugók miatt. :) Tengeri sün nem jellemző, azok a sziklákat szeretik, itt meg homokos a part. A kompárakat nem tudom, mi repülővel utaztunk.
2010. jún. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
én Argassiban voltam pár éve, ott elég keskeny a strand, de Laganasban szebb.
2010. jún. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!