Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek melyik országban...

Szerintetek melyik országban a legjobb az élet az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

Franciaország, Hollandia vagy Oroszország?


Melyik a legszebb, legjobb megélgetés szempontjából? Melyik a legbiztonságosabb? És a nyelv is mennyire nehéz szerintetek? Melyiket ajánlanátok költözésre?



2018. máj. 6. 18:43
1 2
 1/13 D. Brasco ***** válasza:
2%
Azt ajanlanam amelyiknek beszeled a nyelvét....bár ez a kérdésből.lejött hogy a magyaron kívül más nem megy!igy meg kár neki vágni bárminek is...
2018. máj. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem most akarnék kiköltözni. Majd évek múlva amikor már beszélném a nyelvet. Azért tettem fel ezt a kérdést, hogy ti melyik országot ajánlanátok? És értelem szerűen én azt a nyelvet kezdeném el tanulni.
2018. máj. 6. 19:00
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja bocsi a kérdésbe elírtam egy szót *megélhetés
2018. máj. 6. 19:01
 4/13 hollófernyiges ***** válasza:
100%
A legszebb Franciaország. Megélhetésileg, nyelvileg és azt hiszem biztonság szempontjából is inkább Hollandia.
2018. máj. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
Oroszország. Azon belül is szibériát. Télen kellemes kis mínusz 60 fok, meg jó kis 35 ezer forintos fizetés, de felmelegedhetsz majd mindennap a fagyállóból pancsolt szesztől, mert csak arra fogja futni.
2018. máj. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az elet ott a legjobb, ahol tetszik neked es boldogulsz.
2018. máj. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Franciaorszàgban élek, így arról tudok írni.

Az orszàg valóban szép, minden megvan egy helyen, szeresse akàr valaki a mediterràn tengerpartot, a hegyvidéket, vagy a nyüzsgő nagyvàrost.

Ha valakinek van rendes munkàja és beilleszkedett, akkor igenis élhető orszàg.

De. Az elindulàs nehéz.

Ezèrt, ha ide szeretnél jönni, akkor azt ajànlom, szedj össze gyorsan egy korrekt francia nyelvtudàst (amit persze aztàn csiszolgathatsz) és iratkozz be egy francia felsőoktatàsi intézménybe abban a szakmàban, ami érdekel. Lehetőleg olyanba, ahol "alternance" rendszer van (2 nap suli, 3 nap cég pl). Így egyrèszt iskola mellett dolgozol is (a fizetésed mondjuk nem lesz sok, de pl egy szobàt valamelyik tàrsbérletben tudsz bérelni belőle), màsrészt ha bevàlsz, mint munkaerő, a cégek nagy szàzalèkban felajànlanak neked utàna egy munkaszerződést (sajàt tapasztalat, két esetben is).

Emellett a nyelvtudàsod is tökéletesedik.

Amire szàmolnod kell (de ez gondolom nem új) hogy a kisvàrosok / falvak nyugodtabbak ugyan, albérlet is olcsóbb, de szezonàlis munkalehetőségeken kívül màs nem nagyon van. Illetve sokszor szükséged van autóra ahhoz, hogy eljuss A-ból B-be.

Nagyvàros előnyösebb ebből a szempontból, ott viszont a lakhatàs / megélhetés dràgàbb.

Én pl személy szerint Pàrizst nagyon szerettem 9 évig, mert rengeteg mindent lehetett csinàlni, de ma màr nem költöznék oda vissza (màs vàrosban lakunk most), plàne nem gyerekkel.

2018. máj. 7. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Mustela Putorius válasza:
100%

Én hollandiában vagyok 3 honapja. Ha nincs szakmad es nyelvtudasod, nagyon nehez munkat talalni amibol fenn is tudod tartani magad mivel a lakhatás baromi de tenyleg baromi draga.

3honap alatt sikerult itt szerzett baratok segitsegevel talalni alberletet (mert van egy kutyank )

Tovabba nekem papir es nyelvtudas nelkul 1 honal volt munkat talalnom ugy hogy minden nap elkuldzem 15helyre a CVmet es minden nap bementem 30 helyre allasert.most egy hotelben takaritok havi 1000 euroert ami ha egyedul lennek, egy szobat tudnek kivenni 500ert.

De mivel parom a szakmajaval 2000t keres igy nem rossz.

Viszont az egesz orszag alfold ami nekem nem jon be es itt lisse kornyeken nincs egy olyan kornyek sem ahol tudnek egyet setalni a szabadban csendben.

Amugy igy kettonknek jo, mimden hetvegen eltudunk menni valahova.

Viszont ha beszeled a nyelvet nagyon ertekelik es sokkal tobb lehetoseged van munkara is.

2018. máj. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat! :)

Franciaországon belül Párizsban gondolkozom. A képek alapján gyönyörű. Hollandián belül meg Amsterdam. Az is nagyon tetszik.


Melyik nyelv a könnyebb? Francia vagy Holland? Szerintem a holland hasonlít a némethez. Sokan azt mondják, hogy a német, angol és francia keveréke.

2018. máj. 7. 11:41
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Beszélek hollandul és franciául is, a hollandot sokkal könnyebb volt megtanulni, a francia ragozásokat képtelen voltam rendesen megtanulni, a hollandban olyan nincs.
2018. máj. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!