Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyire lehet külföldre...

Mennyire lehet külföldre utazni gyenge nyelvtudassal?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek utazni, Magyarországon már szinte mindent bejartam amit szerettem volna, így a következő az európai célpontok lennének, de gyenge a nyelvtudásom. Úgy mennyire merjek belevágni belevágni saját szervezésű utakba?

Csak angolul tudok, az írást szinte mindent megértek hiszen angolul olvasok könyveket, de a többi készséget inkább egy erős alapfoknak gondolom. Ezzel lenne esélyem elboldogulni?

Mert a legtöbb dolgot meglehet venni a neten illetve lefoglalni így ha minden rendben van akkor szerintem nincs gond, de ha véletlenül valami gond lenne járat törlése, szoba foglalással valami akkor tuti meglennék lőve.


2018. máj. 19. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Nézd, ha van nálad toll meg papír, mindent el lehet magyarázni. Ha mindezt kiegészíted olyan high tech cuccokkal, mint a mobilinterneten keresztül (vagy épp offline) elérhető szótàrak, akkor semmi gond nem lehet. Max időt kell szánni a kommunikációra.


Megjegyzem, utazgattam olyan országokban is, ahol sem én nem ismertem a helyi nyelvet, de a helyiek sem bírták az angolt, németet vagy oroszt. Így nem volt közös nyelv, mégis megoldódott minden.

2018. máj. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Merj utazni.


"de ha véletlenül valami gond lenne járat törlése"

A repülőtereken általában nincs gond az angollal.


"szoba foglalással valami akkor tuti meglennék lőve."

Ha hotelszobát foglalsz, akkor a recepciósnak is boldogulnia kellene az angollal.

Ha hostel, akkor meg a vendégek is segitenek.

2018. máj. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyes külföldi országokban, ha nem tudod az ország nyelvét, szinte mindegy milyen más világnyelvet ismersz még. Pl. Olaszország legtöbb részén.


Másrészt, merd bátran használni a nyelvtudásod. Ha az írott szöveget érted, akkor már nem adnak el rabszolgának :) A reptéren meg általában jól elmagyarázzák ha valami para van.

2018. máj. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A repülődön ezerszázalék, hogy lesz rajtad kívűl még magyar, mivel Magyarországról vagy visszafelé Magyarországra utazol. Fülelsz egy kicsit vagy meglesed a kézben tartott útlevelet/személyit, és felismered, hogy ki a magyar, és ha nagy baj van, megkérdezed tőle. Sokszor mondják, hogy a magyarok parasztok, de én nem ezt tapasztaltam soha. Ha szépen kérdezel, segíteni fognak.


Szobafoglalásnál sem kell aggódni. Kézzel lábbal vagy lerajzolva meg tudod értetni magad a legvégső esetben. Komoly helyen foglalj és mindig legyen meg a visszaigolás nálad, kóddal, dátummal, és igazolással, hogy kifizetted a szobát. A vendéglátásban dolgozók fel vannak készülve a nyelvi akadályokra.


Egyébként meg, ha angolul olvasol könyveket, akkor szerintem alábecsülöd a tudásodat. Biztos nem lesz baj. Ismerek olyanokat, akik annyit tudnak angolul, hogy yes-no-bye és simán utazgatnak.

2018. máj. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!