Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik nagyvárosból érdemes...

Melyik nagyvárosból érdemes megközelíteni a Berchtesgadeni Nemzeti Parkot?

Figyelt kérdés

Egyértelműen Salzburgból a legkedvezőbb? A Google adatai szerint kb. 1,5 óra vonatúttal lehet elérni Berchtesgaden vasútállomását, onnan pedig gondolom mennek buszok a Königssee-ig, majd komp, s tovább gyalog akár az Obersee-ig.

Jól láttam, hogy alapvetően Berchtesgaden (annak ellenére, hogy Németország) a salzburgi tömegközlekedési szövetséghez tartozik, tehát egy ilyen napijegy jó az ottani közlekedési eszközökre is?



2018. máj. 27. 14:43
 1/2 A kérdező kommentje:
Még esetleg Münchenre gondoltam egyébként, mert habár onnan a Google szerint elvileg kb. 3 órás az út, viszont oda eljutni Budapestről repülővel gyorsabb, mint Salzburgba vonattal, ráadásul ha jól informálódtam, létezik egy úgynevezett BayernTicket, amellyel egész Bajorország szinte összes közlekedési eszközét használni lehet.
2018. máj. 27. 15:12
 2/2 anonim ***** válasza:
Salzburgból busz is megy Berchtesgaden-be (840-es járat). A vonatnál többnyire Freilassing-ban át kell szállni, a busz közvetlen és rövidebb a menetideje (49 perc).
2018. máj. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!