Kezdőoldal » Utazás » Európa » Utazás egyedül?

Utazás egyedül?

Figyelt kérdés

24 éves srác vagyok és az elmúlt időszakban nagyon elkezdett vonzani a gondolat, hogy egyedül elutazzak valahova külföldre. Tudni kell rólam, hogy külföldön még nem voltam egyáltalán, ebből kifolyólag repülőn se ültem. Kettő kérdésem lenne:


- Szerintetek gáz, ha valaki egyedül nyaral?

- Hova érdemes menni így elsőre? Repülő úttól egy picit tartok, így egyenlőre csak rövidebb távokat vállalnék be (max 2-3 órás út). Mindenképp Európán belül szeretnék, maximum 1 hétre (de 3-4 nap lenne az ideális). Legyen homokos tengerpart, de lehessen várost is nézni. És nyilván a költségek se utolsó szempont (minél olcsóbban). Én első körben Barcelonára gondoltam (de opcióként feljött Olaszország és Görögország is), esetleg vélemények?


Bármilyen tanács, vélemény stb jól jön, ami az utazáshoz kellhet (költséghatékonyabb megoldások, hol érdemes szállást foglalni stb). Előre is köszönöm!



2018. jún. 17. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmi gáz nincs ebben. Ha utazni akarsz akkor utazz, ha egyedül akkor egyedül. Én pl kifejezetten utálom ha másokhoz kell alkalmazkodnom, ezért szoktam egyedül is utazni.

A fapadosok oldalait érdemes figyelni meg a pelikan.hu-t, aztán ha van valami csapj le rá. Érdemes nézni bécsből is mert sokszor még az odabuszozással is olcsóbb. Szállásra ha nem kell ellátás akkor airbnb.

2018. jún. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én is egyetértek az előttem szólóval. bár azért messzi van a "nyaralástól" én is márciusban repültem először, ráadásul kicsit magasabbra is tettem a mércét, ami egyébként így-úgy be is igazolódott, csak véletlenszerűen februárban ráböktem a wizzair stavanger-i járatára, olcsó volt, meg norvégia viszonylag nem is az az áltagosabb úticél. én jobban szeretek felfedezni, mint pihengetni a tenger partján.



persze költséghatékonynak nem mondanám, vannak árak arrafelé, meg a tömegközlekedése is elég bonyolult egy átlagos európai városéhoz képest.


ettől függetlenül tetszett, jó kaland volt, azzal együtt, hogy végül onnan elvonatoztam 7,5 óra alatt oslo-ig egy napra, majd onnan tovább göteborg-ba, és végül onnan repültem haza.


nálam is elég nagy dilemma az, hogy egyedül vagy közösen valakivel. egy részről nyilván vannak unalmasabb pillanatok, amikor jól jönne a társaság, másrészt én sem szeretek máshoz alkalmazkodni.

2018. jún. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szingli koromban gyakran csináltam, hogy kinéztem egy helyet vagy rendezvényt, ahol még nem voltam, reggel az első vonattal vagy busszal elutaztam, napközben megnéztem, majd haza. Később bizonyára csináltam volna hasonlót külföldre is, főleg a fapados repülőjáratok megjelenésével. De vasúton is lehet olcsó jegyeket találni (pl. Sparschiene).

Egyetemi városokban a kollégiumokat nyáron gyakran Youth Hostelek-ként üzelemeltezik, ezekben elég olcsón meg tudsz szállni. Ausztriában, Németországban Jugendherberge, ezek nagyon színvonalasak.

Ha egyedül utazol, azt nézel meg, ami érdekel és úgy osztod be az idődet, ahogy akarod. Csomó érdekes látnivaló vár rád. Szerintem jó ötlet. Fedezd fel a világot!

2018. jún. 18. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia

Ugyanezt tervezem hat mar ezer eve, bar 20 eves lanykent talan ez egy fokjal veszelyesebb😍

Nalam Egyertelmuen Olaszorszag a cel, nem jartam meg en sem sehol de ami igy most eszembejutott hogy ha varostnezni is akarsz akkor valami olyasmi jegyet vegyel amivel mondjuk egy napig utazgathatsz egyik helyrol a masikra vagy nemtudom

Meg amit meg hallottam hogy (Olaszorszagba) kell valami konnektor atalakito ize mert nem olyan mint itthon

Es ha kaptal azota valami jotanacsot, barmit akkor irj kerlek:D

2018. okt. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem gáz, de nekem annyira nem jött be.


Nagyon utazhatnékom volt, ezért kibuszoztam Münchenbe 1 napra.

Sok értelme nem volt, nekem vhogy nem az igazi egyedül.


Aztán rávettem az ismerősömet, h menjünk Krakkóba és Szlovákiába (messzebbre nem volt hajlandó), az úgysem az igazi, h ő annyira nem akart.


2016-ban egyedül buszoztam ki Prágába egy ismerősömhöz.


Most megint ott tartok, h egyedül utazok majd, mert az útitárskereső hirdetéseimre nem igazán írt olyan, akivel el tudnám képzelni, h együtt utazzak.


Elég zárkózott is vagyok, és nem is szeretem a népszerű úticélokat. Most pl. Zürichbe mennék vagy Hollandiába 3-4-5 napra.


kérdező, azóta elutaztál?

2019. jan. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!