Kezdőoldal » Utazás » Európa » Görögországba utaznánk jövőre,...

Görögországba utaznánk jövőre, melyik része az amit jó szívvel ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Jövőre tervezünk Görögországba menni nyaralni, fiatal pár vagyunk ez lenne az első ilyen kaliberű utazásunk. Melyik az a rész vagy sziget ami a legszebb, vagy hol jártatok már ami nagyon tetszett? Mivel ez lenne az első ilyen nagy távolságú utazásom, az is érdekelne, hogy ilyenkor milyen papirokat kell elintézni utasbiztosítás stb? Valamint a grand tours-t néztük magunknak, kedvező árú, és szegedröl indulnánk vele, ezzel kapcsolatban tapasztalatol?

2018. júl. 13. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem lehetne megfordítani a dolgot, bemennél a grand tourshoz, ők mutogatnának katalógusokat, mondanának árakat, nézegetnéd a szép képeket, fizetnél és buszoznál vagy 3 napot Sartiba. Úgyis ez lesz a vége.

Mondjuk van 1 éved, addig kitanulhatnád az utazást és elmehetnél mondjuk Krétára magad. Iroda nélkül. Vennél repülőjegyet a neten, kb 20 ezerből ki is jöhet egy athéni jegy, onnan vagy komppal, vagy repcsivel le bármelyik szigetre, sajáát szállást kivéve a neten sokkal jobban járnál. De ez egy más világ.

Esetleg novemberben az aegean leárazásban vennél repülőjegyet Krétára, Szantorinire vagy Korfura. 120 euróból kijönne.

Megjegyzem, ennyit fogsz ott hagyni a már kinézett buszos irodádnál.

Papírok? Igazándiból egy papír kell a személyi igazolványodon kívül, az EU-s egészségbiztosítási kártya. Ingyen van.

2018. júl. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Grandosokkal voltunk Pargan, gyönyörű hely valóban olyan mint a képeken. Rengetek szervezett program van, ti döntitek el mire akartok menni. Nekem Korfu nagy csalódás volt, én oda biztos nem mennék többet. Ciprus és Kréta tetszett, de oda csak szeptember-októberben utaznék, a fő szezonban borzalmasan meleg van.
2018. júl. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1. Válaszoló

Biztos jobban járnék, ha magam szervezném le az utazást viszont első ilyen tácoli és hosszú útra inkább örülnék ha ezt megtennék helyettem. Egyébként neten nézegettem a grand tours árait és eddig nagyon kedvezőnek tünnek, de addig még nyilván bemehyünk az irodába is.

2018. júl. 14. 05:22
 4/10 A kérdező kommentje:

2. Válaszoló

Nekünk jó lenne szeptember,október is nyaralásra, de Krétán és Cipruson is sok program van? Vagy ez általánodan igaz, hogy a grand tours sok programot szervez?

2018. júl. 14. 05:24
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Az 1-nek. Bírom az ilyen nagyképű, okoskodó, megmondó embereket.
2018. júl. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
#2 vagyok, Krétán és Cipruson magánszervezésben voltunk, szerintem oda nem szervez a grand (mindkettő repülős). Pargara mi 18 óra alatt értünk ki velük, elviselhető volt, és az áraik is nagyon jók. Én Paralián és Korfun kívül bárhová mennék velük Görögországba. Személyi kell az utazáshoz, biztosítást pedig akár a postán is köthetsz. Szeptemberben még nagyon jó idő van, és a víz is meleg.😉
2018. júl. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy fürcsizős, pihenős vagy aktívabb, várostnézős utazást szeretnél.

Aktívabbnak ott van Kréta, rengeteg látnivalóval, rommal, túra utvonallal-kanyonnal,viszont a legszebb strandok is ittvannak. Vagy Zakinthos óriásteknősökkel, együtt is úszhatsz velük, ha szerencséd van. Én végig jártam a legtöbb görög szigetet, nekem Kréta tetszett a legjobban. Mivel a legnagyobb görög sziget, a látnivalók is nagy távolságra vannak egymástól. Célszerű autót bérelni.

2018. júl. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha kérhetném a kérdezőt, legyen olyan kedves majd tudatni, mennyiből, hova és mikorra sikerült az útja.

Tudom, nagyzolás lesz ez is a részemről, de nagyon kíváncsi vagyok. Gyanítom a végén egy Sarti utazás fog összejönni annyiból neki, amennyiből egy átlag intelligenciájú ember akármelyik szigetet kihozza repcsivel.

Tényleg érdekelne, mennyi pénzt hagysz ott csak azért, mert nem tanultál nyelveket, nem figyeltél az iskolában és képtelen vagy önállóan jegyet venni, szállást foglalni.

És még egy dolog. AKérlek ne nevezd a 1,5 órás repülőutat messzinek.

2018. júl. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%

8-as nem kell ennyire flegmának lenni. Te is megnézhetnéd, de azért válaszolok neked:

A grand tours görög utazásai 10 naposak. Lényegében 1 nappal hamarabb indul a busz( tehát ez nem számít bele az utazásba) és az utolsó nap este indul vissza, tehát valóban 10 nap.

Kèt ember utazása és a szállás kb. 110 e. forint, tehát igencsak baráti az ár. A fakultatív progiknál van idegenvezető, ami sok esetben praktikus, azonkívül egyénileg nem hozod ki olyan olcsón mintha csoporttal mész.

Mindenkinek van első nyaralása, ilyenkor normális ha bizonytalan az ember, és inkább választ egy szervezett nyaralást.

Az, hogy ki tanult nyelveket-vagy ki nem- nem csak az emberen múlik,nem mindenkinek adottak a lehetőségei.

Lehet, hogy te beszélsz 3 nyelvet, de a válaszod alapján nem vagy túl intelligens ember, ők ugyanis nem kérkednek, és nem néznek le másokat.

2018. júl. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
8-as már elnézést, de így ismeretlenbe miért kell engem teljesen tanulatlannak beálltani? Azt hiszem mindenki maga dönti el, hogy hogyan szeretne utazni és mennyit költ el rá. Én véleményeket kérdeztem azoktól akik korábban utaztak ezzel az utazási irodával vagy Görögországrol van tapasztalata. Egyébként ha az ember nyaralni akar lehet, hogy nincs kedve a szervezéssel foglalkozni hanem csak ki szeretne kapcsolni. De tényleg egy ilyen kérdéstől, hogy lehet oda eljutni, hogy egy tanulatlan, buta és életképtelen ember lennék. Kérlek máskor ha a kérdéshez nem tudsz érdemben hozzászólni akkor a kötözködö és sértő véleményedet tartsd meg magadnak.
2018. júl. 17. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!