Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen ajándék lenne a legjobb...

Milyen ajándék lenne a legjobb német cserediáknak?

Figyelt kérdés
Jövőhéten utazunk németbe és nem tudom mit kéne vinni ajándékba. Még nem találkoztunk soha ő 13-15 év körüli lány. Magyar édességekre/rágcsákra gondoltam eddig.

2018. szept. 18. 13:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
52%
Sok tinilany hord himzett dolgokat. Manapság igen modern cuccokon is vannak, amúgy!
2018. szept. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
38%

ma 12:29-es: én még egyetlen tinit sem láttam, aki matyó- vagy egyéb népi hínzéses akármit hordana.

Ami náluk a hímzett kategória, az a gépi hímzésekre korlátozódik és ott is csak arra, amelyik éppen náluk menö.

2018. szept. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
52%
Rendben. Nem egy népoviseletet kell elképzelni. De polok, pulcsik, szoknyák. Illetve nem matyó vagy kalocsai, de mintas karkotők, nyakláncok itt Budapest ezen részén ugyanúgy látható!
2018. szept. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
40%

" dianás cukor,győri édes keksz, duna kavics, ropi, negró, balaton szelet, tibi csoki,boci csoki, dörmi, sport szelet, pilóta


És a családnak pedig erős pista, gulyás krém, piros arany"


Ezeknek a fele a kukában fog landolni miután haza mentél.

Németországban élek 10 éve, van 2 lányom nekem is.

Tibi csoki ehetetlen. Boci csokit meglehet enni, de ha egy Lint csokival össze hasonlítom akkor az is felejtös.

Többit én mint magyar szeretem, DE miért is akarsz egy embernek olyat ajándékozni ami náluk sokkal de sokkal jobb. Az édességek a németeknél ezerszer jobb mint Mo-n.


A német családom és barátaink amit kérnek az a pirospapríka(füszerpaprika), ez kimagaslóan jobb mint No-ban. Ez az erös pista és gulyáskrémeket sem eröltetném, mert foggalmuk sincsen mire való... Ès ha még is lehet az üzletekben kapni.


Ami szerintem is jó ötlet, valami magyar himzett, vagy magyar mintás kistáska vagy ilyesmi. Most tök nagy divat az és jól is néz ki.

2018. szept. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami értelmes ajándékot akarsz, akkor ne az 1970-es évek szerint gondolkozz, és ne emigrált ötveneseknek akarj ajándékot adni.


Kistininek magyar kortárs képzőművészek által készített, divatos (!) táska, ékszer, stb. Ne matyó baba meg pirosarany, könyörgöm ...

2018. szept. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Egyet kell értsek. Dianás cukor, tibicsoki, ezekkel csak égeted Magyarországot. A felnőtteknek vigyél egy jó bort, a gyereknek meg valami nem túl giccses ajándéktárgyat. Ilyen, hogy gulyáskrém tök felesleges, mert gőzük nincs hogy kell használni, és lehet nem is szeretnek főzni.
2018. szept. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

30 éve élek Németországban és egyet kell értsek az elözö pár válaszolóval: az édességek, pálinka itt sokkal jobb minöségüek, a gulyáskrém, erös pista meg fölösleges, nem ismerik, emellett tele van ízfokozóval, ezért a legtöbben eleve nem használják. A matyó meg egyéb népi hímzéseket is jobb elfelejteni, mert errefelé nem szokás ilyesmiket használni, legjobb esetben egy fiók mélyén kötnek ki.

Inkább egy MO-ról szóló képes albumszerü köynvet vigyél nekik, az érdekes lehet.

2018. szept. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az édességek egyébként is neccesek, sok kamasz fogyózik, vigyáz az alakjára, vagy lehet hogy nem is ehet édességet. Ilyen korú kislányoknak valami jópofa ékszert , táskát vinnék.
2018. szept. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Én a családnak magyar kolbászt vinnék a kislánynak meg piros-fehér-zöld mintás kézműves dildót keresnék :3
2018. szept. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!